gerekend MLTC met slechts vier spelers langs Lobbelaer Fortis neemt afscheid van zijn luchtmacht Tennissers De Schelde zijn eindelijk officieel kampioen w PZC Maandag 14 mei 2007 35 Groninger wint Den Inkel triatlon, Remy Vasseur derde. door Roeland van Vliet kruiningen - Nadat Jerzy Kase- mier zaterdag zijn tweeënhalve ki lometer had gezwommen en het bad uit kwam, vroeg hij aan een toeschouwer op welke positie hij lag. 'Ie bent eerste', kreeg de Gro ninger te horen. Die verrassende mededeling gaf hem vleugels voor de rest van de halve triatlon van Kruiningen. Tijdens het fietsen - 76 kilometer - werd Jerzy Kasemier weliswaar in gehaald door de Belg Mario Apper- mans, maar bij het hardlopen - 20 kilometer - sloeg hij genadeloos te rug. Hij finishte in 3.45.21, exact vijf minuten voor zijn naaste bela ger. „Ik wilde over het laatste on derdeel 1 uur en 20 minuten doen, maar deed het in 1.12. Dat had ik ook niet verwacht." Niemand eigenlijk. De 27-jarige Groninger, architect van beroep, was vooraf niet tot de favorieten gerekend. Ook Remy Vasseur, de Vlissinger die met 3.51.21 derde werd, had de man uit het hoge noorden niet van voren verwacht in de Den Inkel triatlon. „Ik ken hem wel. Tussen 1995 en 2000 was hij echt goed, hoorde hij bij de top van Nederland. Daarna heb ik niet veel meer van hem verno men", zei de winnaar van vorig jaar. Kasemier was echter niet opeens van de aardbodem verdwenen. Hij werkte veel duatlons en triatlons af in Noord-Nederland en Duits land. „Vandaar dat Remy me niet vaak meer is tegengekomen." Maar dat hij nu misschien meer in vorm is dan voorgaande jaren, liet hij deze maand al twee keer zien. Op 7 mei won hij nog een kwart triatlon in Enschede, zaterdag was hij op de dubbele afstand de snel ste in Kruiningen. Kasemier zou daardoor als favoriet bestempeld kunnen worden voor het NK hal ve triatlon, over drie weken in Nieuwkoop. Maar hij gaat niet. „Het komt te vroeg", zei hij. „Ik richt me onder meer op de hele triatlon van Almere, later in het jaar." Vasseur, die wel naar het NK halve triatlon gaat en daarbij mikt op een podiumplaats, heeft in Nieuw koop dus één concurrent minder. Zijn laatste test voor die nationale titelstrijd verliep zaterdag naar wens. Hij kwam als vierde uit het zwembad, won een plaats tijdens het fietsen en kwam uiteindelijk nog dicht bij de tweede plek. Dat de Vlissinger zijn titel niet pro longeerde, vond hij verklaarbaar. Kasemier was echt een maatje te groot en Appermans had meer in houd dan vorig jaar, meende hij. Vasseur: „Vorig jaar had ik tien mi nuten achterstand op Appermans toen ik aan het hardlopen begon. Toch haalde ik hem nog in. Nu had hij maar zes minuten voor sprong en haalde ik hem net niet bij." Dat kwam ook doordat Vas seur last kreeg van zijn rug. „Tij dens het fietsen heb ik meer gege ven dan anders. Dat heb ik tijdens het lopen een beetje moeten beko pen." Waar de Vlissinger zijn favorieten- rol net niet kon waarmaken, lukte Anne Kwist dat wel. De twintigja rige Tholense won de olympische afstand (1,5 kilometer zwemmen, 40 kilometer fietsen en 10 kilome- Triatlete Anne Kwist: 'Dit was echt mijn beste triatlon ooit' ter lopen) in 2.19.40. Ze bleef daar mee de concurrentie zo'n vijf mi nuten voor. „Dit was echt mijn beste triatlon ooit", jubelde ze. Er stond weliswaar veel wind, maar daar had ze van genoten. „Ik train veel op de Oesterdam en de Phi- lipsdam. Ik ben wel wat gewend." 