Op Kasemier heeft niemand Korfballers zijn aan het rekenen 34 Maandag 14 mei 2007 PZC W Bianca van den Kieboom uit het Belgische Schoten won de halve triatlon van de vrouwen. foto Willem Mieras Tjitte van den Buys wint wielerronde Goes GOES - Tjitte van den Buys heeft zaterdag de wielerronde van Goes op zijn naam geschreven. De inwo ner van Nieuwdorp versloeg in de sprint Johnny van der Klooster uit Lewedorp. De vlucht van Van den Buys werd gedekt door zijn ploeggenoot Jac ques Schuit en daardoor konden de twee vooruit blijven. In een schitterende spurt ging Van den Buys als eerste over de finishlijn. Hij won niet alleen een bos bloe men maar ook een slagroomtaart. Zege Steven Ovaa in West-Brabant Cup RILLAND - De Zeeuwse motorcros sers hadden het moeilijk tijdens wedstrijden om de West-Brabant Cup in Rilland. Alleen Steven Ovaa zorgde voor een Zeeuwse zege. Hij won de MX 2-klasse voor junioren. Bij de in ters was Patrick Delmotte uit Sint Willebrord te snel voor Mark Boot uit Burgh-Haamstede (tweede), Dave de Jonge uit Heinkenszand (derde) en Casper Ovaa uit Oost-Souburg (vierde). Twee zeges reserves BC Vlissingen VLISSINGEN - De basketballers van BC Vlissingen verloren hun laatste competitiewedstrijd met 72-60 bij degradant WSC. De ploeg eindig de als derde in de hoofdklasse. De vrouwen van BC Vlissingen 2 kwamen twee keer in actie en wonnen beide duels. Ze versloe gen eerst Agathos 41-53 en later ABC met 65-33. Dankzij deze ze ges eindigt het team van coach Tom Joziasse op een fraaie tweede plaats in de hoofdklasse. Biljartteams niet op dreef in titelstrijd GOES - De Bevelandse biljartteams hebben in de regionale kampioen schappen voor teams rake klappen opgelopen. Zowel OBK uit 's Heerenhoek in het driebanden Bi als Avontuur in het Libre Cl kwamen niet verder dan een vierde plaats. Geen van de drie spelers van OBK kwam uit de verf. De titel ging naar 't Pleintje uit Sint Willebrord. De libristen van Avontuur verging het nog slechter. In een over de he le linie slecht toernooi kon niet een wedstrijd kon worden gewon nen en de ploeg eindigde dan ook troosteloos onderaan. Zweistra en Roumanda naar Grand-Prix-niveau GOES - Thamar Zweistra mag met haar paard Hexagons Roumanda in de toekomst uitkomen op Grand Prix-niveau, de eredivisie van de paardensport. De amazone van stal Hexagon uit Schore won gisteren in het Bra bantse Oirschot een wedstrijd in de Intermediar II-klasse, wat haar en de merrie Roumanda voldoen de punten opleverde voor promo tie. De combinatie kreeg een waar dering van 66,83%. Stal Hexagon heeft inclusief Rou manda nu de beschikking over ze ven paarden die in de Grand Prix mogen uitkomen. Daarbij hoort ook de hengst Rubiquil en vijf na komelingen van hem. Swift na dikke nederlaag nog niet veilig in eerste klasse. door Pieter van Klinken GOES - De ontknoping in de korf balcompetitie is razend spannend. In de eerste klasse komen met nog één wedstrijd te gaan nog vier ploegen in aanmerking voor degra datie, waaronder Swift en All Rea dy. In de derde klasse zou Stormvo gels onverwacht de titel kunnen gaan grijpen. Fortis-SKF 8-14: Voor Fortis stond niets meer op het spel en dat was te zien aan de wedstrijd. SKF was stukken beter en won ver diend met grote cijfers. Fortis kon maar heel even bijblijven, maar na de 3-3 liep SKF snel uit naar 5-9 en 8-14. Scores Fortis: Chaïm Koole 3, Remy van de Broeke 2, Hagar Hoogwerf, Remco Crucq en Mark Trimpe allen 1. Tjoba-Nieuwerkerk 16-8: Tjoba had geen kind aan de kampioen. De eerdere nederlaag tegen Nieu- werkerk motiveerde Tjoba zodanig dat al snel een voorsprong op het bord kwam. Vol gretigheid werd het van 2-2 9-2 en 10-4 bij rust. De tweede helft zou na de 12-4 alleen nog in het teken staan van het be houden van de voorsprong. Scores Tjoba: Gerben van Boven 5, San- der Harinck 4, Dirk-Jan Westmaas 3, Mar cel de Dreu 2, Melissa de Jonge en Petra Rijn beiden 1. Tempo-Swift 13-6: Opnieuw een nederlaag voor Swift, terwijl de concurrentie dichterbij kwam. Swift staat nog maar één punt voor op Merwede en All Ready en moet volgende week winnen van Tjoba om zeker te zijn van lijfsbe houd. Zaterdag speelde de ploeg op zich goed, maar opnieuw scoor de Swift te weinig. Scores Swift: Ivo de Hond .3, Rob Sander- se, Anita Hoekstra en Paul van den Berg allen 1. Ondo-Vitesse/Mabelis 4-5: Ondo was dicht bij een stunt, maar door de harde wind lukte het de ploeg uit Sint-Laurens niet te scoren. In de eerste helft kwam een sterk On do 2-0 voor. Net voor en na rust maakte Vitesse echter vier doel punten. Ondo kon daar nog naast komen, mar tien minuten voor tijd scoorde Vitesse de beslissende treffer. Scores Ondo: Joris Hoogwerf 2, Martijn Walraven en Renee Groenleer beiden 1. Bolnes-TOP 12-15: TOP blijft sterk spelen. De Arnemuidenaren lie pen vrijwel direct weg van hun te genstander. Bolnes kwam in de slotfase terug van 10-5 naar 11-10, Vier ploegen kunnen nog degra- deren uit de eerste klasse. Swift is één van de kandidaten. De Stormvogel heeft in de derde klasse uitzicht op de titel. maar daarna liep TOP weer uit. Scores TOP: Leon Kloet 6, Nelleke van Belzen 5, Petra de Ridder 4. Stormvogels-Togo 8-7: Stormvo gels blijft verrassen. De ploeg stijgt door de 8-7-overwinning op Togo naar de gedeelde eerste plaats met DSO, dat opnieuw punten ver speelde. Tegen Togo was Stormvo gels beter. De ploeg liep uit naar 8-4. Togo kwam door drie doel punten in de laatste tien minuten nog angstig dichtbij, maar de zege was verdiend. Scores Stormvogels: Linda de Witte, Frank Peene en Arjen Schoe allen 2, Sabi ne Minderhoud en Niek Peene beiden 1. Seolto-Good Luck 9-8: Heel veel kansen en heel veel pech zorgden voor slechts een nipte zege van Seolto op hekkensluiter Good Luck. Seolto speelde dominant, maar schoot niet secuur genoeg. Scores Seolto: Rob Harthoorn, Anja Ovaa, Johan Ovaa en Jolanda Kerkhof allen 2, Anniek Reijnierse 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 36