Sport weg uit Borsele esker toont klasse in Omloop P 77 PZC Maandag 14 mei 2007 37 Omloop van Borsele Marianne Vos won zaterdag op de dag voor haar twintigste ver jaardag voor de derde keer de Omloop van Borsele. Twee jaar geleden was de Bra bantse nog juniore en was ze al de snelste bij de vrouwen. Wielrennen was één van de sporten waarin Marianne Vos op jeugdige leeftijd al een meer dan gewone aanleg had. Ze blonk ook uit in schaatsen en turnen. „Marianne heeft nooit met bar biepoppen gespeeld. Ze was vanaf haar vijfde jaar altijd bui ten, meestal om te sporten", vertelde haar moeder zaterdag-, middag in 's-Heerenhoek. De Brabantse moest zaterdag avond om acht uur het vlieg tuig in Brussel halen om de vol gende dag een wereldbeker wedstrijd in Bern te rijden. Haar ploegleider Thijs Rond- huis stuurde om 19.45 uur een mail naar de organisatie. „We zitten nu in het vliegtuig, super bedankt. Groeten Thijs en Ma rianne." In de Omloop van Borsele voor nieuwelingen reed een Zeeuw se belofte zaterdag mee in de spits van de koers. Nick van der Lijke werd in een kopgroep van vijf, die heel de wedstrijd aan kop had gereden, in de sprint alleen verslagen door de Belg Jens Demoni. De jonge Middelburger komt uit een echte wielerfamilie. Zijn opa Piet reed ooit bij de profs, zijn vader Kjeld was een behoorlijke amateur. foto Willem Mieras vliegtuig vertrekt om acht uur, dus we moeten snel zijn." De renster zelf liet het maar over zich heen komen. De koers was best uitput tend geweest, vertelde ze. „En vijf tig kilometer met zijn tweeën op kop, met zo'n wind, dat voel je wel hoor..." Dat was overigens toe val geweest, die lange vlucht. Ze had gezien hoe Regina Bruins de marreerde, met de wind op kop, uit een kopgroep van 28 meiden, sprong er pijlsnel achteraan en reed het gat dicht. „Het is niet zo belangrijk als mor gen, maar als ik hier kom rijden, wil ik ook winnen", klonk het als vanzelfsprekend. Ze deed het meer dan indrukwekkend, na een wedstrijd die door de harde wind snel was opengebroken en na am per één rondje de schifting teweeg had gebracht. Wat er overbleef in de finale, moest diep buigen voor het twee tal aan kop. Regina Bruins, die een schaatsverleden heeft en nog maar sinds vorig jaar wedstrijden op de fiets rijdt, vertelde: „Ik was er al heel gelukkig mee dat ik Marianne kon volgen, want ze rijdt zó ver schrikkelijk hard." Ze was ge coacht vanuit de auto, door Ingrid Haringa, die zelf in de tijd van Leontien van Moorsel ook een ver dienstelijk renster was. „Ik heb ge zegd dat ze niet te veel op kop moest komen, omdat wij ook wel eens willen winnen", zei Haringa later. Maar wie van een wereldster als Marianne Vos wil winnen, moet van betere huize komen. De achttienjarige juniore Anne Eversdijk uit Kapelle reed tussen de vrouwen een verdienstelijke koers. Ze reed mee in een peloton dat op zes minuten eindigde en werd 34e in de einduitslag. uit Zoetermeer. Sander Stiegelis was met zijn derde plaats de beste Zeeuw. De renner uit Kloosterzan- de deed dit seizoen voor het eerst mee aan een wedstrijd op Neder landse bodem. „Ik rij vooral wedstrijden in Bel gië", was hiervoor zijn verklaring. Stiegelis toonde zich tevreden over zijn tot dusver behaalde resulta ten. Dit jaar waren er criterium overwinningen in Berlaere, Zulze- ke en Rotem, allen in België. Gisteren kwam de wedstrijd na bijna vijftig kilometer goed op gang. Een kopgroep van tien man pakte al snel veertig seconden voorsprong op het peloton. Mes- ker had zijn ploegmaats Jeftha van Ooijen (Giessenberg) en Frank de Reus (Strijen) mee. Naast Spierin- ga en Stiegelis bestond het tiental uit Jack Vermeulen (Tinte), Ferdi nand Boogaard (Vlissingen), Alex Gresnigt (Kapelle), Roy Pieters (Zwanenburg) en de Russische Is raëliër Kirill Pozdnyakov. De leiders namen al snel meer af stand en bleven uit de greep van zeven achtervolgers die ook uit het peloton waren ontsnapt. Gresnigt moest uit de kopgroep lossen, maar kwam eindigde uiteindelijk toch nog op de elfde plek binnen. Boogaard was de tweede Zeeuw op de vijfde stek. Het peloton was ondertussen al in brokken uiteen gevallen. Het gros van de overge bleven renners kwam op