Regenboog pijlsnel Wouter M Amateurelftal _1 36 [Maandag 14mei 2007 PZC VRAGEN AAN ANNE EVERSDIjK De Zeeuwse wielrenster Anne Eversdijk won ruim een week geleden Tirreno-Adriati- co voor vrouwen onder 21 en reed zaterdag voor eigen publiek de Omloop van Borsele. Naam: Anne Eversdijk Leeftijd: 18 Woonplaats: Kapelle Studie: Zesdejaars vwo, doet van 16 mei tot 1 juni eindexamen ÉSfif door Frits Bakker Dat is even wat anders, van een klassementskoers in Italië, met tijdritten en klimetappes, naar Borsele en waaierrijden in het Bevelandse land. ,Ja, maar de ene koers is de andere niet. Ik heb hier de slag gemist, om dat ik te ver vanachter zat toen de slag viel. Dat zal wel een gebrek aan ervaring zijn misschien. Ik heb het daarna in elk geval niet meer goed kunnen maken, omdat er veel wind stond en er vooraan hard werd doorgetrapt." Het is ook nogal wat: pas achttien, indrukwekkend gereden in Tirreno-Adria- tico met een mooie eindzege en dan tegen al die sterke vrouwen, aangevoerd door de wereldkampioene. „Zo is het ook, die overgang valt niet te onderschatten. Het was pas mijn tweede wedstrijd op dit niveau, na de Ronde van Gelderland, waar het een hele andere koers was en het op een massasprint uitdraaide. Maar toch had ik er vandaag ook iets meer van verwacht." Toch is het zo slecht nog niet, 34e in een peloton op 6 minuten en veertig seconden van de winnaar. „Het had beter kunnen zijn als ik attent voorin had gereden." Wat een mooi gezicht, dat oranje shirt van de selectie, de nagels oranje ge lakt... Het moeten tóch al kleurrijke dagen zijn in huize Eversdijk. Welke truien heb je uit Italië meegenomen „Twee roze van de klassementsleider, twee bolletjes voor de bergtrui en één gele voor beste buitenlandse renster." Wat doe je in de komende tijd, zijn er verder nog meer mooie koersen op komst? Johan Lammerts, de bondscoach in Tirreno, had het zelfs over een EK in Sofia en een WK in Mexico. „Ik zet de fiets eerst maar eens even aan de kant, om mijn examen VWO te doen. Daarna ga ik er weer vol tegenaan." et Nederlands ama teurelftal is enkele da gen terug opgeheven. Een gebrek aan tegenstand en toernooien nekt een instituut dat in maart zijn 190ste en laatste interland - waarin de Zeeuwen Istvan Bakx (Hoek) en John Schot (Kloetinge) meespeelden- tegen Ierland met 3-2 in Dublin verloor. Om het ophefïingsbesluit te rechtvaardigen verschuilt de voetbalbond zich achter de Uefa en de Fifa. In gewichtig ambtelijk jargon heet het dat het in stand houden van het Nederlands amateurelftal niet overeenkomt met de doelen die de KNVB met betrekking tot vertegenwoordigend voet bal stelt. Eén daarvan is meedoen aan internationale activiteiten van de internationale bon den. Zowel de Uefa als de Fifa heeft aangegeven voorlopig geen activiteiten voor nationa le amateurteams te organise ren. En dus vindt ook de KN VB dat je zo'n team niet in stand hoeft te houden. Duidelijk is wel dat de voet ballers zelf het jammer vin den dat het team wordt opge heven. Zoals (oey van den Berg van MSC uit Meppel en Elroy Lammers van Katwijk, de laatste doelpuntenmakers van het Nederlands amateur elftal. Zij betreuren het bonds- besluit, onder meer omdat een opstapje wordt weggeno men dat jongens kunnen ge bruiken naar het profvoetbal. Daarnaast blijkt dat de priori teiten binnen de KNVB voortaan liggen bij andere teams zoals de meisjes, vrou wen, de CP-selecties (voor voetballers die door een her senbeschadiging in meer of mindere mate spastisch zijn), futsal en de jongens. Een nobel streven dat alle steun verdient. Maar net zo als het zich verschuilen ach ter de internationale voetbal bonden, is dit een drogreden. Want als de KNVB zichzelf se rieus neemt, moet er norma lerwijs altijd ruim voldoende aandacht zijn voor de aange sloten doelgroepen. Het opheffen van het Neder lands amateurelftal is dan ook een slechte zaak. Dit besluit geeft niet alleen blijk van des interesse, maar de KNVB zet daarmee ook het leeuwen deel van zijn leden buiten spel. De bond ontneemt ama teurs de laatste kans om een interland te spelen of met een vertegenwoordigend elf tal over de grens te voetbal len. Bij gebrek aan internationale status kan de KNVB ook zelf het voortouw nemen om van het amateurelftal een serieuze zaak te maken. Door bijvoor beeld de amateurs jaarlijks (in de regio) te laten spelen tegen het 'echte'oranje ofhet Neder lands elftal onder 21 jaar. Het succes hiervan is bij voorbaat verzekerd. René van Stee Marianne Vos boekt in Omloop voor vrouwen de derde zege op rij. door Frits Bakker 's-HEERENHOEK - Voor de bloemen van de rondemiss had ze nog net een minuutje over. En omdat Ma rianne Vos een dag later (zondag) twintig werd, wilde ze vanaf het podium ook nog wel een fles champagne in het publiek spuiten. Veel meer tijd was er niet over,, omdat er een snelle auto klaar stond aan de finish om de wereld kampioene vliegensvlug af te voe ren. Marianne Vos had er net een vlug gertje voor nodig gehad om voor de derde keer op rij de Omloop van Borsele voor vrouwen te win nen. Het sprintje op zo'n tweehon derd meter voor de eindstreep was een koud kunstje. Regina Bruins, ook pas twintig, werd na een vlucht met zijn tweeën uit het wiel gereden. En de renster in de regenboogtrui kon triomfantelijk de handen omhoog steken. De washand ging snel over het spitse, vrolijke gezicht en toen kon de race tegen de klok beginnen. „We hebben alles heel strak ge pland", vertelde haar moeder Con- ny met een zenuwachtig trekje aan haar sigaret. „Mijn zoon en ik zijn hier, mijn man zit al in Bern, waar Marianne morgen voor de wereldbeker moet rijden. We gooien zo haar racefiets in de kof fer en zijn weg, naar Brussel. Het Wereldkampioene Marianne Vos reed een bekeken koers in Borse le. Na de zege in een sprint met twee vertrok ze pijlsnel naar een wedstrijd voor de wereldbeker. Junior Wouter Mesker wint de Omloop van Borsele. foto Dirk-Jan Cjeltema Wielrenner uit Noordeloos pakt winst in klassieker. door René van Stee 's HEERENHOEK - Wouter Mesker lukte het vorige week in Yerseke net niet. Hij behaalde een derde plaats, omdat zijn ongebreidelde strijdlust niet werd beloond. Maar gistermiddag was het wel raak en pakte de renner uit Noordeloos de overwinning in de Omloop van Borsele. Na een koers van 120 kilometer won de junior van wielervereni ging Jan van Arckel, tevens een ver dienstelijk schaatser, de sprint van een kopgroep van negen man. Hij haalde het voor Damiën Spieringa Anne Eversdijk, die als juniore in Borsele ook met de vrouwen meereed, werkt nog een banaantje weg voor de start.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 38