'Kruiningen' was voor Kwist een testwedstrijd voor het NK olympi sche afstand, op 23 juni in Stein. Voordien zal ze zich ook nog tes ten in Schotland en Wales. „Daar kan ik kijken hoe ik er internatio naal voor sta. Als juniore ben ik al wel eens naar het buitenland ge weest, maar bij de neo-senioren nog niet." Middelburgers blijven onverwacht makkelijk in de derde klasse. door Sven Bakker MIDDELBURG - De landelijke compe titie verloopt voorspoedig voor het eerste team van MLTC. Giste ren werd er thuis in Middelburg met 6-2 afgerekend met het vierde team van Lobbelaer uit Zevenber gen. Voorafgaand aan de competitie was het voor de Middelburgers nog maar de vraag of ze zich kon den handhaven in de derde klasse. Het probleem lag met name in de breedte van het team, gezien MLTC elke speeldag met slechts het minimum van vier spelers aan treedt. Na vijf speeldagen staat MLTC echter stevig in de midden moot en veilig voor degradatie. Tijdens de eerste twee speelrondes zaten Dmitri van Hoof, Stijn Sprinkhuizen, Saskia Oranje en Jeantien van den Dries er nogal doorheen na drie wedstrijden, maar het begon steeds meer te wennen. Tot en met de dag van gisteren, waarop Van Hoof zelfs verklaarde er wel het plezier van in te zien. „De laatste jaren had ik in de competitie zoiets van: nou, laat mij ook nog maar een potje dubbelen. Maar dat ging toen niet, omdat we met drie mannen in het team zaten. In dat opzicht is het wel tof dat we alle vier alle par tijen kunnen spelen." Van Hoof rekende in zijn enkel spelpartij simpel af met Tim van Dongen. Na de eerste set met 6-1 te hebben gewonnen, kreeg Van Dongen last van zijn rug en was de tweede set slechts een formali teit: 6-0. Ook Stijn Sprinkhuizen en Saskia Oranje wonnen hun wedstrijd. Sprinkhuizen rekende met 7-6 6-1 af met Rick van Kessel en Oranje was met 6-3 en 7-5 te De tennissers van MLTC halen minimale middelen het maximale resultaat. De viermansploeg wint een voudig van Lobbelaer en blijft zeker in de landelijke derde klasse. sterk voor de Kapelse Frederique van de Velde. Alleen Jeantien van den Dries moest een punt aan Lob belaer laten door haar verlies te gen Laura van Kessel (3-6 4-6). Van den Dries nam revanche in haar twee dubbelspelen, want zo wel het vrouwendubbelspel met Oranje als het gemengddubbelspel met Sprinkhuizen sloot zij win nend af Het tweede verliespunt werd geleden door Van Hoof en Sprinkhuizen in het mannendub- belspel, omdat Tim van Dongen en Rick van Kessel met 6-7 4-6 te sterk bleken. Van Hoof en Oranje pakten samen echter het gemengd- dubbelspel. „We hebben een aardig goeie dag achter de rug, zoals het de afgelo pen tijd wel vaker gaat", verklaar de Van Hoof. „Wat rest is nog twee confrontaties met twee ster ke teams. We staan echter al goed geklasseerd. Om onze doelstelling nog bij te stellen naar boven, is het nu te laat voor. Wellicht iets voor volgend jaar, als we weer met zes spelers in het eerste team zitten." Vlissingers mogen na 6-o-zege strijden om de nationale titel. door Sven Bakker SLUISKIL - De tennissers van De Schelde hebben er geen enkel mis verstand over laten bestaan dat zij, en niemand anders, de kampioe nen van het districtstennis zijn. Voor de derde keer op een rij haal den de Vlissingers