sluiten voor zwak Feyenoord Alves zien vooral Sneijder Pothuizen loodst NEC in play-offs langs Sparta Mike Zonneveld houdt nog een slag om de arm Utrecht houdt stand tegen beter Roda JC PZC Maandag 14 mei 2007 27 Kloosterweg 4 Kapelle (0113) 27 06 95 e-mail: info@debel.nl SpSReh/iegeichenken Vraag naar dé voorwaarden. NIJMEGEN - In zijn lange loopbaan heeft hij De Derby al een stuk of twintig keer gespeeld. Patrick Pot huizen zorgde er gistermiddag hoogstpersoonlijk voor dat er dit seizoen nog twee edities bij ko men. De routinier kopte na een uur de winnende achter Sparta- doelman Terol (2-1), waardoor NEC en Vitesse de komende week opnieuw tweemaal tegenover el kaar staan. Na 25 minuten kwam Sparta via Schenkel op voorsprong: 0-1. Het duurde slechts tien minuten alvo rens het evenwicht hersteld werd. Wisgerhof zorgde voor de 1-1. Na een uur viel de beslissing. Barreto bracht een corner voor het Rotter damse doel. Daar timede Pothui zen het beste van allemaal: 2-1. BREDA - NAC-speler Mike Zonne veld dook na de verloren play-offs tegen Vitesse (o-i) als eerste de catacomben in. „Dit was dus je laatste wedstrijd voor NAC?", werd hem gevraagd. De middenvel der kaatste de bal terug. „Is dat zo?" Na alle berichten in de media dat hij nagenoeg rond is met PSV (er zou in Eindhoven een driejarig op hem liggen te wachten) dook Zonneveld zwaar in de verdedi ging. Wat er ook werd gevraagd: óf hij wist het niet, óf hij kon niets zeggen. „Iedereen neemt alles maar van elkaar over. Dat ik voor drie jaar ga tekenen bij PSV, daar is helemaal niks van waar", luidde nog het meest vlotte antwoord. „Maandag belt mijn zaakwaarne mer en dan weet ik meer." KERKRADE - Door een curieuze tref fer van FC Utrecht-verdediger Tim Cornelisse kende het seizoen van Roda JC een even abrupt als onbe vredigend einde. Na de 0-0 in Utrecht betekende de 1-1 op eigen veld de nekslag voor de Limbur gers. Na de 1-0 van Oper liet de thuis ploeg via Agustien en Oper uitste kende kansen op de 2-0 onbenut. Utrecht was in de beginfase de ge vaarlijkere ploeg, maar kwam er na de openingstreffer lange tijd nauwelijks aan te pas. Tot dat ene moment zeven minu ten voor rust. Cornelisse zorgde met een soort pirouette voor 1-1. Groot probleem voor Feyenoord is dat het in financieel opzicht nog steeds weinig tot niets te spende ren heeft. Vol verlangen wordt ge wacht op investeerders, die in eer ste instantie de komst van een nieuwe trainer mogelijk kunnen maken. Daarna moet de selectie een flinke kwaliteitsinjectie krij gen. Geld kan veel mogelijk ma ken, maar toch wordt het samen stellen van een sterke selectie geen makkelijke klus. Want wie geen Europees voetbal speelt, verliest aan aantrekkingskracht. De afgelopen jaren is in Rotter dam-Zuid weliswaar flink gesa neerd, maar het afgelopen seizoen heeft duidelijk gemaakt dat achter dat proces nog steeds geen punt kan worden gezet. De nieuwe trainer van Feyenoord start vanaf het nulpunt en kan zich enkel en alleen op de competi tie en het nationale bekertoernooi concentreren. Op Pierre van Hooij- donk kan de nieuwe man geen be roep meer doen. Het beste is er af bij de spits, maar tegen FC Gronin gen speelde hij nog één keer een Peter Bosz: 'Het is zaak dat we zo snel mogelijk een nieuwe trainer aanstellen' rol van betekenis. Na acht minu ten trapte Van Hooijdonk met de hulp van FC Groningen-doelman Van Loo een vrije trap binnen: 1-0. De 37-jarige Brabander zag hoe Feyenoord daarna alleen maar achteruit begon te lopen en daar mee het onheil over zichzelf af leek te roepen. Henk Timmer hield zijn ploeg met een paar fraaie reddingen op de been, maar was na 73 minuten kansloos. De onstuimige Royston Drenthe ging onder een lange bal door en gun de Groninger Lovre daarmee een vrije doortocht. De Kroaat maakte het met de buitenkant van zijn rechtervoet prachtig af (1-1). Vanaf dat moment werd de on macht weer zichtbaar die Feye noord dit seizoen zo kenmerkte. Na het laatste fluitsignaal was het applaus voor Van Hooijdonk, die zich het einde van een lange en succesvolle carrière heel anders had voorgesteld. Laagterecord De Kuip Met 18.000 toeschouwers was Feyenoords stadion De Kuip gistermiddag tegen FC Groningen uitermate mager be zet. - Het was dit seizoen het laag ste aantal in een officieel duel van Feyenoord. In de reguliere competitie was het duel met ADO Den Haag het slechtst bezocht. Toen za ten er 'slechts' 36.000 mensen op de tribunes. In het midweekse duel met Wi- sla Krakow in de Uefa Cup stokte de teller op 24.000 toe schouwers. Ryan Babel (rechts) vecht een duel uit met Heerenveen-verdediger Gianni Zuiverloon. Babel nam de tweede treffer van Ajax voor zijn rekening, foto EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 29