De wei is open, nu de rest van de boerderij nog Kerken fuseren in Terneuzen Amerikanen hangen aan lippen molenaar Hastens shop in shop Hemelvaartsdag geopend! Breinbrekers en sportief plezier tijdens Steense Feesten Hastens 7^ Kinderen kunnen glijden in Spui Vreemdeling in auto z_ PZC Maandag 14 mei 2007 17 sint-jansteen - Geen grote feesttent dit jaar, maar ge woon feesten in de kantine van voetbalvereniging Steen. De programmering van de Steense Feesten heeft een metamorfose ondergaan, met een Black&White Par ty als feestelijke afsluiting. Daar bracht Luke Evans (fo to), de Belgische Elvis-imitator uit Snaaskerke, ander half uur lang liedjes van The King ten gehore. De tradi tionele kennisquiz op vrijdagavond was in de program mering overeind gebleven. Het team van VeReRo, al meermaals winnaar, bleek ook dit jaar met 61 punten het sterkste. Zaterdagmiddag streden op de voetbalvel den veertien teams om de 7 tegen 7 Ferdi de Smit Cup, waarbij uiteindelijk De Patrons uit Hulst met de winst naar huis ging. De voetbalwedstrijd tussen de hockeyda- mes van Rapide en de Steense spelersvriendinnen werd met 1-0 door Rapide gewonnen. foto Wim Kooyman door Raymond de Frel terneuzen - De gereformeerde kerk en hervormde gemeente in Terneuzen fuseren tot de protes tantse gemeente Terneuzen. De twee kerkenraden hebben daar over een principe-besluit bereikt. Aanvankelijk was het streven om al op januari tot een fusie te ko men, maar het proces raakte tijde Arnemuidse scholieren naar finale dammen vussiNGEN - Het team van basis school Oleanderhof uit Arnemui- den is als enige Zeeuwse deelne mer door naar de finale voor het schooldammen. De vier kinderen uit groep zeven en acht haalden twaalf punten, tijdens de halve fi nale afgelopen zaterdag in Vlissin- gen. Daarmee werden de Arnemui- denaars tweede. De finale vindt plaats op zaterdag 9 juni. Rijbewijs gehaald en zelfde dag weer kwijt AXEL - Nog voordat ze haar rijbe wijs daadwerkelijk in handen heeft, is een 18-jarige jongedame uit Axel het alweer kwijt. Op de dag dat ze voor het rij-examen slaagde, betrapte de politie haar bij een snelheidscontrole op de Lange- weg bij haar woonplaats. Daar geldt een maximum van honderd kilometer, maar ze scheurde er met maar liefst 160 langs de snel heidsmeters van de politie. De Axelse moet haar rijbewijs als ze dat op het stadhuis heeft afge haald, meteen weer afgeven op het politiebureau. lijk in een impasse. In januari werd de draad weer opgepakt, met het huidige akkoord als resultaat. De erediensten worden van de pro testantse gemeente worden gehou den in de Goede Herderkerk en in de Opstandingskerk in Terneuzen. Om clustering van de 'oude identi teiten' te voorkomen, rouleren de voorgangers en ambtsdragers tij Zeven molens in de gemeente Sluis open voor publiek. door Frank Gijsel SCHOONDIJKE - Als je vanaf de grond de wieken ziet ronddraaien krijg je de indruk erg klein te zijn. Dat vonden drie Amerikaanse toe risten die zaterdagmiddag tijdens de trip door Nederland en Vlaan deren in Schoondijke beland wa ren, ook. Vol bewondering keken ze tijdens de nationale molen - en gemalendag naar het staaltje Hol lands technisch vernuft uit vervlo gen tijden. Molenaar Karei Mal corps was duidelijk in zijn nopjes met de komst van de buitenlandse gasten. De zeven markante bouwwerken in de gemeente Sluis stonden za terdag tijdens de landelijke molen- en gemalendag goed 'op de wind'. Ook in Hulst, Axel, Kloosterzan- den en Spui stonden de deuren wijd open. Malcorps vertelde met liefde het dens de erediensten over de kerk gebouwen. Daardoor moeten de gemeenteleden zich in beide ker ken gaan thuisvoelen. Vanaf 8 juli zijn'er geen aparte ge reformeerde en hervormde dien sten meer. Op woensdag 23 mei kunnen gemeenteleden zich vanaf 22.00 uur over de fusie laten infor meren in de Opstandingskerk. bewogen levensverhaal van de bergkorenmolen in Schoondijke: „In opdracht van Abraham de Hulster verrees de trots, onder lei ding van de Vlaamse molenmaker P. Willems in 1884. Al vrij snel na de bouw volgde echter de ramp spoed. Door een brand in 1900 bleef alleen de romp over. Het her stel vond plaats met onderdelen van andere molens uit de streek. Tijdens de 1\veede Wereldoorlog verdween alleen de