Zeeland PZC Schouwen-Duiveland tegen tol A4 Beachboom steunt strijd kanker SCHOUWEN-DUIVELAND 13 19 Bruinvis gezien in Grevelingen Bakkeren Het konijn heerst in Kunstenaarscentrum Willem 3 in Vlissingen Maandag 14 mei 2007 Horecaopleiding sluit onvoldoende aan bij dagelijkse praktijk Tip? redzzee@pzc.nl Gemeentebestuur vreest voor toename overlast vrachtverkeer. door Ton van den Nouweland zierikzee - Het heffen van tol op de nieuwe A4 tussen Bergen op Zoom en Dinteloord zorgt niet voor minder, maar juist voor meer vrachtverkeer op Schouwen-Dui veland. Het kabinet moet daarom afzien van het plan deze nieuwe snelweg met tolheffing te financie ren. Een brief van deze strekking landt eerdaags op het bureau van minis ter C. Eurlings van Verkeer en Wa terstaat. Het gemeentebestuur juicht het besluit om dit stuk snel weg aan te leggen toe. Het traject vormt immers de ontbrekende schakel in het hoefijzer rond Zee land. Het vrachtverkeer tussen Antwerpen en Rotterdam zal, zo is de verwachting, na voltooiing van dit hoefijzer minder snel kie zen voor de N57 en de N59 over Schouwen-Duiveland. In een geza menlijk door provincie en Rijkswa terstaat opgesteld beheerplan Zee land wordt dit 'hoefijzerprincipe' ook genoemd. Maar het heffen van tol doet dit principe teniet en is daarom in strijd met het beleid van provincie en Rijk, oordeelt het gemeentebestuur. De N57 en N59 zijn al de kortste route voor het vrachtverkeer; straks vormen ze ook de goed koopste route. „Een chauffeur kiest de kortste route naar Euro poort, ook qua tijd. En hij kijkt naar wat het kost," zegt wethou der W. Renden. Toenmalig verkeersminister K. Pe- ijs lanceerde in 2005 het idee om dit deel van de A4 op kosten van het Rijk aan te leggen en het be drag vervolgens terug te laten ver dienen door een onderneming die tolgelden int. De NV Westerschel- detunnel bood toen aan voor die inning zorg te dragen. Renden: „Toen hebben we meteen al ge zegd dat we dit geen goed idee vin den." Het gemeentebestuur heeft nu uit 'verschillende bronnen' ver nomen dat Eurlings van zins is het beleid van Peijs voort te zetten en de snelweg door middel van tolhef fing te financieren. Ook vanuit Gemeente Schouwen-Duiveland protesteert bij minister van Ver keer en Waterstaat tegen het plan om aanleg van deel A4 met tolheffing te bekostigen. haar eigen beleid is Schouwen-Dui veland tegen deze heffing. In dat beleid wordt ingespeeld op effec ten van de Westerscheldetunnel, ontwikkeling van de Kanaalzone Gent- Terneuzen en het Sloege- bied bij Vlissingen Oost. Daarbij vindt de gemeente dat 'gewaakt moet worden voor een verkeersbe lasting die het woon- en verblijfs- klimaat op Schouwen-Duiveland onaanvaardbaar aantast'. Het gemeentebestuur heeft af schriften van de brief aan Eurlings gestuurd naar andere Zeeuwse ge meente die liggen aan N57 en de Midden-Zeelandroute. Het containertransport gaat ook in het weekeinde door. Schouwen-Duiveland vreest voor toename van dit verkeer als op de snelweg A4 tol wordt geheven. foto Marijke Folkertsma scharendijke - In het Grevelingen- meer zwemt tenminste één bruin vis rond. Dat meldde gisteren woordvoer ster T. Leerschoon van Natuur en Recreatieschap De Grevelingen. De kleine walvis vertoonde zich donderdag naast rondvaartboot ms Gemini. Tot genoegen van de passagiers zwom de bruinvis enkel- ke honderen meters mee met de rondvaart. Dat er in de Oosterschelde bruin vissen leven is bekend. Dat het zoogdier ook in de Grevelingen voorkomt, is nieuw. Leerschoon vermoedt dat de bruinvis jagend op jonge haring de smalle door gang vanaf zee heeft genomen. Organisatie dancefeest Brouwersdam kiest elk jaar een goed doel. scharendijke - Een deel van de op brengst van het dance-evenement Beachboom gaat dit jaar naar de stichting Kika, die bijdraagt aan de strijd tegen kanker bij kinderen. Dat maakten de organisatoren van het jaarlijkse strandfeest op de Brouwersdam zaterdag bekend. Van de opbrengst van vorig jaar is 2500 euro overgemaakt aan Dan- ce4Life, een fonds voor de bestrij ding van aids onder jongeren. Beachboom 2007 vindt plaats op 28 juli en heeft als thema Dance du Soleil. De dresscode voor het publiek is zwart en goud. Er zijn optredens van soulzangeres Miss Bunty, mc Gee, en de dj's Miss Monica, Trung, Lucien Foort en Lacroix. „Alle acts staan in het teken van zon en dans," zegt Pat Brondgeest uit Scharendijke. „Dan kun je den ken aan capoeira of traditionele Afrikaanse dans. Mogelijk doen we nog iets met tango en flamen co." De zonsondergang dit jaar op het stand van Scharendijke wordt spectaculair, belooft mede-organi sator Joop Alphenaar. Details geeft hij niet, uit angst voor plagiaat. „De act op Dancevalley 2004 met de rozenblaadjes die uit een heli kopter vallen, komt van ons. Zo iets willen we niet nog eens mee maken," aldus Alphenaar. Voor Ki ka als goed doel is volgens Alphe naar gekozen omdat de strijd te gen kinderkanker de symphatie van het publiek kan rekenen. „Ons publiek bestaat vooral uit dertigers en dat zijn veelal jonge ouders." De organisatoren verwachten geen problemen met de aanwijzing tot zeereservaat van de Schouwse stranden, omdat bestaande evene menten hierin worden ontzien. De voorverkoop van Beachboom 2007 is begonnen. Er zijn 3200 kaarten beschikbaar. Bij regen kan tweederde van het feestterrein worden overdekt. SI meer informatie: www.beachboom.com ZEEUWSE Tip? redactie@pzc.nl Sonja Bakker is hot. In Goes is één woning waar mevrouw Bak ker héél populair is. Bij de kat ten. Hun baasjes zijn namelijk erg fanatiek aan het Sonja Bak keren. Tot op het laatste gramme tje worden de recepten gevolgd. Staat er 20 gram rosbief, dan wordt er 20 gram rosbief gege ten. Ook al verkoopt de slager het vlees gewoon per ons. In een tweede dag met rosbief voorziet het dieet niet. Dus wat gebeurt er met het restant, inderdaad, naar de katten. Die zijn Sonja Bakker heel dank baar en al bijna twee kilo aange komen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 65