Scouts voor Het is over en AZ zwijnt tegen Twente en verzekert zich pas in slotfase van de winst Altijd een occasion in de buurt! 26 Maandag 14 mei 2007 PZC Karakteristieken Eredivisie. Play-offs voor voorronde Champions Lea gue: AZ - FC Twente 2-0 (0-0). 71. De Cler 1-0, 89. Lens 2-0. Scheidsrechter: Vink. Gele kaart: Arveladze, Molhoek (AZ), Zomer, Wellenberg (FC Twente). Aantal toeschouwers: 13.232. Eerste wedstrijd 1-1, AZ verder in play-offs. Ajax - Heerenveen 4-0 (2-0). 22. Huntelaar 1-0, 23. Babel 2-0, 60. Huntelaar 3-0 (straf schop), 86. Perez 4-0. Scheids rechter: Bossen. Rode kaart: 60. Vandenbussche (Heeren veen). Gele kaart: Davids (Ajax). Aantal toeschouwers: 29.241. Eerste wedstrijd 0-1, Ajax verder in play-offs. Play-offs voor Uefa Cup: RodaJC-FC Utrecht 1-1 (1-1). 14. Oper1-0, 38. Corne- lisse 1-1. Scheidsrechter: Van Huiten. Gele kaart: Meeuwis (Roda JC), Pieters, Cornelisse, i Broerse, Vorm en Van Dijk (FC I Utrecht). Aantal toeschouwers: 14.623. Eerste wedstrijd 0-0, FC Utrecht verder in play-offs. Feyenoord - FC Groningen 1-1 (1-0). 9. Van Hooijdonk 1-0, 74. Lovre 1-1. Scheidsrech ter: Haverkort. Gele kaart: Drenthe (Feyenoord), Meer- dink, Kruiswijk, Levtsjenko, Van de Laak, Fledderus (FC Gronin gen). Aantal toeschouwers: 18.000. Eerste wedstrijd 1-2, FC Groningen verder in play-offs. Play-offs Intertoto: NAC Breda - Vitesse 0-1 (0-0). 50. Prijor 0-1. Scheids rechter: Jol. Gele kaart: Elshot, Petö (NAC). Aantal toeschou wers: 5520. Eerste wedstrijd 2-3. Vitesse verder in play-offs. NEC - Sparta 2-1 (1-1). 26. Schenkel 0-1, 36. Wisgerhof 1-1, 60. Kivuvu 2-1. Scheids rechter: Liesveld. Gele kaart: Olsson, Babos (NEC). Aantal toeschouwers: 4000. Eerste wedstrijd 1-1, NEC verder in play-offs. Play-offs promotie/degrada tie: Excelsior - Veendam 3-0 (1-0). 45. Zijm 1-0, 47. Slory 2-0, 69. Slory 3-0. Scheidsrech ter: Nijhuis. Aantal toeschou wers: 2130. Eerste wedstrijd 1-0. Excelsior in derde ronde play-offs tegen RBC. RBC - Volendam 1-0 (1-0). 16. De Lange 1-0. Scheidsrech- ter: Van Egmond. Rode kaart: 90. Hofstede (Volendam). Gele kaart: Loran, Friebel (RBC), Maynard (Volendam). Aantal toeschouwers: 3000. Eerste duel 5-3. RBC in derde ronde play-offs tegen Excelsior. VVV - Den Bosch 0-1 (0-1). 27. Demouge 0-1. Scheidsrech ter: Luinge. Rode kaart: 48. Rimkus (2xgeel/Den Bosch). Gele kaart: Van Kouwen, Ja cobs, Ofrany (VW), Demouge, Peters (Den Bosch). Aantal toe schouwers: 5566. Eerste duel 2-1, beslissingsduel op donder dag 17 mei. RKC Waalwijk - FC Dordrecht 2-0 (1-0). 37. Van den Bergh 1-0 (strafschop), 82. De Ceu- laer 2-0. Scheidsrechter: Wege- reef. Gele kaart: Fuchs, Van de Haar (RKC Waalwijk), Biyadat, Ramos, Auassar, Breinburg (FC Dordrecht). Aantal toeschou wers: 5531. Eerste wedstrijd 0-2, beslissingswedstrijd op donderdag 17 mei. In finale van play-offs spelen Alkmaarders opnieuw tegen Ajax. door Theo Brinkman ALKMAAR - Wéér Ajax: de spelers van AZ krijgen in de finale van de play-offs de tegenstander die ze zich wensten. „Ik had liever Hee renveen gehad", zei trainer Louis van Gaal, „maar de spelers wilden het liefst Ajax. Omdat dat de mooi ste wedstrijden zijn om te spelen." Natuurlijk werd er gistermiddag in Alkmaar, direct na de gelukkige 2-o-zege op FC Twente, al vooruit gekeken naar de komende twee zondagen. De overwinning op TWente was fortuinlijk en vooral te danken aan het slechte afwer ken van de tegenstander, en dus was het leuker om de blik vooruit te richten. Weer treffen AZ en Ajax elkaar, voor de vierde en vijfde