Zeeland Zandstraat is verkeer beu 'Ik besloot tijdens de oorlog 'n vrij man te blijven' Einde opknapbeurt gevierd met plons PZC Maandag 14 mei 2007 15 Bewoners klagen over snelheid, stank en trillingen van auto's. door Raymond de Frel ZANDSTRAAT - Bewoners van Zand straat gaan gebukt onder de vele auto's die dagelijks met veel te ho ge snelheden door hun buurt schap scheuren. Met een brief probeert bewoon ster M. Vereecken-Hemelaar een discussie over de problematiek aan te zwengelen. „Want alle mooie voorlichtingsfolders over een goe de leefomgeving van de provincie, gemeente en andere instanties ten spijt, de leefbaarheid in Zandstraat is alleen maar verslechterd. Zon- Leven van jubilerend echtpaar werd beheerst door vlas. door Jeanette Vergouwen hulst - Het appartement van het echtpaar Martinet-Goossens in de Blaauwe Hoeve in Hulst staat vol met attributen die verwijzen naar vlas. René Martinet (90) en Agnes Goossens (83) vierden gisteren hun 60-jarig huwelijk. Hun hele leven werd beheerst door het vlas. „Ik ben de dochter van een vlas boer en René was de zoon van een vlasser. Hij leeft voor het vlas en dat zal wel niet meer verande ren", vertelt Agnes, die nog goed weet dat het de dag dat ze in IJzen- dijke trouwden vreselijk warm was. „We hoefden geen wijn te der ander beleid wordt dat de ko mende jaren nog erger", schrijft ze. Ondanks dat Zandstraat een der tig-kilometerzone is, rijdt het me rendeel van de weggebruikers er (vooral 's nachts) veel harder, stelt Vereecken-Hemelaar. „De gemeen te vindt dat de dertig-kilometerzo ne duidelijk is aangegeven, terwijl de politie meent dat de zone niet volgens 'het boekje' is ingericht. Daarom treden ze niet actief op. Sporadisch wordt er gemeten, maar dat gebeurt zo opvallend, dat er weinig wordt bekeurd. Een on langs door de gemeente aange schaft matrixbord rouleert door de verschillende kernen. In onze kern kan dit bord maar twee keer per schenken, maar vooral veel water." Martinet legt uit waarom hij pas trouwde toen hij dertig was. „In 1940 heb ik als soldaat gevochten tegen de Duitsers en we werden krijgsgevangen genomen. Ik heb drie maanden in Duitsland vastge zeten en zag hoe de getrouwde mannen hier onder leden. Ik be sloot tijdens de oorlog een vrij man te blijven. Ik kende Agnes al lang, maar omdat haar vader ge storven is tijdens het bombarde ment in IJzendijke, hebben we de stap pas in 1947 gezet." Hij vertelt met smaak over de vele fietstochten die hij van Heikant naar IJzendijke maakte. „Op slechte banden en af en toe een eindje met de tram. Na onze trouw zijn we gaan wonen in Hei kant. We hebben ons hele leven in jaar worden geplaatst." Om vracht verkeer en hardrijders te ontmoe digen door Zandstraat te rijden, is het volgens Vereecken-Hemelaar beter om van de waterschapsweg tussen Zandstraat en Philippine een zestig-kilometerzone te ma ken. Nu wordt hier alleen met ad viesborden gevraagd maximaal zes tig kilometer per uur te rijden. De overlast blijft volgens de bewo ners van Zandstraat niet beperkt tot snelheid. Ook snerpend gelui den, zwaailichten en trillingen van Bewoners van Zandstraat zijn de onophoudelijke verkeersstroom door hun buurtschap zat. Zij kla gen over stank- en trillingsover- last en gevaarlijke situaties. Heikant gewoond, tot ik niet meer goed kon lopen. Sinds augustus 2005 wonen we hier vijf hoog in landbouwverkeer zorgen voor er gernis. „En het overheidsadvies om vooral de slaapkamerramen open te laten staan ter verluchting, werkt bij ons averechts. Omdat on ze woningen vrij laag liggen, wor den de gassen zo bij ons binnenge- blazen." Vereecken-Hemelaar