Zeeland Festivals in de maag met belastingeisen PZC 13 Gemeentebelangen vreest verval Hoompje ZEEUWS-VLAANDEREN Van straatmuziek tot klassieke stukken op Dag van de Muziek Bakkeren 19 Hilariteit bij de lat Maandag 14 mei 2007 Belastingdienst moet meer voorlichting geven over aangiftes. door Raymond de Frel TERNEUZEN - De organisatoren van muziekfestivals in Zeeuws-Vlaan- deren moeten zo snel mogelijk ge detailleerde voorlichting krijgen over belastingaangiftes. Zo niet, dan staan binnen de kortste tijd heel wat evenementen op de tocht. Dat stellen voorzitter Peter de Graaf van Schelde Jazz in Terneu- zen en organisatoren Jan Vinke en Annelies Korst van het Sasse festi val Rock Around The Bridge. Net als bij een aantal andere Zeeuws-Vlaamse festivals lichtte de Belastingdienst eind vorig jaar de boekhouding van deze twee evenementen door. Gevolg: een fikse naheffing aan beide adressen, omdat er over de laatste vijf edities niet van alle muzikanten gagever- klaringen en kopieën van paspoor ten konden worden overlegd. Hoe hoog de heffingen waren, willen de organisatoren niet zeggen. „Maar we hadden er zeker een aan tal aardige bands voor kunnen la ten komen. Ik schat dat als alle fes tivals in Zeeland zouden worden doorgelicht, we op ongeveer een half miljoen euro zouden uitko men", zegt De Graaf De festivals krijgen nog wel tijd om de benodigde loonsverklarin- gen te achterhalen. Rock Around The Bridge is daarmee nog druk doende, Schelde lazz heeft de scha de tot nul kunnen terugbrengen. N* Schelde Jazz en Rock Around The Bridge willen met andere fes tivalorganisatoren overleg om be lastingproblemen voortaan te voorkomen. De bemoeienis van de Belasting dienst deed Vinke bijna besluiten de stekker uit het Sasse festival te trekken. „De andere organisatoren hebben mij overgehaald om toch door te gaan", aldus Vinke. „Door dit soort dingen kan het plezier verdwijnen, waardoor uiteindelijk het aantal festivals zal afnemen", zegt De Graaf De stichting Back to the Dixies heeft vorige maand het Terneuzen- se muziekfeest Rondje Markt, dat het derde weekend van augustus gehouden zou worden, afgeblazen. Een van de redenen was de eis van de Belastingdienst. Vinke, Korst en De Graaf willen niet met een beschuldigende vin ger naar de Belastingdienst wijzen, maar hopen op een structurele op lossing. De Graaf: „Wij moeten on ze zaken gewoon op orde hebben. Gecontracteerde bands moeten een gageverklaring invullen en ko pietjes van hun paspoorten achter laten. De Belastingdienst zegt: jul lie laten die muzikanten werken, dus moet je loonbelasting afdra gen. Vooral bij de kleinere acts is dat vaak een probleem. Daar moe ten wij dan achteraan. Ik vind het onjuist dat wij die bewijslast moe ten dragen. Zeker omdat het om vrijwilligersorganisaties gaat." Bete re voorlichting is daarom een ver eiste, zegt Korst. „Wij houden Rock Around The Bridge dit jaar voor de zestiende keer, maar tot zes maanden geleden wist ik niets van het bestaan van gageverklarin- gen af" De Graaf: „Onze festivals draaien al wat jaren mee, dus het is niet zo dat de Belastingdienst niet van ons bestaan afwist. Zij heeft de plicht ons voor te lichten. Daarom willen wij na dit festival seizoen samen met zoveel moge lijk Zeeuws-Vlaamse festivalorgani satoren een voorlichtingsgesprek. OOSTBURC - Op de schoolatletiekdag in Oostburg kwa men zaterdag kinderen van groep drie tot en met acht uit de gemeente Sluis in actie. Ze namen onder meer deel aan sprinten, balwerpen (foto), hoogspringen en kogelstoten. Vooral het hoogspringen zorgde af en toe voor hilariteit. foto Wim Kooyman door Cino van den Broecke HOEK - Koren, orkesten, duo's, straatmuzikanten en fanfares be volkten afgelopen weekend Hoek, waar voor de tiende keer de Dag van de Muziek werd gehouden. Vrijdagavond werd het evenement geopend met een goedbezocht op treden in de protestantse kerk, waar vooral lichte en klassieke stukken werden gespeeld. Zaterdagmiddag was de program mering ietwat aangepast vanwege de weersomstandigheden en de re constructie van het marktplein. Er was een muziekroute uitgezet waarbij op acht lokaties verschil lende muzikanten optraden. Ook hadden enkele straatmuzikanten zich op strategische plekken opge steld om daar hun repertoire ten uitvoer te brengen. Jong Axel speel de op het Molenplein, terwijl in het dorpshuis de lokale harmonie ENZK samen met Eikels Worden Bomen uit Westdorpe optraden. De leugd van Toen had in de och tend al een optreden gegeven in Vremdieke. 's Avonds werd de muziekkennis van vier teams getest tijdens de Muziekkwis in het dorpshuis. De Hoekse Rakkers bleken met 204 punten de slimsten van de avond, die werd opgeluisterd met optre dens van onder meer de band RR- RaaaRRR, de Zeeuwse Ricky en Carly Rubens. door Raymond de Frel SLUIS - De Sluise fractie van Ge meentebelangen vreest dat de mo numentale villa 't Hoompje aan de Sint Annastraat in Sluis niet meer is te behoeden voor totaal verval. Het uit begin vorige eeuw dateren de pand is al elf jaar in bezit van de Wassenaarse projectontwikke laar R. van der Putte. Hij liet het gebouw lange tijd ongemoeid. Toen de gemeente Sluis zijn bouw vergunningen dreigde in te trek ken, kwam hij met een nieuw plan voor appartementen en sport- voorzieningen, maar dat paste vol gens een juridische toets niet bij de eerder verleende vergunning. Sluis trok daarna de vergunningen alsnog in. Gemeentebelan gen-raadslid B. Basting schetsten B en W een jaar later een 'realistisch spookbeeld' van het verloederde Hoompje, dat een walhalla is voor graffitispuiters. Hij heeft ook ge ruchten gehoord dat nog niet alle vergunningen zijn ingetrokken. „Dat roept de vraag op of de reno vatie misschien vastliep in een moeras van regels." Basting wil ook weten of onteigening van het pand en aankoop door de gemeen te een mogelijkheid is. ZEEUWSE Tip? redactie@pzc.nl Sonja Bakker is hot. In Goes is één woning waar mevrouw Bak ker héél populair is. Bij de kat ten. Hun baasjes zijn namelijk erg fanatiek aan het Sonja Bak keren. Tot op het laatste gramme tje worden de recepten gevolgd. Staat er 20 gram rosbief, dan wordt er 20 gram rosbief gege ten. Ook al verkoopt de slager het vlees gewoon per ons. In een tweede dag met rosbief voorziet het dieet niet. Dus wat gebeurt er met het restant, inderdaad, naar de katten. Die zijn Sonja Bakker heel dank baar en al bijna twee kilo aange komen. Het konijn heerst in Kunstenaarscentrum Willem 3 in Vlissingen Horecaopleiding sluit onvoldoende aan bij dagelijkse praktijk Tip? redtern@pzc.nl JS -it

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 53