keer dit seizoen, en nu met als inzet een plaats in de voorronde van de Champions League. Geen beker die je kunt optillen, maar wel een mooi vooruitzicht. „De Cham pions League is eigenlijk belangrij ker dan de KNVB-beker", was de reactie van Tim de Cler. De twee rivaliserende clubs gaven elkaar dit seizoen vrijwel niets toe. In alledrie de wedstrijden was er volop strijd en al evenveel tumult. „Laten we hopen dat het weer twee keer spektakel wordt, en dat wij dit keer aan het langste eind trekken", aldus De Cler. Van Gaal zag vooral de nadelen van het feit dat zijn ploeg op nieuw op Ajax stuit. „Ik schat on ze kansen tegen Heerenveen hoger in dan tegen Ajax. Want Ajax is een topploeg. Daarvan is het moei lijker te winnen dan te verliezen. Revanchegevoelens? Die leven bij mij niet. Wij waren de beteren in de bekerfinale. Het is aan anderen om revanche te nemen." Gisteren nam AZ wel alvast revan che op Twente. In cijfermatig op zicht althans, voor de eerdere ne derlaag in de competitie. In voet ballend opzicht was er echter geen moment sprake van wraak. Want Twente was beter, viel het meeste aan en kreeg de beste kansen. De Alkmaarders zwijnden en met hangen en wurgen hield AZ het op o-o, een uitslag die genoeg was na de 1-1 in Enschede. In de slotfa se pakte het zelfs nog de zege. No ta bene De Cler, die 'nooit' scoort, maakte de bevrijdende r-o, twin tig minuten voor tijd. In de slotmi nuten maakte invaller leremain Lens er ook nog 2-0 van, zijn eer ste doelpunt voor AZ. Ajax schudt Heerenveen van zich af en staat nu weer tegenover AZ. door Dick Sintenie AMSTERDAM - Ajax en AZ, de twee beste ploegen van het seizoen na kampioen PSV, bestrijden elkaar in de finale van de play-offs. Inzet: kwalificatie voor de voorronde van de Champions League. Ajax schudde gisteren na een aarzelend begin Heerenveen van zich af (4-0). Die zege was ruim voldoen de om de ï-o-nederlaag van woensdag weg te poetsen. Ajax-trainer Henk ten Cate zei zich na het duel te verheugen op de apotheose tussen „de twee ploe gen die de competitie kleur heb ben gegeven." Ajax en AZ stonden dit seizoen al drie keer eerder te genover elkaar: tweemaal in de competitie (2-2 en r-i) en vorige week in de bekerfinale. Ook dat treffen eindigde in een gelijkspel (t-r), waarna Ajax de penalty's be ter nam. De drie ontmoetingen waren niet altijd hoogstaand, of slechts bij vla gen, maar stonden bol van het sen timent en de spanning. Het is de vraag of de komende twee duels opnieuw spektakel zullen bieden. De afvalrace om de landstitel heeft zijn tol geëist en de finale om de KNVB-beker draaide uit op de door beide clubs en hun achter ban zo gewenste prestigestrijd, met alle gevolgen van dien. Ajax moet het zondag in de eerste wedstrijd (in Alkmaar) doen zon der de geschorsten Gabri en Edgar Davids - hij kreeg gisteren net als woensdag een gele kaart - en waar schijnlijk ook zonder Jaap Stam, die opnieuw geblesseerd is geraakt aan zijn hamstring. AZ mist Ro gier Molhoek (geschorst) en ver moedelijk ook de geblesseerde Moussa Dembélé. Bovendien beloofde het decor waarin Ajax gisteren op overtui gende wijze de finale van de play-offs haalde, niet veel goeds voor het slotakkoord. De Arena was half leeg. Of, om met Ten Ca te te spreken: half vol. Die surrea listische aanblik was er misschien wel debet aan dat de eerste stap pen van Ajax uiterst wankel wa ren. Ten Cate: „Heerenveen speel de de eerste twintig minuten véél beter. De 1-0 voor ons kwam uit de lucht vallen." Dat was een beetje bezijden de waarheid omdat