constateert dat veel wegwerkverkeer door Zandstraat rijdt om richting West-Zeeuws-Vlaanderen te gaan. „Heel wat wegen in het westen zijn al gereconstrueerd, maar de gevolgen van de aankomende aanpak van de N61 zijn al te voor spellen. De provincie kan toch als opdrachtgever aannemers verplich ten wegen via de kernen niet als aanrijroute te gebruiken?" de Blaauwe Hoeve en ik kijk nog elke dag naar een perceel met vlas." Gewonde bij ongeval op N251 Aardenburg aardenburg - Een achttienjarige automobilist uit de gemeente Sluis is vrijdagavond rond negen uur ge wond geraakt bij een eenzijdig on geluk op het verkeersplein Draai brug op de N251 in Aardenburg. De man kwam uit de richting van Sluis bij het verkeersplein aan. Door onbekende oorzaak miste hij de bocht en kwam met een linker- wiel tegen een vluchtheuvel. Hier door verloor hij de macht over het stuur, raakte een verkeersbord, sloeg over de kop en kwam in een droge sloot naast de weg tot stil stand. De man is met nekklachten overgebracht naar het ziekenhuis in Knokke. Zijn auto raakte totaal vernield. Vrouw vliegt uit bocht en weigert blaasproef terneuzen - Een 2i-jarige automo biliste uit Terneuzen is zater dagochtend om vijf uur aangehou den, nadat zij in de Vlietstraat in haar woonplaats met haar auto uit de bocht was gevlogen. Zij bleef daarbij ongedeerd. Even later kon of wilde ze geen blaastest doen, waarop de vrouw werd aangehou den. Uit een ademanalyse bleek dat de beginnend bestuurster 2,7 maal teveel had gedronken. Haar rijbewijs is ingevorderd. Dronken man valt in slaap voor stoplicht terneuzen - Een 47-jarige man uit de gemeente Hulst zorgde zaterda gochtend rond zes uur voor een ge vaarlijke situatie op de Spuiweg in Terneuzen. De automobilist stond op de verkeerde rijstrook voor een stoplicht en was daar in slaap ge vallen. Een onbekende man reed hierdoor bijna tegen zijn auto aan. Uit ademanalyse bleek dat de man viermaal teveel had gedronken. Hij kreeg een proces-verbaal en zijn rijbewijs is ingevorderd. Dronken vrouw loopt twee keer tegen lamp terneuzen - Een 47-jarige Franse automobiliste is vrijdagnacht in Terneuzen twee keer betrapt op het rijden onder invloed van alco hol. Óp een parkeerterrein aan de Binnenvaartweg in Terneuzen bleek vrijdagavond om half elf dat de vrouw driemaal teveel had ge dronken. Haar rijbewijs werd inge vorderd. 's Nachts om kwart voor twee reed de vrouw weer over de Binnenvaartweg. Ze werd daarop aangehouden. Op dat moment had ze nog 1,8 maal teveel alcohol in haar bloed. Gewonde bij ongeluk Europalaan in Sas sas van gent - Een vijftigjarige in woner van Sas van Gent is zater dagnacht rond half vier in zijn woonplaats aangehouden, nadat hij in de Europalaan tegen een ge parkeerde auto was aangereden. Hij bleef ongedeerd, maar een vrouwelijke inzittende raakte zo gewond dat ze per ambulance naar het ziekenhuis moest. Over de aard van haar verwondingen is nog niets bekend. Uit een ade manalyse bleek dat de man ruim viermaal teveel had gedronken. Hij kreeg een proces-verbaal en is zijn rijbewijs kwijt. René Martinet en Agnes Goossens zijn 60 jaar getrouwd, foto Wim Kooyman AARDENBURC - „Dit zwembad is uniek in zijn soort en ademt de sfeer van de jaren 50 uit. Het is nog net zo functioneel als destijds", zei onder nemer Jan de Ridder zaterdag bij de heropening van het zwembad in Aardenburg. Hij heeft met hulp van zo'n veertig ondernemers in twee maan den tijd het onderkomen zwembad opgeknapt. Nadat de ballonnen waren opgelaten, was het tijd voor een frisse duik. foto Wim Kooyman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 55