Sport Veere moeiteloos langs Good Luck Arnemuiden houdt PZC Zeeuwse clubs gaan verder VLISSINGEN 32 I Maandag 14 mei 2007 PZC Derdeklasser in tweede ronde nacompetitie tegen FC Dauwendaele. door Jos van Belzen veere - Na de o-o van vorige week in Raamsdonksveer bereikte Veere zaterdag via een 3-0-zege op Good Luck de tweede ronde van de na- competitie. De start van de thuisploeg was veelbelovend, met twee hoek schoppen in de eerste minuut. Hierna zakte het duel in en pas halverwege de eerste helft moest Veere-doelman Rick Wiegmans handelend optreden na een harde knal van John Scheffers. Na een halfuur nam René Michel Gerrit sen de inmiddels vierde hoek schop van Veere, waaruit Jason Blommaert met een gerichte kop bal de 1-0 aantekende. Kort voor rust leek Blommaert uit een vrije trap ook de 2-0 aan te tekenen maar zijn inzet eindigde tegen het zijnet. Het eerste kwartier van de tweede helft was voor de bezoekers, maar doelman Rick Wiegmans voor kwam tot tweemaal toe de gelijk maker. René Michel Gerritsen, door zijn medespelers steevast 'Sja- kie' genoemd, riep zijn ploeggeno ten dan ook terecht toe „het weer op te pakken". Enkele minuten la ter gaf hij het goede voorbeeld door de bal uit een hoekschop op nieuw panklaar op het hoofd van Jason Blommaert te leggen. Doel man Peter van Erk kon nog red ding brengen op diens inzet, maar was vervolgens kansloos op de har de schuiver van Ronnie Louwerse: 2-0. Hiermee was de wedstrijd be slist en met wat meer zorgvuldig- llfe Jason Blommaert loopt juichend weg nadat hij Veere op 1-0 heeft gezet. heid of geluk in de afwerking had Veere veel verder kunnen uitlo pen. Nu bleef het bij 3-0 door een benutte strafschop van Gerritsen. Marcel Corbijn werd hard aange pakt door Thomas van de Pluijm, wat behalve een rode kaart en een strafschop ook een opstootje ople verde. De pietluttig leidende PW Na het 0-0-gelijkspel in Raams- donksveer was Veere op eigen veld in de eerste ronde van de nacompetitie met 3-0 te sterk voor Good Luck. scheidsrechter Van Rumpt trok hierbij, volledig terecht ditmaal, nogmaals de rode kaart voor Van de Pluijm. Kort hierna kreeg ook zijn ploeggenoot Habbert Matte rood omdat hij voor de tweede keer binnen vijf minuten hard doorging op doelman Wiegmans, die hierdoor groggy het veld moest verlaten. Opnieuw was er sprake van een opstootje, waarin ook Thomas van de Pluijm zich weer mengde. Een derde rode kaart bleef hem bespaard. Uitblinker Jason Blommaert had foto Ruben Oreel na afloop een lach van oor tot oor. „We zijn goed bezig met een col lectief sterke ploeg. Ik zie het ver volg van de nacompetitie met ver trouwen tegemoet." Veere-Good Luck 3-0 (1-0). 30. Jason Blommaert 1-0, 59. Ronnie Louwerse 2-0, 83. René Michel Gerritsen (straf schop) 3-0. Scheidsrechter: J.M. van Rumpt (Zaltbommel). Gele kaart: René Michel Gerritsen en Marcel Corbijn (Veere), John Scheffers en Thomas van de Pluijm (Good Luck). Rode kaart: Thomas van de Pluijm (2x) en Habbert Matte (bei den Good Luck) Serooskerke en FC Dauwendaele naar tweede ronde. goes - Serooskerke en FC Dauwen daele hebben zich net als Veere ge plaatst voor de tweede ronde van de nacompetitie. Kogelvangers-Serooskerke 0-6: Serooskerke had in Willemstad geen kind aan Kogelsvangers, dat in de eerste wedstrijd al met 3-0 verslagen was. Serooskerke was naar Willemstad afgereisd met de gedachte de score verder uit te bou wen. Kort voor rust kwamen de Zeeuwen op voorsprong. Renco Francke scoorde. Na de 0-2 van Da vid Dekker was het Brabantse