Wim Davidse moet in derde klasse aan nieuwe ploeg gaan bouwen promotiekansen levend Domburg kan geen vuist maken tegen RIA Luctor'88 verrast Axel en ontmoet nu Hontenisse w PZC Maandag 14 mei 2007 33 De Meeuwen degradeert na 3-2-nederlaag in beslissingswedstrijd. door Barry van der Hooft nieuwdorp - Met een nuchtere kijk op het seizoen, nam Wim Da vidse zaterdagavond afscheid van de tweede klasse. De trainer van De Meeuwen had zijn ploeg zojuist de beslissings wedstrijd tegen Tholense Boys zien verliezen (2-3), waardoor de gradatie een feit was. „Ik heb er flink de smoor in", zei Davidse. „Maar ik blijf zo nuchter, omdat ik het al eerder verwerkt heb." Voor de oefenmeester kwam de gang naar de derde klasse namelijk niet als een verrassing. De Meeuwen maakte een moeizaam seizoen door, waarin de ene na de andere speler geblesseerd of geschorst van af de kant toe moest kijken. David se zag het met lede ogen aan. „De degradatie mag je niet toeschrijven aan de nederlaag van vandaag. Want over het hele seizoen gezien, eindig je gewoon op de plek waar je thuishoort." Toch had dat met een beetje geluk een plaatsje hoger kunnen zijn. De Meeuwen dwong Tholense Boys in de slotfase van de reguliere speeltijd, bij een 2-2-stand, name lijk op de knieën. „Ze waren rijp voor de slacht", merkte Davidse te recht op. Zijn spits Michael Tem pelman kreeg echter om onbegrij pelijke redenen tot twee keer toe geen strafschop van scheidsrechter Daems. De snelle Tempelman had in blessuretijd alsnog de winnen de treffer op zijn schoen, maar trof de benen van de Thoolse doelman Marcel Buy ten. Uit de corner kop te invaller Ronnie Brouwer de bal vanaf enkele meters niet in, maar over het doel. Een verlenging was daardoor noodzakelijk en daarin besliste Tholense Boys het duel na vijf mi nuten alsnog. Een gekraakt schot van Michael de Jong werd aan de tweede paal door uitblinker Rein- ier de Groen binnengeschoten: 2-3. Het was de derde treffer die De Meeuwen-keeper Danny de Vries - volgend seizoen spelend voor GPC - moest slikken. Niek Minderhoud had nog wel twee keer voor de gelijkmaker gezorgd en de ploeg gooide na het doel punt van De Groen alles in de strijd om opnieuw voor evenwicht te zorgen. De belegering van het Thoolse doel bleef echter zonder resultaat. De Meeuwen speelt daardoor vol gend seizoen in de derde klasse. Zonder De Vries, maar ook zon der routiniers als Wilco Dingeman- se en Jeroen van Winkelhof die beiden stoppen. Davidse: „We moeten eigenlijk een nieuwe ploeg op gaan bouwen en mis schien raken we nog wel meer jon gens kwijt. Het is dus nog maar zeer de vraag of we met De Meeu wen in de derde klasse een rol van betekenis kunnen gaan spelen." De Meeuwen-Tholense Boys 2-3 (1-1) (na verlenging). 8. Pieter de Graaf 0-1,12. Niek Minderhoud 1-1, 55. Reinier de Groen 1-2, 70. Niek Minderhoud 2-2, 95. Reinier de Groen 2-3. Scheidsrechter: G.G.A. Daems (Gilze). Gele kaart: Niek Minderhoud (De Meeuwen), Niels Hop mans en Ronnie de Graaf (beiden Tholen se Boys). Aantal toeschouwers: 350. né van Belzen terecht. De links- poot schoot de bal in één keer hoog langs Sliedrecht-doelman Ste fan Lobbezoo: 0-2. En de twijfel was verdwenen. Met enkele stormrammen in de ploeg probeerde Sliedrecht in de Poortvliet: 'We twijfelden tussen de voorsprong verdedigen of uitbreiden' tweede helft een vroeg doelpunt te maken. Mede door het sterke op treden van de backs Patrick Siere- veld en Peter Bil hield de Arnemui- den-defensie voor de zesde keer op rij 'de nul'. Twee minuten voor tijd maakte Ar- nemuiden zijn derde goal, die Poortvliet liever eerder had zien vallen om 'wonderlijke dingen', zo als hij het noemde, te voorkomen. Marinus Baas versierde een straf schop en benutte die zelf Zaterdag treft Arnemuiden in de tweede ronde Meerkerk, de num mer tien uit de eerste klasse C. Ar nemuiden begint de dubbel, waar van de winnaar naar de finale gaat, met een uitwedstrijd. De an dere finaleplaats wordt betwist door Heinenoord en Zwaluwe. Sliedrecht-Arnemuiden 0-3 (0-2). 