Zeeiand Twijfel aan noodzaak Goese wijk Mannee Bevelandse Kiwanis toeren weer 10.000 euro bijeen voor kinderen van de wereld Hastens shop in shop Hemelvaartsdag geopend! Hastens 7^ Muziekfestivals in de problemen door onbekende belastingregels Euphonia en Excelsior Goes komen onder één dak BPZC Maandag 14 mei 2007 17 ook op Walcheren werven. Daarom startten tachtig oude au to's 's ochtends bij de Westkaap in Westkapelle om langs bloeiende hagen op Walcheren naar Nieuw- en Sint Joosland te toeren. Via de Bevelandse boomgaarden voerde de rit naar Hoedekenskerke om te eindigen bij Oud-Sabbinge. Overal waar de oldtimers stopten, hadden ze veel bekijks. De rit le vert meer dan 10.000 euro op, die bestemd zijn voor projec ten met kinderen in de hele wereld. foto Ruben Oreel HOEDEKENSKERKE - De jaarlijkse rit met oldtimers van de servi ceclub Kiwanis begon dit jaar eens niet op de Bevelanden. De afdeling Goes-De Bevelanden van de club haalt de opbrengst van de rit uit advertenties en, zo is de redenering, die kun je 17 mei van 11.00 tot 1700 uur 100% natuurlijke materialen... Tefwijl je er ontspannen in ligt te slapen ademt je Hastensbed met je mee Een kijkje m het hart van je Hastens vertelt je waarom een royaal gebruik van 100% natuurii|ke materialen zoals katoen, paardenhaar, linnen en wol Hastens Mega Store Breda Ettensebaan 17 (naast Kids Factory) Breda, 0900 - 225 0 225 Organisatoren willen snel voorlichting van Belastingdienst. door Raymond de Frel TERNEUZEN - De organisatoren van muziekfestivals in Zeeuws-Vlaan- deren moeten zo snel mogelijk ge detailleerde voorlichting krijgen over belastingaangiftes. Zo niet, dan staan binnenkort heel wat eve nementen op de tocht. Dat stellen voorzitter Peter de Graaf van Schelde Jazz in Terneu- zen en organisatoren Jan Vinke en Annelies Korst van het Sasse festi val Rock Atound The Bridge. Net als bij een aantal andere Zeeuws- Vlaamse festivals lichtte de Belas tingdienst eind vorig jaar de boek houding van deze twee evenemen ten door. Gevolg: een fikse nahef- fing aan beide adressen, omdat er over de laatste vijf edities niet van alle muzikanten gageverklaringen en kopieën van paspoorten kon den worden overlegd. Hoe hoog de heffingen waren, zeggen de or ganisatoren niet. „Maar we had den er een aantal aardige bands voor kunnen laten komen.". Vinke, Korst en De Graaf willen niet met een beschuldigende vin ger naar de Belastingdienst wijzen, maar hopen op een structurele op lossing. De Graaf: Gecontracteer de bands moeten een gageverkla- ring invullen en kopietjes van hun paspoorten achterlaten. De Belas tingdienst zegt: jullie laten die mu zikanten werken, dus moet je loon belasting afdragen" Betere voorlich ting is daarom een vereiste, zegt Korst. „Wij houden Rock Around The Bridge dit jaar voor de zestien de keer, maar tot zes maanden ge leden wist ik niets van het bestaan van gageverklaringen af De Belas tingdienst heeft de plicht ons voor te lichten. Daarom willen een voorlichtingsgesprek. Bezwaarmakers willen breed onderzoek naar ontwikkeling wijk. door Mieke van der Jagt GOES - Het georganiseerde verzet tegen het Bestemmingsplan Man nee aan de noordoostkant van Goes heeft inmiddels 570 bezwa ren verzameld van 325 gezinnen uit Wilhelminadorp, Kloetinge, het Goese Meer, Noordhoek en het gehucht Tervaten. Behalve te gen de ontsluiting van het plan en de verkeersafwikkeling, waarover al heel lang discussie is, betreffen een stuk of dertig zienswijze nu ook het hele plan Mannee. Bewo ners betwijfelen of de gemeente Goes wel de groeipotentie heeft waarop de plannenmakerij voor woningbouw gebaseerd is. De bezwaarden hebben uitgere kend dat Goes, wil de gemeente al le woningen vol krijgen die ze van plan is te bouwen, met 7000 inwo- GOES - Showkorps Excelsior en fan fare Euphonia in Goes krijgen een gezamenlijk onderkomen aan de Verrijn Stuartweg. Euphonia maakt momenteel nog gebruik van de Legerdiek aan de Westwal bij de Goese binnenstad. De muziekvereniging moet daar, volgens de gemeente, zo snel mo- ners moet groeien. Dat is 25 pro cent van het huidige inwonertal, terwijl de demografische progno ses heel wat minder optimistisch zijn. De bezwaarden menen boven dien dat een plan als Waterstad, de ontwikkeling van woningbouw in het havengebied, eventuele nieu we bewoners veel harder zal trek ken dan Mannee, wat in de plan ning veel lijkt op wijken die in Ka- pelle, Heinkenszand en Kruinin- gen al veel meer op toeren zijn. Bo vendien hebben vergelijkbare cen tra als Vlissingen en Middelburg ook grote wijken in ontwikkeling die mikken op Randstedelingen, net als Goes. De bewoners van de wijken rond Mannee zijn bang dat ze over een paar jaar op een half volgebouwde wijk zitten te kijken, De bezwaarmakers tegen de bouw van de geplande wijk Man nee voeren onder meer aan dat de wijk ten koste gaat van 'bij zondere omgevingskwaliteiten'. gelijk uit vanwege geluidsoverlast. Goes huurt voor showkorps Excel sior al een pand aan de Verrijn Stuartweg op één van de Poel-be drijventerreinen. In samenspraak met alle partijen is overeengekomen Euphonia in hetzelfde gebouw als Excelsior on der te brengen. De huurprijs is op waar nu nog een uniek agrarisch landschap is met behoorlijk wat natuur-historische waarde. De bezwaarden zouden willen dat Waterstad voorrang krijgt op Man nee, vooral omdat het daar gaat om inbreiding en niet om uitbrei ding. Goes zou met zo'n herschik king van prioriteiten recht doen aan het omgevingsplan, dat het versterken van bijzondere Zeeuw se omgevingskwaliteiten hoog in het vaandel heeft. Zo'n omgevings kwaliteit is de leeuwerik, die mo menteel zijn jubelzang uitstrooit over het gebied. De bezwaarden dringen daarom aan op een studie in een breder verband dan alleen de Goese hang naar een grote woningvoorraad. Een marktonderzoek in de Rand stad zou een belangrijk onderdeel van een dergelijke studie moeten zijn. De bezwaarden wijzen erop dat Mannee al in de pen zit sinds 1986. Een jaartje of wat uitstel voor een onderzoek moet kunnen. 4000 euro per jaar vastgesteld; Euphonia betaalt 40 procent, Ex- celsior 60 procent. Aan het ge bouw zijn voor het gezamenlijke gebruik nog wat verbouwingen no dig. Gemeente en verenigingen de len die kosten. Maatregelen in ver band met brandpreventie betaalt Goes volledig.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 63