drie of meer minuten van winnaar Mes- ker over de finish. Zaterdag was de Belg Jens Demoni de snelste bij de nieuwelingen-jon gens. Hij versloeg in de sprint van een kopgroepje, dat de hele koers voorop had gereden, de Middelbur ger Nick van der Lijke. Arjen Mar tens uit Koewacht werd vijfde. De junioren-vrouwen kenden in 's Heerenhoek een ijzersterke winna res in Elise van Hage uit Noordwij- kerhout. In de massasprint bleef zij Esther Lommers en Lisanne Ot- tema voor. Net als de Zeeuwse troef Anne Eversdijk reed Van Ha- ge zaterdag al mee in de koers bij de vrouwen. Daarin eindigde de meervoudig Nederlands, Europees en wereldkampioene op de weg en de baan als zeventiende. Bij de nieuwelingen-meisjes was de winst voor Maaike Hoek uit Al melo. „Ik heb met mijn hart gekozen en niet zozeer naar het voetbal gekeken." FC Twente-speler Karim el Ahmadi heeft voor het Marok kaans olympisch elftal gekozen, in FC Twente Inside. „Buiten zijn, bewegen, het is allemaal van groot belang." Oud-schaatser Ralf van der Rijst werkt nu bij wandelbond KNBLO, in Het Wandelsportmagazine. „Esten zijn relaxte mensen. Aan heldenverering doen ze niet." Roda JC-aanvaller en international Andres Oper kan nog rustig over straat in eigen land, in Voetbal International. „Ik heb eigenlijk niet zoveel met de voetballerij. Ik vind mijn familie en vrienden veel belangrijker." FC Groningen-doelman Brian van Loo, in VI. „De jongens werken keihard, en dat voor een appel en een ei. Sommigen moeten zelfs geld meebrengen!" Dordrecht-trainer Gert Kruys in VI. „Schrijf nou niet dat dammen op de tweede plaats komt, dan denken de mensen dat ik niet gemotiveerd ben voor het WK." Dammer Jeroen van den Akker heeft een baan naast het dammen, in de Volkskrant. „De goeden niet te na gesproken is mijn ervaring dat het gros van de spelers bij Feyenoord altijd maar weer aangeduwd moet worden." Erwin Koeman blikt terug, in Algemeen Dagblad. Voetballer ontsnapt aan drie keer rood Voetballer Thomas van de Pluijm bezorgde de arbi ter tijdens de wedstrijd Veere-Good Luck handenvol werk. De Brabander kreeg na een zware overtreding de ro de kaart. Tijdens het opstoot je dat hierna volgde kreeg hij nogmaals rood van scheids rechter Van Rumpt. Toen er even later opnieuw een op stootje ontstond, was van de Pluijm opnieuw van de partij. De derde rode kaart bleef hem bespaard, maar hij mag aannemen dat dit in het ver slag van de rapporteur niet onvermeld zal blijven. Ofwel: voor het (spoedige) vervolg van zijn voetballoopbaan mag worden gevreesd. Winst volleyballers in sterrenslag Nog voordat de KNVB be sloot dat Ajax, PSV en Feyenoord komend seizoen met twee sterren op hun shirt mogen spelen, hadden de volleyballers van Piet Zoomers al één ster gereser veerd op hun nieuwe tenue. De Apeldoornse ploeg eert daarmee de tiende landstitel, die het vorige week pakte ten koste van Nesselande. De ster ren zijn een goed Italiaans ge bruik. In de Serie A spelen clubs met tien of twintig land stitels al jaren met één of twee sterren. Ajax (29 landsti tels) en PSV (20) mogen ko mend seizoen beide met twee sterren op hun shirt spe len, Feyenoord (14) met één. RUG Rafael Nadal is bezig aan een unieke serie. De Spaanse tennis ser lijkt onverslaanbaar op gravel. Gisteren won hij voor de der de keer op rij het toernooi van Rome. Zijn zege in de finale op de Chileen Gonzalez betekende zijn 77 achtereenvolgende ze ge op gravel. Eerder deze week leek nog een eind te komen aan de unieke reeks. Nadal ging naar het ziekenhuis omdat hij last had van duizeligheid. Er werden geen afwijkingen gecon stateerd. De Spanjaard nam het record in 2006 over van Guil- lermo Vilas, die 53 gravelpartijen op rij won, door in de eerste ronde van Roland Garros de Zweed Robin Söderling te ver slaan. Keukens in alle maten en kleuren Eigen inmeetservice en montagedienst Zeer korte levertijden 5 jaar garantie op keukens Rechtstreeks van de fabriek .keukenstudiodelooff.nl Keukenstudio De Looft Bedrijfsweg 11 (bedrijventerrein Vrijburg) 4387 PD Vlissingen Telefoon: 0118 - 491929 Fax: 0118 - 491900 Email: lnfo@keukenstudiodelooff.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 39