Wesley Sneijder dat doelpunt voor een groot deel op zijn conto mocht schrijven. En Sneijder was de speler die Ajax bijna in zijn eentje - ook een pluim op de hoed voor doelman Maarten Stekelenburg is op zijn plaats - door de moeilijke ope ningsfase loodste. Met een uiterste krachtsinspanning kwam de mid denvelder na een kansloze diepte pass alsnog in balbezit, waarna doelman Brian Vandenbussche het schot van Sneijder moest los sen. Wie anders dan Klaas-]an Huntelaar was er als de kippen bij om de score te openen. Een fraaie solo van Ryan Babel, bekroond met een gekruld schot in de verre hoek, maakte van Heerenveen nau welijks een minuut later een zo goed als weerloze tegenstander. Ten Cate: „Dat was een geweldige optater voor ze." Vooral omdat Sneijder na rust de hulp kreeg die hij verdiende, al duurde het nog tot de 59e minuut eer er weer eens optimaal werd ge profiteerd van zijn snelle denk- en voetenwerk. Daar had Huntelaar overigens wel een, zelf verdiende, penalty voor nodig. In de voorbereiding op dat derde doelpunt demonstreerde Sneijder al zijn (niet geringe) kwaliteiten. Hij bleef wat hangen op de linker vleugel, buiten beeld van zijn direc te tegenstander, om vervolgens op een dieptebal ineens (bal uit de lucht) met zijn rechtervoet langs twee verdedigers te snellen. Sneij der dreigde even met een afstands schot, maar in plaats daarvan be diende hij Huntelaar met een even harde als scherpe pass, die de spits vrij voor Vandenbussche zette. De keeper vloerde Huntelaar (rode kaart) en de rest is geschiedenis. Het was de nekslag voor Heeren veen, zo de ploeg die nog nodig had. De 4-0 van invaller Kenneth Perez diende als toegift. Van Hee- renveens topscorer Afonso Alves ontbrak gisteren elk spoor. De Bra ziliaan werd vakkundig uit de wed strijd gespeeld alvorens hij werd gewisseld. De scouts die gisteren namens Barcelona aanwezig zou den zijn geweest, waren vermoede lijk meer onder de indruk van Sneijder dan van Alves. Groninger Goran Lovre heeft de 1-1 binnengeschoten. De Feyenoorders Henk Timmer en Theo Lucius liggen er verslagen bij. foto Robert Vos/ANP Geen Europees voetbal na uitschakeling door Groningen in play-offs. door Barry van der Hooft ROTTERDAM - Ook de man met de vlotte babbel is er niet in geslaagd Feyenoord het Uefa Cuptoernooi in te loodsen. Leo Beenhakker stapte een week geleden als inte rim-trainer binnen bij Feyenoord, om zijn oude liefde de helpende hand te bieden. Zeven werkdagen later zit zijn taak er al weer op, want voor de vierde keer dit sei zoen konden de Rotterdammers niet winnen van FC Groningen. Na de 2-1-nederlaag van afgelopen donderdag, was het gelijkspel (r-r) in de eigen Kuip niet toereikend om de finale te bereiken van de play-offs om één Europees ticket. Na een bewogen en op sportief ge bied dramatisch seizoen is het nu over en sluiten voor Feyenoord. En de toekomst is voorlopig nog in nevelen gehuld. De club weet wél dat het geen Europees voetbal speelt, maar wie de nieuwe trainer wordt is nog steeds onduidelijk. De naam van Co Adriaanse wordt sinds het vertrek van Erwin Koe man steeds vaker genoemd. „Maar ik ga niet in op namen", zei tech nisch manager Peter Bosz. „Bin nen de club weten we precies wat we willen. Het is wel zaak dat we zo snel mogelijk een nieuwe trai ner kunnen aanstellen, ook gezien de samenstelling van de selectie voor het volgend seizoen." De spelers van AZ vieren de openingstreffer van linksback Tim de Cler (nummer 5). foto Joop Boek/GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 28