Zeeland financiële schade, toch? iedere keer je argwaan te sussen Boetes bij koffieshops Terneuzen Vroege haring kan visboer lelijk opbreken Verhoren na verkrachting in Noordwelle the ;u I PZC Maandag 14 mei 2007 3 Overtreders kregen vooral bon voor niet dragen van autogordel. door Raymond de Frel terneuzen - De Zeeuwse politie heeft zaterdag tijdens een urenlan ge controle 44 bekeuringen uitge deeld en ongeveer 1800 euro geïnd in de omgeving van de twee koffieshops in Terneuzen. Het gros van de boetes werd uitge deeld in verband met verkeers overtredingen. Uit onderzoek van bureau Intra- val bleek vorige week al dat het verkeer- en parkeergedrag van de koffieshopbezoekers de grootste bron van ergernis is. Tussen 15.00 uur en 22.00 uur wer den bonnen uitgedeeld aan auto mobilisten die geen autogordel droegen (23), door rood (2) of over een doorgetrokken streep (3) reden en de maximumsnelheid negeerden (2). Ook waren er boetes vanwege het niet dragen van een helm (2), voor een defect remlicht, het niet tijdig stoppen voor een stopstreep en het negeren van een stopteken of een verplichte rijrichting (allen 1). Twee mensen werden bekeurd vanwege problemen met rijbewij zen. Twee keer was er een boete voor het in het openbaar roken van een joint, drie maal voor plas sen op straat en één keer voor het dumpen van afval. Er werd minder dan vijf gram soft drugs in beslag genomen. Ook zijn twee openstaande vonissen geïnd en één automobilist kreeg pro ces-verbaal voor het rijden onder invloed. gebeld om de loterij echt bestond.. Ja, zeiden ze. Op een gegeven mo ment kwam er een mailtje dat ik 1 miljoen gewonnen had. Ik dacht: ik heb geluk gehad. Tegen mijn fa milie zei ik er niets over. Het moest een verrassing zijn. Er waren wel verschillende docu menten nodig om het geld in Ne derland te krijgen. Om te garande ren dat het geld niet van illegale praktijken afkomstig was, iets voor de belastingafdracht - in totaal een document of zes. Maar dat zeiden ze niet in één keer, er kwam tel kens iets nieuws. Ik heb echt wel mijn twijfels ge had. Op een gegeven moment heb ik gevraagd om bewijs van de con tactpersoon dat hij werkelijk was Productschap Vis wil verordening voor Hollandse Nieuwe. DEN HAAG - Niemand spot met de Hollandse Nieuwe. Haring is dit jaar pas lekker op 6 juni. De vis boer die voor die datum Holland se Nieuwe verkoopt, riskeert forse sancties. Het productschap Vis, de koepel van alle belanghebbenden in de visbranche, neemt de start van het haringseizoen dit jaar ui terst serieus. wie hij claimde te zijn. Hij heeft mij de fax keurig netjes ge-emaild. Daarna zijn er nog wat e-mails ge stuurd van documenten waaruit moest blijken dat het geld echt op de bank stond, op mijn naam. 'Er is beslag gelegd op ons huis. We zijn gescheiden, al het vertrouwen was weg.' Op een gegeven moment zei ik: dan kom ik naar jullie toe, kom ik het geld zelf wel halen. Was geen probleem, maar tot een afspraak leidde het uiteindelijk niet. Hun tactiek is: zo op je inpraten dat je vertrouwen blijft houden. Volgens het productschap kan de goede kwaliteit van de nieuwe ha ringvangst pas op woensdag 6 juni worden gegarandeerd. De handelaar die daar lak aan heeft en tóch eerder nieuwe ha ring verkoopt, riskeert een boete van 11.250 euro. De komende weken stuurt het pro ductschap inspecteurs het land in, die controleren of viswinkels zich aan de regels houden. Visverkoper Michel Heusy, eige naar van Het Drieluik in het Noord-Hollandse Bergen, vindt Ze maken telkens heel duidelijk: dit is er