Sport Rombout neemt gas terug Hondsmerk en Stap de besten Twee zeges Ward tijdens regionale studentenkampioenschappen PZC Maandag 14 mei 2007 39 Zwemster Stephanie Rombout uit Hulst kampt al een jaar met gezondsheidsklachten die haar beletten om topprestaties neer te zetten. Op de Zeeuwse zomerkampioenschappen moest zij dit weekeinde genoegen nemen met een bijrol. Rombout ondergaat nog enkele tests om definitief duidelijkheid te krijgen over haar klachten. Zij staat te popelen om weer voluit te kunnen trainen. foto Wim Kooyman Zwemster ZC Koewacht kampt nog steeds met gezondheidsproblemen. door René van Stee SAS VAN GENT - Het eerste weekein de van de Zeeuwse zomerkam pioenschappen zwemmen verliep heel anders dan Stephanie Rom bout (19) uit Hulst had gehoopt. Onder winderige en regenachtige weersomstandigheden zwom zij in het zwembad van Sas van Gent een beperkt programma. Sinds mei vorig jaar kampt ze met ge zondheidsklachten. Nog steeds is niet precies bekend wat er speelt. De klachten duiken op zodra zij een maximale inspanning levert. „Als ik uit het water kwam, was ik kortademig en werd het zwart voor mijn ogen. Het is waarschijn lijk iets met mijn hart, maar tests die nog op het programma staan, moeten daar definitief duidelijk heid over geven", vertelt ze. Rombout is in het Mixima Me disch Centrum in Veldhoven on der behandeling bij cardioloog Jan Hoogsteen, gespecialiseerd in de begeleiding van sporters. Hij zei dat ze gewoon kan zwemmen, maar dat ze niet voluit mag gaan. Met als consequentie dat de trai ningen sinds februari op een heel laag pitje staan. En dat is een kwel ling. Anderzijds vindt Rombout dat ze de knop redelijk snel heeft kunnen omdraaien. Alle tegenslag weerhield haar er ook niet van om in te schrijven voor de wedstrij den in Sas van Gent. „Het blijkt dat ik goed met de si tuatie kan omgaan en in staat ben op een ontspannen manier aan de ze kampioenschappen mee te doen. De opdracht van de dokter luidde om op techniek te zwem men. De vorm en de kracht zijn er niet, maar ik win toch maar mooi zilver op de honderd meter school slag", aldus Rombout zaterdag. Dik vier maanden na de succesvol De oorzaak van de gezondheids klachten van Stephanie Rombout is nog niet precies bekend. Des ondanks mag zij gewoon zwem men, maar echter niet voluit. verlopen winterkampioenschap pen (zeven gouden plakken) moet Rombout door de inmiddels opge lopen trainingsachterstand genoe gen nemen met een bijrol. Het sei zoen lijkt ook verloren. De Hulster zwemster zit echter allerminst bij de pakken neer. Zij is zich terdege bewust van haar lichamelijke klachten, maar wijst er meteen ook op dat ze geen zwemverbod heeft gekregen. „Dat is een geruststellende gedach te. Ik ga er nog steeds van uit dat ze de oorzaak van mijn klachten vinden en die ook oplossen. Ik sta er ook geen moment bij stil dat ik zou moeten stoppen met zwem men. Het enige dat ik wil is de trai ning zo snel mogelijk oppakken." Beide zwemmers worden vier keer Zeeuws kampioen. door Jeroen Deltebeke SAS VAN CENT - De Zeeuws zomer kampioenschappen zwemmen in Sas van Gent kende naast de ver wachte kampioenen ook enkele verassingen. Bij de mannen waren de ogen gericht op Davy Bisslik en Tommy van Overmeeren, die res pectievelijk de 100 vlinder en too school wonnen. Ryan Verplanke en Stephanie Rombout wonnen deze afstanden bij de vrouwen. Bis- slik noteerde zaterdag op de vlin derslag een snelle 1.00,43. Dat is de tweede tijd ooit in Zeeland ge zwommen. Van Overmeeren was gisteren op de too meter school slag de beste bij de mannen, hij wist in de laatste meters Bisslik te verschalken. Bij de jeugd werden de snelste tijden op de schoolslag gezwommen door Alex Eversdijk. Hij tikte aan in 1.13,57 en pakte ook de winst op de 200 meter in 2.38,41. Kevin Hondsmerk is voor lopig de man met het meeste ere metaal. Met vier gouden, een zilve ren en een bronzen medaille zet hij een goede stap in de richting van best presterende man tijdens dit ZK. Bij de vrouwen haalde Ju dith Stap van De Stormvogel, met zeges op de 400 meter vrije slag, de 100m vrije slag en goud op bei de estafette-onderdelen voorlopig de meeste gouden medailles bin nen. De estafettes waren goed voor veel spanning. Luctor et Emergo en De Bruinvis waren zo gedreven dat ze beide werden gediskwalificeerd voor een foute overname op de 4x100 meter wisselslag. Hierdoor pakte De Schelde de titel. Er werden in totaal negen nieuwe Zeeuwse jaargangrecords gezwom men. (osje van Houwelingen (200 m. rugslag), Ryan Verplanke (100 m. schoolslag, 100 m. vlinderslag), Joeri van Wallenburg (100 m. vlin derslag), Davy Bisslik (100 m. vlin derslag), Kevin Hondsmerk (400 m. vrije slag, 200 m. rugslag), Björn Scherbeijn (50 m. vlinder slag) en Stephanie Rombout (100 m. vlinderslag) zorgden voor de re cordregen. Hulstenaar pakt in de VS goud op 200 meter en op de 4x400 meter. door Roeland van Vliet GOES - Atleet Daniel Ward heeft za terdag in Houston twee titels ge pakt tijdens de outdoorftnale van de Conference USA, een samen werkingsverband tussen een aan tal universiteiten in het zuiden van de Verenigde Staten. De 23-ja- rige Hulstenaar won de 200 meter en de 4x400 meter. Ward, die al enige jaren in het Texaanse El Paso studeert, kwam met een tijd van 21.39 als tweede de finale binnen van de 200 meter. In de eindstrijd liep hij sneller: 21,15. Bij zijn persoonlijk record (20,63) kwam hij niet in de buurt. Op de dubbele afstand streed de sprinter ook mee om de medailles, maar werd hij vijfde. Zijn tijd was 47,38, waar hij een pr heeft staan van 46,28. De Zeeuws-Vlaming haalde met de estafetteteams van zijn universi teit twee keer het podium. Op de 4x100 meter noteerde het viertal uit El Paso, met Ward als slotlo- Daniel Ward komt tijdens de re gionale studentenkampioen schappen in Houston uit op vier nummers. Drie keer haalt hij het podium. per, de tweede tijd. Op de 4x400 meter werd het team met Ward, die als tweede zijn rondje liep, de eerste tijd. Het universiteitsteam van El Paso eindigde mede hierdoor op de tweede plaats in de eindrangschik king. De coaches van de equipes zien de regionale titelstrijd door gaans als de belangrijkste wed strijd in het seizoen. Voor de indi viduele atleten is dat het landelijke kampioenschap, dat in het eerste weekeinde van juni is. Voor Daniel Ward waren het zijn elfde en twaalfde regionale studen- tentitel in vier seizoenen. Met winst op de 200 meter boekte hij zijn vierde individuele titel. Recreatie zomer 2007 Recreanten in de regio bereikt u met de PZC. Voor meer informatie neemt u contact op met uw accountmanager of bel (0113) 315 520. Of kijk op www.pzcadverteren.nl WeGGNeR dagbladen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 41