typische mansardekap. In die periode do ken twee Noord-Amerikaanse vlie geniers onder in het bouwwerk. Vijftig jaar later volgde een pla quette die aan die periode herin nert." De Amerikaanse toeristen stonden er vol bewondering bij. Ook de weegschaal van tweehon derd jaar oud en de verschillende soorten gebakken brood oogstten bewondering. De grootste schat van de molen is echter de koperen windvaan met het wapen van Zee land, afkomstig van de standerd molen van voor 1884. „Een juweel tje", meent de molenaar. Beginnetje voor groot cultuurhistorisch project Van der Meulen. door Mieke van der Jagt 's-HEER ABTSKERKE - Het is nog maar een heel klein ommetje, maar het begin is er. Voor het eerst konden bezoekers zaterdag een rondje kuieren op het terrein van de Hoeve Van der Meulen. De erfenis van Adrie van der Meulen beslaat in zijn geheel 27 hectare, maar alleen de met traditioneel struweel omzoomde wei aan de westkant van de Zuidweg in 's-Heer Abtskerke is al open. Net als aan de hele boerderij en de lan derijen, is er in eeuwen heel wei nig gebeurd. De inmiddels overleden Adrie van der Meulen was een bijzondere fi guur, die vond dat hij het familie bedrijf naar eigen inzicht moest voeren. Toen in de jaren zeventig de Poel werd verkaveld, was hij het er niet mee eens. Terwijl na tuurbeschermers genoegen namen met een streekvreemd bosje als na tuurcompensatie, hield Van der Meulen gewoon zijn poot stijf. Hij deed niet mee. Het Zeeuwse Land schap, dat na de dood van Van der Meulen de boerderij kon verwer ven, is daar nu erg blij mee. Want middelburg - De politie heeft za terdagochtend tegen negen uur een 19-jarige man uit Kapelle aan gehouden. Hij zat in een auto die niet van hem was. Eerder die och tend meldde een 54-jarige Middel burger bij de politie dat er een vreemde man in zijn auto zat. door Gino van den Broecke SPUI - Met het lostrekken van plas tic en papier door de lokale kinde ren werden in Spui zaterdagmor gen de nieuwe speeltoestellen in gebruik genomen. Na overleg tussen de gemeente Terneuzen, de Belangengroep Spui en de kinderen zelf was gekozen voor een klimtoestel en een nieu we glijbaan. Als 'extraatje' is op het grasveld achter de molen ook waar in de rest van de Poel wegen, waterlopen en maaivelden zijn rechtgetrokken, is bij de Hoeve van der Meulen nog de oude land schapsstructuur te zien: het huis en de weg op een kreekrug, holle- bollig weiland met drinkputten, kreekresten op de lagere delen en akkerland op de hogere, drogere stukken. Er moet nog wel een hoop gebeu ren, want de verzamelwoede van Van der Meulen heeft vervuilin gen op het erf veroorzaakt. Als dat 'Van der Meulen hield bij de ruilverkaveling zijn poot stijf. Daar zijn we nu blij mee' gesaneerd is, kan Het Zeeuwse Landschap beginnen met de we deropbouw van het boerenhuis, dat een bezoekerscentrum zou kunnen worden. Het geld dat daar voor nodig is, zal met publieksac ties moeten worden binnengerijfd. Het het bouwland zal in overleg met pachters worden ingericht als akkerlandreservaat, waar typische akkervogels zich thuis kunnen voe len. Het hangt af van de centen of ook de bakkeet en het varkenskot be houden kunnen blijven. Toen agenten arriveerden, bleek dat inderdaad het geval. De vreem deling was vermoedelijk onder in vloed van alcohol en drugs. Hij reageerde niet op aanroepen. De politie heeft hem uit de auto ge haald. De auto is niet beschadigd; die was niet op slot. nog een basketbalpaal geplaatst. „Als volgend jaar de Pootersdijk wordt heringericht, zal worden ge keken of er nog wat asfalt over is om een stuk te bestraten", aldus wethouder C. Liefting tijdens zijn openingspraatje. Na het officiële praatje was het de beurt aan de kinderen om te doen waarvoor ze de regen hadden ge trotseerd: spelen op en in hun nieuwe toestellen. 30 uur 17 mei van 11.00 tot 17.00 uur since 1852 100% natuurlijke materialen... Terwijl je er ontspannen in ligt te slapen ademl, je Hastensbed met je mee. Een kijkje in het hart van je Hastens vertelt je waarom: een royaal gebruik van 100% natuurlijke materialen zoals katoen, paardenhaar, linnen en wol Hastens Mega Store Breda Ettensebaan 17 (naast Kids Factory) Breda, 0900 - 225 0 225

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 57