Lewis Hamilton grote winnaar Historische zege beachvolleyballers Richard Schuil en Reinder Nummerdor Goud voor Van Gelder in Gent, Wammes drie keer op het podium Wij geven u de helft cadeau! PZC Maandag 14 mei 2007 29 Ivanovic pakt in Berlijn haar derde WTA-titel Berlijn - Ana Ivanovic uit Servië (19) heeft gisteren de finale van het tennistoernooi in Berlijn ge wonnen. Zij versloeg Svetlana Koeznetsova in drie sets: 3-6 6-4 7-6. Het is de derde WTA-titel van de Servische. De Russische Koez netsova had 's ochtends ook al op de baan gestaan om haar halve fi nale tegen Justine Henin, zaterdag afgebroken, uit te spelen. De Rus sin won met 6-4 5-7 6-4 van de nummer één van de wereld. Tilleman raakt titel ankerkader kwijt athene - Biljarter Henri Tilleman heeft gisteren zijn Europese titel in het ankerkader 71/2 afgestaan aan de Zwitser Xavier Gretillat. Tille man kwam in Athene niet verder dan de achtste plaats. Gretillat ver sloeg gisteren in de finale de Belg Patrick Niessen met 250 carambo les tegen 212 in zes beurten. De Zwitser verloor eerder dit jaar de finale van het EK bandstoten van Hulstenaar lean-Paul de Bruijn. Ab Krook technisch manager Team Telfort epe - Ab Krook fungeert komend schaatsseizoen als technisch mana ger bij Team Telfort. De ex-bonds- coach moet bij de ploeg van coach Ingrid Paul zorgen voor een opti male afstemming tussen de schaat sers, coaches en medische staf Krook zwaaide vorig jaar af bij schaatsbond KNSB en zal nu op parttime-basis aan de slag gaan bij Telfort. Landstitel driebanden voor Crystal Kelly heeswijk-dinther - De drieban- ders van Crystal Kelly uit Waal wijk hebben de nationale titel ver overd. Na de zege zaterdag voor ei gen publiek op titelverdediger Ge- br. Van Wanrooij (6-2) volgde zon dag in Heeswijk-Dinther een gelijk spel (4-4). Voor Van Wanrooij was het de laatste NK-finale. De sponsor stopt over enkele maanden. Brit (22) is jongste coureur ooit die het WK aanvoert. door Erwin Blatter BARCELONA - Betrouwbaarheid is de sleutel tot succes, weet Felippe Massa. De Ferrari-coureur won gisteren in Spanje zijn tweede op eenvolgende Grand Prix. Maar Lewis Hamilton werd de grote winnaar van het weekend. Al was het alleen maar omdat hij op nieuw records liet sneuvelen. Door zijn tweede plaats in Barcelona werd de 22-jarige Brit de jongste coureur ooit die het wereldkam pioenschap in de Fomule 1 aan voert. Met vier podiumplaatsen uit vier wedstrijden (ook een record) heeft Hamilton inmiddels wel bewezen meer dan een Tucky winner' te zijn. De zwarte coureur manifes teert zich steeds nadrukkelijker als serieuze kanshebber voor de we reldtitel. „Ik kan haast niet geloven dat ik bovenaan sta", stamelde Ha milton na afloop. „Gelukkiger kan ik niet zijn. Ik werk hier zo hard voor." Het scheelde overigens niet veel of de McLaren-piloot had in Spanje de overwinning gepakt. Een aanva ring tussen de van pole vertrok ken Massa en Fernando Alonso bij het ingaan van de eerste bocht liep maar ternauwernood goed af Al had de aanvaring wel degelijk ge volgen voor de Spaanse publieksfa voriet. Alonso belandde naast de baan en kwam achter Kimi Raikkö- nen, die op dat moment derde lag, terug het circuit op. „Na die eerste bocht probeerde ik wat ik kon, maar het had geen zin", aldus Al onso. „Het is dat Kimi uitviel, an ders was ik niet eens op het po dium terecht gekomen." Het incident tussen Massa en Al onso was het enige en meteen laat ste spannende deel van de race. Of het moet de kortstondige brand op de auto van Massa zijn geweest bij het wegrijden na zijn eerste pitstop. De Grote Prijs van Spanje was voor het overige niet veel meer dan een saaie optocht, die nog maar eens demonstreerde dat De bolide van Felippe Massa vliegt tijdens een pitstop in brand, maar de Braziliaan wint de CP