Zeeland PZC Nieuw centrum voor Kamperland De wei is open, nu de rest van de boerderij nog BEVELANDEN-THOLEN 13 19 v. Andere plaats voor Potgieter Bakkeren Het konijn heerst in Kunstenaarscentrum Willem 3 in Vlissingen Maandag 14 mei 2007 Horecaopleiding sluit onvoldoende aan bij dagelijkse praktijk Tip? redgoes@pzc.nl Informatieavond moet alles duidelijk maken over definitief plan. door Mieke van der Jagt kamperland - Een ellips, een ku bus met een balk eroverheen. Het plan voor een gemeenschapscen trum, twee groepswoningen voor verpleeghuispatiënten en twintig zorgwoningen, krijgt vormen die Kamperland, samen met de nieu we school, een nieuw hart gaan ge ven. Rond de kruising Korte Nieuwstraat-Nieuwstraat ontstaat een plein waar tal van maatschap pelijke functies een plaats krijgen. Jong en oud, ziek en gezond ko men er bijeen en ook voor een vei lige verkeersafwikkeling wordt ge zorgd. De Korte Nieuwstraat wordt afgesloten voor auto's, fiet sers en voetgangers krijgen een doorgang onder de zorgwoningen door. Dat pas in oktober, ruim een jaar nadat de nieuwe school klaar is, een bouwvergunning zal worden verleend, is te wijten aan procedu res die niet vlekkeloos zijn verlo pen. Omwonenden werden slecht geïnformeerd, maakten bezwaar en zelfs de Raad van State kwam ertussen. Dat hield de zaak op, ter wijl geen van de partijen daarbij gebaat was. De gemeente Noord-Beveland, die het bestemmingsplan voor het pro ject moet aanpassen, is niet van plan nog eens dezelfde fout te ma ken. Vanavond is er een informa tiebijeenkomst waarbij iedereen kennis kan nemen van het plan. Daarin zijn opmerkingen van om wonenden al meegenomen. In de ellips komen het nieuwe dorpshuis, de huisartsenpraktijk en alles wat verplegenden en ver zorgenden nodig hebben om twaalf psychogeriatrische patiën ten en de bewoners van 20 appar tementen 24 uur per dag zorg te kunnen bieden. Het vierkante gebouw naast de school biedt plaats aan twee groepswoningen met elk zes bed den. De slaapkamers van de patiën ten komen aan de rustige achter kant met uitzicht op de tuin. De huiskamers kijken uit op het plein. De nieuwe school, het dorpshuis, de zorgappartementen en twee groepswoningen vormen samen een plein, waar maatschappelijke functies een plaats krijgen. De balk wordt gevormd door de twintig zorgappartementen, die in twee bouwlagen over de kubus en de ellips komen te liggen. De be woners, die 24 uur per dag zorg kunnen inkopen bij de Stichting Ouderenzorg Noord-Beveland, krijgen hun balkons aan de plein kant. De woningen zijn bereikbaar via een lift, een trap en een galerij. Tussen de kubus en de ellips blijft een ruimte voor fietsers en voet gangers. De informatiebijeenkomst wordt vanavond gehouden in het Casem- broothuis en begint om 19.30 uur. #3 V - ÜPt.L ■•{Ski?-# "W." -V** v i X v -j-fy De eerste bezoekers kijken rond op het terrein van de voormalige Hoeve Van der Meulen. Beginnetje voor groot cultuurhistorisch project Van der Meulen. door Mieke van der Jagt 's-heër abtskerke - Het is nog maar een heel klein ommetje, maar het begin is er. Voor het eerst konden bezoekers zaterdag een rondje kuieren op. het terrein van de Hoeve Van der Meulen. De erfenis van Adrie van der Meulen beslaat in zijn geheel 27 hectare, maar alleen de met traditioneel struweel omzoomde wei aan de westkant van de Zuidweg in 's-Heer Abtskerke is al open. Net als aan de hele boerderij en de lan derijen, is er in eeuwen heel wei nig gebeurd. De inmiddels overleden Adrie van decMeulen was een bijzondere fi guur, die vond dat hij het familie bedrijf naar eigen inzicht moest voeren. Toen in de jaren zeventig de Poel werd verkaveld, was hij het er niet mee eens. Terwijl na tuurbeschermers genoegen namen met een streekvreemd bosje als na tuurcompensatie, hield Van der Meulen gewoon zijn poot stijf. Hij deed niet mee. Het Zeeuwse Land schap, dat na de dood van Van der Meulen de boerderij kon verwer ven, is daar nu erg blij mee. Want waar in de rest van de Poel wegen, waterlopen en maaivelden zijn rechtgetrokken, is bij de Hoeve van der Meulen nog de oude land schapsstructuur te zien: het huis Van der Meulen hield bij de ruilverkaveling zijn poot stijf. Daar zijn we nu blij mee. en de weg op een kreekrug, holle- bollig weiland met drinkputten, kreekresten op de lagere delen en akkerland op de hogere, drogere stukken. Er moet nog wel een hoop gebeu goes - Het bronzen beeld 'De Pot gieter', dat de Bossche kunstenares Dorothé Jehoel oorspronkelijk maakte voor het pleintje tussen de Ganzepoort, de Klokstraat en de Lange Vorststraat in Goes, krijgt een plaats bij de Stenen Brug. De gemeente had 45.000 euro uitge trokken voor een kunstwerk om de herinrichting van de binnen stad te bekronen, maar op de plaats waar het gedacht was, stond al een boom. Volgens de Goesena- ren stond die daar goed. Het beeld, dat op ongeveer vier meter hoogte een ventje laat zien dat overvloedig water naar bene den giet, krijgt nu meer ruimte. Schooldammers uit Tholen uitgeschakeld vlissingen - Het team van basis school Oleanderhof uit Arnemui- den is als enige Zeeuwse deelne mer door naar de finale voor het schooldammen. Ter Tolne uit Tholen viel met acht punten af De Theo Thijssen- school uit Vlissingen haalde met negen punten ook niet genoeg om door te gaan. UK.' foto Willem Mieras 2EEUWSE Tip? redactie@pzc.nl ren, want de verzamelwoede van Van der Meulen heeft vervuilin gen op het erf veroorzaakt. Als dat gesaneerd is, kan Het Zeeuwse Landschap beginnen met de we deropbouw van het boerenhuis, dat een bezoekerscentrum zou kunnen worden. Het geld dat daar voor nodig is, zal met publieksac ties moeten worden binnengerijfd. Het het bouwland zal in overleg met pachters worden ingericht als akkerlandreservaat, waar typische akkervogels zich thuis kunnen voe len. Het hangt af van de centen of ook de bakkeet en het varkenskot be houden kunnen blijven. Sonja Bakker is hot. In Goes is één woning waar mevrouw Bak ker héél populair is. Bij de kat ten. Hun baasjes zijn namelijk erg fanatiek aan het Sonja Bak keren. Tot op het laatste gramme tje worden de recepten gevolgd. Staat er 20 gram rosbief, dan wordt er 20 gram rosbief gege ten. Ook al verkoopt de slager het vlees gewoon per ons. In een tweede dag met rosbief voorziet het dieet niet. Dus wat gebeurt er met het restant, inderdaad, naar de katten. Die zijn Sonja Bakker heel dank baar en al bijna twee kilo aange komen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 59