aan de hand, dat is de op lossing en dan komt dat eruit. Hun toon is vriendelijk en zeer professioneel. Iedere keer wordt je argwaan gesust. Als je er eenmaal in zit. kun je bijna niet meer stop pen. Dan heb je er al zo veel geld ingestoken, dat moet je gewoon te rugzien, anders ben je alles kwijt. Je staat met rug tegen de muur. Ik heb dikwijls mijn situatie uitge legd. Ze waren erg meegaand, erg begripvol, erg begaan met de situa tie thuis. Die was niet goed. Spaargeld had ik niet, dus ik heb geld geleend. Binnen twee of drie weken zou den ze hun geld terugkrijgen, met winst. Op die basis heb ik hon- het wachten tot 6 juni onzin. Net als voorgaande jaren is Heusy dan ook van plan de Hollandse Nieu we te gaan verkopen, zodra hij de vis binnen heeft. Daarbij loopt hij wel tegen een muur: „Geen enkele groothandel wil me nu al de nieu we haring leveren. Men is bang voor de macht die het Visbureau Handelaren die voor 6 juni Hol landse Nieuwe verkopen, riske ren een boete van 11.250 euro. Daardoor moeten visboeren con curreren met supermarkten. derdduizenden euro's geleend, geld dat ik niet terug kan geven. Er is beslag gelegd op ons huis. We zijn gescheiden, al het vertrouwen was weg. Het heeft erg veel leed veroorzaakt. Ik ben me er honderd procent van bewust dat ik anderen hierin heb meegesleurd en werk haast dag en nacht om af in ieder geval iets af te lossen. De politie heeft nog onderzoek ge daan, maar het heeft niet veel op geleverd. Het afgelopen half jaar heb ik geprobeerd er niet meer aan te denken, anders ga ik eraan onderdoor. Er zijn mensen die denken dat het me allemaal niets meer doet. Maar dat is alleen de buitenkant. Ik hou vol, maar het kost moeite. en een paar groothandelaren heb ben. Maar ik ben erop gebrand eer der te gaan verkopen. Op 6 juni gooien de supermarkten de Hol landse Nieuwe namelijk direct in de uitverkoop. Ik wil daar niet mee moeten concurreren." De Haringverordening 2007 is rechtsgeldig zodra die in het publi catieblad van de Sociaal-Economi sche Raad is gepubliceerd. Dat is nog niet gebeurd. Alleen als dat nog lukt voor 6 juni, zwicht Heusy voor de regels. „Een boete van 11.250 euro is teveel." Man zou zich nabij sportveld hebben vergrepen aan 13-jarige. noordwelle - De politie heeft za terdag getuigen verhoord in een verkrachtingszaak in Noordwelle. De politie gaat ervan uit dat don derdagmiddag rond 14.15 uur een dertienjarig meisje uit de gemeen te Schouwen-Duiveland is ver kracht door een 1.70 meter lange man van slank postuur. Dat vond plaats bij het sportveld achter het dorpshuis van Noor dwelle. De man was vermoedelijk met een donkere auto, die bij het dorpshuis was geparkeerd. Volgens politiewoordvoerder A. Don heeft het meisje het voor val enige tijd voor zichzelf gehou den. Na een gesprek met haar vriendin heeft ze het 's avonds thuis ver teld. Haar ouders hebben de poli tie ingeschakeld. Die deed donder dag sporenonderzoek, vrijdag een buurtonderzoek en zaterdag wer den enkele getuigen ondervraagd, onder wie de vriendin. De politie is nog op zoek naar ge tuigen. 3RE5 7 1*1 SÉPUBUV -shirtyu 'b%D ST/ltf s <*o„ Ay» 7?.. A ,Lv, io/of"""zjl rid" v1' n„ "«'rei, mpfienrt mpan Vier van de 52 Nigerianen die in 2005 werden aangehouden bij de eerste grote justitiële actie in Nederland. Justitie kon het bewijs niet rond krijgen en moest hen vrijlaten. Ultrascan heeft drie van hen, die uitgeweken waren naar Griekenland, inmiddels weer gesignaleerd in Amsterdam. foto Ultrascan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 3