wel. het gat tussen koplopers Ferrari en McLaren (zij verdeelden onderling alle podiumplaatsen tot nu toe) en de rest van het veld erg groot is. Ter illustratie: nummer vier Ro bert Kubica (Williams) kwam bin nen op liefst 31 tellen van Massa. Het Nederlandse Spyker kon gis teren opnieuw een bescheiden succesje vieren. Na de Grote Prijs van Bahrein kwamen beide auto's ook in Catalonië aan de finish. Christijan Albers werd veertiende en was daarmee de laatste die het foto epa zwartwit geblokt passeerde. De 28-jarige coureur uit Laren moest, mede door een drive through pe nalty, opnieuw zijn meerdere erkennen in zijn Duitse ploegge noot Adrian Sutil, die dertiende werd. Mannen winnen in Bahrein toernooi in de World Tour. door Martijn Krullaars DEN haag - Richard Schuil en Reinder Nummerdor hadden hun jacht op deelname aan de Olympi sche Spelen niet beter kunnen be ginnen. Het beachvolleybalkoppel schreef geschiedenis door in Bah rein als eerste Nederlands mannen- team een toernooi in de World Tour te winnen. Schuil (34) en Nummerdor (31) zorgden voor een vliegende start van hun (pas) tweede seizoen als beachvolleyballers. In Manama, de hoofdstad van het oliestaatje Bah rein, verrasten de Nederlanders vriend en vijand door met de eer ste plaats, 32.000 dollar en zeshon derd kostbare punten voor de we- reldranking aan de haal te gaan. Op het Formule r-circuit van Ma nama, in een speciaal gebouwd be- achvolleybalstadion, keek een groepje sjeiks ongeïnteresseerd toe hoe Nummerdor en Schuil zater dagavond in de finale afrekenden met de Braziliaanse routiniers Pe dro Cunha en Franco Neto. De wedstrijd duurde bijna vijf kwar tier en was de laatste van zeven, slopende potjes in amper vier da gen tijd: 17-21 21-19 15-13. In de vierde ronde kwamen beide teams elkaar al eens tegen en toen toonden Franco en Cunha zich de sterksten. De Nederlanders voch ten zich via de herkansingen ech ter terug en haalden de halve fina les, waarin de Brazilianen Harley Het beachvolleybalkoppel Schuil/Nummerdor schrijft geschiedenis met een overwin ning in de prestigieuze World Tour. Marques en Pedro Salgado in een ultieme poging werden verslagen: 19-17 in de derde en beslissende set. En dat terwijl het topduo een week eerder nog het openingstoer- nooi van Shanghai had gewonnen, wat in 21 jaar World Tour al de 124e Brazilaanse zege opleverde. Nummerdor en Schuil hadden, net als de andere Nederlandse kop pels, er voor gekozen de lange reis naar Shanghai te laten schieten en zich volledig te concentreren op het toernooi in Bahrein. Terecht, zo kan achteraf geconcludeerd wor den, want met de historische zege evenaarde het duo de prestatie van Rebekka Kadijk en Marrit Leens- tra, die in 2003 ook een World- Tourtoernooi wonnen. De beste prestatie van een mannenteam stond op naam van Gijs Ronnes en lochem de Gruijter, die vorig jaar derde werden in Sint Peters burg. gent - De Nederlandse turners hebben gisteren bij de wereldbe kerwedstrijden in Gent vier me dailles veroverd, leffrey Wammes haalde het meest binnen: drie stuks (zilver op vloer en rek, brons op sprong). Yuri van Gelder won op zijn specialisme: ringen. De voormalig Europees- en wereld kampioen moest de zege wel de len met de Venezolaan Regulo Car- mona. Beiden scoorden 16,175. Zaterdag kwamen Anthony van Assche uit Sas van Gent en Carlo van Minde uit Goes al in Gent in actie. De laatste debuteerde op een wereldbekertoernooi. Beiden over leefden de kwalificaties niet. Van Assche kwam niet verder dan een zeventiende plaats op ringen (14.100) en een 21e plek op voltige (13.175). Van Minde werd met zijn twee uitvoeringen (15.088) zeven tiende op het onderdeel sprong. Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. het alfabet van Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 31