Paarden gooien kont in wind Dubbele zege voor Sam van Westende vrijwel Chantal Nijpjes zeker in nationale judoselectie Hockeysters Rapide winnen en promoveren naar derde klasse 38 Maandag 14 mei 2007 pzc Paarden en mensen zakten op sommige plaatsen diep in de modder. foto Ruben Oreel Storm en regen geselen deelnemers en publiek Horses by the Sea. door Koen de Vries domburg - los Broeke blijft in Zee land natuurlijk de autoriteit op het gebied van het weerbericht. Wie in het voorjaar echter op zoek is naar een andere bron, kan kijken naar de datum van Horses by the Sea. Als dat evenement op de agenda staat, zijn regen en storm verzekerd. Het weer was afgelopen week nog net niet zo slecht als vorig jaar. Toen waaide het zo hard dat ten ten lossloegen van hun ankers en de hindernissen omver werden ge blazen. De organisatie van Horses by the Sea kon niet anders dan een streep zetten door het pro gramma van drie dagen paarden sport. Ook de afgelopen week werd het terrein aan de Prinseweg geteisterd door weer en wind. Maar nog net niet zo erg dat het in middels vierdaagse evenement op nieuw moest worden afgeblazen. „Er stonden elf onderdelen op het programma en ze zijn alle elf door gegaan", luidde de positieve terug blik van Peter de Kam, de voorzit ter van het organisatiecomité. Desondanks had hij natuurlijk ge hoopt dat het evenement bij beter weer was afgewerkt. In de weken voorafgaand aan Horses by the Sea was het terrein vanwege de droog te herhaaldelijk gesproeid. Een kei harde bodem is niet gezond voor kwetsbare paardenbenen. De re gen van vrijdag- en zaterdagmor gen toverde het sappige grasland echter om in een troosteloze mod dervlakte. Paardenhoeven zonken diep weg in de smurrie, toeschou wers moesten glibberend hun weg zoeken. En dat ondanks de aan voer van 56 kuub zand, die de plas- Koen Leemans laat al leen kruimels over in springtoernooi. door Lucien Roelandt domburg - Wilma Salm won zater dag met de hengst Living Legend op Horses by the Sea beide dres- suurrubrieken in de klasse ZZ-zwaar. Onder barre weersomstandighe den schreef Chantal Nijpjes met Hexagons Parmanda de eerste ru briek ZZ-licht op haar naam. In de tweede rubriek stuurde Antoinet te Wiskerke Ortello naar het oran je erelint. In de eerste proef bleek Chantal Nijpjes het best tegen de weersom standigheden opgewassen. De amazone uit Middelburg stuurde de met de wind in de rug fraai be wegende Rubiquil-dochter Par manda met 63.59 procent naar een overtuigende overwinning, 's Avonds in de kür op muziek ging de zege opnieuw naar Chan tal Nijpjes. De publieksjury wees haar met Hexagons Unchained als winnaar aan. Vooral de uitgestrek te draf was een plaatje. Mieke Evertse met Tyara eindigde als tweede. Met maar liefst vier overwinnin- sen moesten bedekken. Het slech te weer kostte het groots en gede gen opgezette evenement niet al leen toeschouwers, maar ook deel nemers. Voor de hoogste rubriek van het springtoernooi, de klasse ZZ, kwam zaterdag slechts de helft van het aantal deelnemers opda gen. En toen 's avonds de finale werd afgewerkt, hadden nog maar drie van die tien de moeite geno men te blijven. Winnaar Han Wat- tel uit Vrouwenpolder had zijn ze- Han Wattel profiteert van de zware omstandigheden tijdens Horses by the Sea. De ruiter uit Vrouwenpolder wint met zijn paard Morentes de klasse ZZ. gen en een groot aantal ereplaat sen was Koen Leemans zaterdag de succesvolste springruiter in Domburg. De prof uit Middelbeers won met Dopharma's Paradiso het Z klassiek, met Olita ZZ jacht, met Romanilla de finale Z en met Spet ter de finale M. In de finale van de klasse L moest Leemans met Dopharma's Vodka Red Buil zijn meerdere erkennen in een aantal ontketende Zeeuw en. In de barrage bracht Simon den Exter in de hem kenmerken de stijl de toeschouwers op de ban ken. Plat er op stuurde de oude meester uit Kortgene de merrie Knape Hout's Verona in 24.22 se conden over het parkoers. Ingrid lakobsen uit Meliskerke hield met Verone eveneens het strafblad blank, maar kwam een fractie te kort om de leiding over te nemen, lil Buijze toonde zich me de hengst Dandelion's Lopinto een fractie sneller, maar de combinatie uit Baarland haalde op de laatste hindernis een paal naar beneden. De 17-jarige Sophie van Steenber gen uit 's-Heer Arendskerke reed daarna de merrie Noble Girl naar de zwaarbevochten overwinning. De finale van de klasse Z was een prooi voor Han Wattel. In de barra ge bleef hij als enjge foutloos. ge mede aan die omstandigheden te danken. „Vanmorgen was het op het inspringterrein ploeteren in de modder. De paarden kwa men niet omhoog en vooruit. Het was in de wedstrijd hopen dat ze het vertrouwen niet kwijt waren. En je moest ervoor zorgen dat je niet al te scherpe bochten nam, vanwege de gladheid. Bij mijn paard Morentes ging dat prima. Hij kan zich goed aan de omstan digheden aanpassen." Van de wind hadden de spring paarden niet veel last, aldus de 43-jarige Wattel. „Springpaarden moeten zich concentreren op de hindernissen. Ze zijn daardoor niet zo snel