8. Ma rinus Baas 0-1, 27. Corné van Belzen 0-2, 88. Marinus Baas 0-3 (strafschop). Scheidsrechter: J.A.M. Stange (Zevenber gen). Gele kaart: Kevin de Leur, Jeroen Wanrooij, Jos de Jong en John Bakker (Sliedrecht). Aantal toeschouwers: 500. Nöthen breekt enkel - Arnemuidens centrale verdedi ger Serge Nöthen heeft zater dag zijn enkel gebroken tegen Sliedrecht. Bij het wegschieten van een bal kwam hij verkeerd neer op zijn rechtervoet. „Ik voelde iets knappen en wist meteen dat het fout zat." In het ziekenhuis in Dordrecht werd een gecompliceerde en kelbreuk geconstateerd en Nö then werd direct geopereerd. - Hij is een nacht ter observatie in het ziekenhuis gebleven en keerde gistermiddag terug naar huis. AXEL - Luctor plaatste zich gisteren ten koste van Axel voor de tweede ronde van de nacompetitie. De vierdeklasser uit Heinkenszand won in Axel met 1-0, nadat het in eigen huis ook al met 1-0 gewon nen had. Luctor-trainer Ad Poortvliet wees op de cijfers. „Als je twee keer met 1-0 wint dan verdien je het om ver der te gaan. Axel mag technisch ge zien het betere voetbal spelen, maar wij hadden vandaag de beste kansen. Wij hebben ze fysiek en mentaal afgetroefd", roemde Poort vliet zijn team. Rutger van Ros- sem scoorde de winnende treffer. De volgende tegenstander is Hon tenisse. Zeeuws-Vlamingen probleemloos naar tweede ronde. DOMBURG - Het heeft RIA W wei nig moeite gekost om de tweede ronde van de nacompetitie te be reiken. Evenals vorige week was de ploeg uit Westdorpe te sterk voor Domburg. Na de o-i-uitzege volgt er voor de ploeg van Mare de Kunder een dubbele ontmoeting met Dosko. Vreugde bij de bezoekers uit Zeeuws-Vlaanderen en berusting bij het thuisspelende Domburg. De scheidende trainer Tonnie van Iersel was reëel in zijn conclusie. „Ik had me van deze wedstrijd wel iets meer voorgesteld, maar ik denk dat Domburg niet rouwig moet zijn dat ze in de vierde klas se blijven. Anders loop je weer een heel seizoen op je tenen." Desalnietemin probeerde Dom burg om vanaf het eerste fluitsig naal iets te forceren, maar het bleef bij dappere pogingen. Het was voor de thuisploeg gistermid dag het verhaal van de ploeg die wel wilde, maar niet kon. RIA W liet, met de 3-0-voor- sprong van de thuiswedstrijd op zak, het initiatief het eerste kwar tier aan Domburg. Het overleg en de slimheid in het spel van de thuisploeg was echter zo ver te zoeken, dat RIA W nauwelijks in gevaar kwam. „We speelden het de eerste helft niet echt slim", beaamde Van Ier sel. Keeper Erwin de Roover van RIA W zal dan ook zelden zo'n eenvoudige eerste helft hebben ge kend als gistermiddag. Na ruim een halfuur hadden de bezoekers de wedstrijd al helemaal op slot kunnen gooien, maar Arno Verlin de en Gert Jan Vael zagen geen kans om keeper Jacco Leijdekkers te passeren. Ook na de hervatting bleef de ploeg van .Mare de Kun der kinderlijk eenvoudig overeind. „Ik moet wel heel eerlijk toegeven dat ik sommige jongens iets an ders heb laten spelen, maar ik wil de het heel zakelijk uitspelen", ver klaarde De Kunder. Domburg ging achterin één op één spelen, waardoor er voor het achterover leunende RIA W al leen maar meer mogelijkheden ontstonden. Uit een snelle tegen stoot was het een kwartier voor tijd dan ook raak. Rik Klaasen gaf de bal vanaf de rechterkant perfect voor op Gert Jan Vael, die met een afgemeten kopbal Jacco Leidekkers versloeg: 0-1. Invaller Boy Teunissen en Gert lan Vael waren nog dichtbij de 0-2, maar keeper Leijdekkers behoedde Domburg voor een grotere neder laag. Zowaar moest Erwin de Roover voor RIA W kort voor tijd nog tweemaal handelend optre den, maar uit de pogingen van Sander Willemse en Jimmy Basti- aanse sprak even weinig overtui ging als uit het spel van Domburg zelf Domburg - RIA W 0-1 (0*0). 77. Gert Jan Vael 0-1. Scheidsrechter: G. Dolman (Goes). Gele kaart: Maurice Bernard, Frank de Jong (Domburg), Sjoerd Huis man (RIA W). Aantal toeschouwers: 125. Kopduel in het beslissingsduel tussen De Meeuwen en Tholense Boys (gestreept shirt). foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 35