ver zet gebroken. Ezra de Korte (twee), Bas Rooze en Frank Alla- art zorgden voor een 0-6 eind stand. In de twee ronde speelt Serooskerke tegen Tholense Boys. Seolto-Dauwendaele 2-2: Ook een andere derdeklasser, FC Dau wendaele, plaatste zich zaterdag voor de tweede ronde. Het elftal van Gérard de Nooijer had daar voor genoeg aan een 2-2-gelijkspel bij Seolto. Eerder wonnen de Mid delburgers al met 4-1 van de ploeg uit Zevenbergen. Het was Abdelqadir Ahmed die de Zeeuwen halverwege de eerste helft op voorsprong zette. Net na rust maakte Seolto gelijk. Daarna was het opnieuw Ahmed die scoorde. Maar in de blessuretijd sleepte Seolto alsnog een puntje uit het vuur. Dauwendaele speelt nu tegen Veere. Wemeldinge houdt Apollo op gelijkspel goes - In de nacompetitie van de vierde klasse eindigde Apollo-We- meldinge onbeslist: 2-2. Daardoor zijn de beste papieren voor een plaats in de tweede ronde voor Wolfaartsdijk, dat eerder met 3-0 van Wemeldinge won. Wemeldinge maakte al vroeg 0-1 door Chris Kole. Met twee treffers zorgde Ramon Uitterhoeve echter voor een 2-1-ruststand. Via Pieter Bollen kwamen de bezoekers vlak voor rust weer op gelijke hoogte. Yerseke stelt teleur in nacompetitie yerseke - Yerseke beëindigde de competitie in de vierde klasse B met zestien punten meer en vijf plaatsen hoger dan Smerdiek. In de eerste ronde van de nacom petitie bleken die feiten echter niets meer waard, want door één treffer van Erik van Haaften scha kelde Smerdiek Yerseke uit. Smerdiek en ZSC'62 strijden zater dag om de zege van de nacompeti tie in 4B. De winnaar gaat naar de volgende ronde. Ploeg van Jan Poortvliet wint ook tweede duel van Sliedrecht: 0-3. door Rudy Boogert sliedrecht - Eén smetje zat er voor trainer Jan Poortvliet op de verder rimpelloze 3-0-overwin- ning van zijn Arnemuiden. „Af en toe kwam er weer die twijfel in de bovenkamer van de jongens." Te gen Sliedrecht was het zaterdag niet funest. Arnemuiden plaatste zich vrij eenvoudig voor de twee de ronde van de nacompetitie. De constatering van Poortvliet gold voor de fase na de vroege ope ningstreffer van Arnemuiden. Na zeven minuten rondde clubtopsco rer Marinus Baas met een rollertje een combinatie met Corné van Belzen en Peter Bil doeltreffend af Opgeteld bij de 1-0-thuiszege leek deze voorsprong een rotsvast fun dament voor een vervolg in de na competitie. „Maar we vroegen ver- volgens om problemen", vond Poortvliet. „We twijfelden tussen de voorsprong verdedigen of uit breiden. Maar de jongens moeten geloof in zichzelf hebben, want ze kunnen hartstikke goed voetbal len." Er waren twee reddingen van doelman Roy den Dunnen (de tweede met hulp van een me despeler) nodig om deze fase te overleven. Toen het meegereisde Arnemuiden-publiek het gezang weer aanhief, schrok Arnemuiden plots wakker. De bal kwam via Ar jen Kats en Marinus Baas bij Cor- K BEZORGERS GEZOCHT IN De PZC zoekt enthousiaste bezorgers die wel een extraatje willen verdienen! Word dagbladbezorg(st)er van de PZC: een goede bijbaan voor jong en oud met prima verdienste en interessante extra's. Interesse? Neem dan (tijdens kantooruren) contact op met onze afdeling binnendienst op nummer: 076 - 531 23 14. Kijk voor meer informatie over vrije wijken op: www.deleukstebijbaan.nl. De minimumleeftijd voor een krantenwijk is 15 jaar. Kandidaat-bezorgers dienen zich bij aanmelding te identificeren. Indien van toepassing moet een tewerkstellingsvergunning worden overlegd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 34