afgeleid als dressuur- door Edward Oranje BERLIJN - Sam van 't Westende (Sport Instituut De Korte) heeft zich gisteren met een negende plaats tijdens de 'Open Internatio nale Deutsche Meisterschaften' zo goed als zeker gekwalificeerd voor de klasse tot 60 kilo van de Neder landse judoselectie voor aspiran- door Peter Snelders goes - Het vrouwenteam van Rapi- de sloot de competitie met een te vreden gevoel af Deze week werd bekend dat de tweede plaats even eens recht geeft op promotie en ook boekte het team in het slot- duel winst (2-1) bij De Dommel. Goes hield de schade redelijk be perkt tegen kampioen Rosmalen. Met de 0-6-nederlaag kon coach Muriël van Maanen leven. De Dommel-Rapide 1-2 (o-t): Ra- pide was er op gebrand om de competitie goed af te sluiten. Die gedrevenheid resulteerde in een groot veldoverwicht in de eerste helft. De Dommel kwam eigenlijk in het stuk niet voor en dook slechts één keer gevaarlijk op voor het doel van Rapide. Na een half paarden." Dat bleek zaterdagmor gen in de dressuurklassen ZZ-licht en ZZ-zwaar. „De paarden draai den met hun kont in de wind. Dat maakte het voorstellen bijna on mogelijk", had jurylid Margo Bos gezien. Mieke Evertse bekeek de zaken van een andere kant. De amazone die vrijdag de klasse ZZ op haar naam schreef en een dag later als tweede eindigde in de kür op mu ziek, zag voordelen. „Ik reed met Tyara dit seizoen voor het eerst een buitenwedstrijd. Het was even wennen, maar daarna ging het be ter. Tyara denkt nu waarschijnlijk dat het normaal is om onder deze omstandigheden te rijden." ten (tot 17 jaar). Dit jeugdtoernooi gold als het laatste meetmoment voor de judoka's om zich te kwali ficeren voor de nationale selectie. Deze selectie neemt in juli deel aan de Europese jeugdkampioen schappen in Malta en aan het Eu ropees jeugd Olympisch Festival in het Servische Belgrado. uur resulteerde het overwicht van Rapide in een voorsprong door een doelpunt van Tatsjana van de Eynde. In de tweede helft kwam de thuisploeg al na drie minuten op gelijke hoogte via een strafbal. Rapide scoorde tien minuten voor het einde via Sonja Matena 1-2. Daarna kwam Rapide niet meer in de problemen. Goes-Rosmalen 0-6 (0-1): Goes streed vol overgave om de neder laag tegen het sterke Rosmalen zo beperkt mogelijk te houden. Bij rust was het nog maar o-t. Tien minuten in de tweede helft viel de tweede tegentreffer. Daarna hield Goes het tot het laatste kwartier vol. Toen kon de thuisploeg het niet meer bijbenen en moest nog vier tegentreffers incasseren. Menner Lau Willemse zegeviert in eigen huis domburg - De menners zorgden gisteren voor een spannende afslui ting van Horses by the Sea in Domburg. In de mini-marathon enkelspan paarden hield Lau Wil lemse de overwinning in eigen huis. De koetsier uit Domburg schreef met Flame beide manches met overmacht op zijn naam. Bij de tweespan pony's trok Simone van Hoepen in de finale aan het langste eind, voor Jan-Leen Boot. Lichte enkelblessure hindert atlete Wisse goes - Atlete Yvonne Wisse heeft zaterdag verstek moeten laten gaan bij de LTB Recordwedstrij den in Hoorn. De Vlissingse ging donderdag tijdens een training door haar rechterenkel. Wisse vermoedt dat ze niet al te lang nodig heeft voor haar herstel. De meerkamp in het Oostenrijkse Götzis, waar ze op 26 en 27 mei de WK-limiet wil halen, komt vol gens haar niet in gevaar. Minderhoud eerste Zeeuw in Bantega BANTEGA - Andries Minderhoud uit Waarde was met een 23e plaats de eerste Zeeuw in de Omloop van Bantega, de eerste skeelerwed strijd van de Holland Online Cup. De kopman van het VW Zeeland team was de eerste aanvaller in de 75 kilometer lange klassieker die bij het Tjeukemeer werd verreden. Minderhoud reed tien kilometer aan kop, maar kreeg niet de ge wenste versterking. Maas op podium MTB wedstrijd in Ronse RONSE - Junior Bart Maas, rijdend voor het Bee Bikes Be One Team heeft een knappe prestatie gele verd door in het Belgische Ronse op een derde plaats te eindigen achter de Nederlander Moorlag en de Belg Carabain. Het was voor de mountainbiker uit Wemeldinge de tweede derde plaats in een wed strijd die meetelt om de Benelux Cup. Marco Minnaard werd 19e, Se- bastiaan Zweedijk 21e. Dammers PWG naar tweede ronde beker den haag - De dammers van PWG 's-Gravenpolder hebben zich zaterdag in Den Haag ge plaatst voor de tweede ronde van de KNDB-beker. Het viertal won met 5-3 van de bekerwinnaar van vorig jaar, RDC Rijnsburg. Martijn Rentmeester en Andres van den Berge wonnen hun partij. Johnny de Leeuw hield zijn tegen stander op remise en Arjo Kouse maker verloor zijn wedstrijd. Verkade beste surfer in Kamperland kamperland - Bij een wedstrijd windsurfen voor de Regio Zuid in Kamperland is Alexander Verkade uit Heinkenszand gisteren win naar geworden in de goldfleet-klas- se. Hij hield Leendert van Halen en Gertjan Nieuwekamp achter zich. In de silver fleet toonde Ko de Visser (Oost-Souburg) zich de beste. Hij eindigde voor Hans Crans en Jan-Jaap Meyer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 40