de titel binnen. Het was voorafgaand aan de com petitie niet de vraag óf De Schelde kampioen zou worden, maar wan neer. Nadat op de derde speeldag in een spannende confrontatie in Aardenburg met de grootste con current Sjef werd afgerekend, kon het kampioenschap de Vlissingers niet meer ontgaan. Het duel van zaterdag tegen Sluiskil was dan ook slechts voor de statistieken. De Schelde zegevierde in Zeeuws-Vlaanderen met 6-0. „Het ging wel heel gemakkelijk en heel snel. We begonnen om kwart over twaalf en om half vier waren we klaar, terwijl we tussendoor ook nog een paar broodjes hebben gegeten", verklaarde Ruben Hen drikse, die in zijn enkelspelpartij slechts één game afstond aan Hen ri Segers. Datzelfde deed lurjen Mooibroek tegen Coen Dobbeleir. Rogier van Housselt versloeg Han Mathijssen met 6-2 6-0 en Dmitri Kaijser was met 6-3 7-5 te sterk voor Cor de Jonge. Ook in de dub belspelen hadden Mooibroek /Hendrikse en Van Housselt/ Kaij ser geen moeite. De grootste krachtmeting voor De Schelde volgt pas na de districts competitie, wanneer het team aan de landelijke competitie voor dis trictskampioenen mag meedoen. Maar achter die deelname staat nog een vraagteken. Hendrikse: „Hoewel we heel graag het landelij ke kampioenschap willen spelen, moeten we nog even afwachten wanneer onze eerste wedstrijd wordt ingepland. Mogelijk kunnen we niet spelen, in verband met va kanties." door Kevin van Boxei GOES - Het einde van het veldkorf- balseizoen komt in zicht. Een pe riode waarin clubs afscheidnemen de spelers en trainers eren voor be wezen diensten. Fortis zwaaide za terdag drie speelsters uit. Geksche rend werden ze wel eens de 'lucht macht' genoemd. Zaterdag bleek tijdens de laatste thuiswedstrijd tegen SKF (8-14) waarom. Hagar Hoogwerf en Ma rieke de Rijke staken met kop en schouders boven hun tegenstand sters uit. Ook zus Ruth Hoogwerf die de wedstrijd vanwege zwangerschap gedwongen aan zich voorbij moest laten gaan, was niet bepaald klein uitgevallen. Het trio is volgend seizoen niet meer te bewonderen in het eerste team van de Souburgse overgangs klassen Al houdt Ruth Hoogwerf nog een kleine slag om de arm. „Misschien dat ik na mijn zwanger schap besluit om alsnog door te gaan. De deur staat nog op een klein kiertje." De Rijke (35) speelt al sinds haar zeventiende in het eerste team, weliswaar met enige tussenpozen vanwege drie zwan gerschappen. Ze zegt haar dagelijk se bezigheden niet meer te kun nen combineren met het korfbal. Ook de trainingen vallen haar steeds zwaarder. „Ik merk bij me zelf dat de scherpte een beetje weg is. Het is tijd voor jonge mensen." Hagar Hoogwerf (28) zegt vooral het reizen moe te zijn. „Ik blijf wel korfballen. Dat doe ik bij Ondo in Sint-Laurens, in een lager team. Lekker dichtbij." Ruth Hoogwerf (31) denkt dat For tis de leegte die zij en haar twee teamgenoten achterlaten wel op kan vangen. „Ze moeten alleen de speelstijl wat aanpassen. De eerste periode zal dat vast even wennen zijn. Maar dat komt goed." Naast de drie speelsters werd ook alvast afscheid genomen van trai ner Leonard Debbaut. Fortis nam zaterdag in Oost-Souburg afscheid van trainer Leonard Debbaut (helemaal links) en de Hoogwerf, Hagar Hoogwerf en Marieke de Rijke (vlnr op de schouders). speelsters Ruth foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 37