Schouwen is tegen tol op nieuwe A4 Ringrijder Pieter Dingemanse maakt eind aan zegereeks Geertse Kiwanis dubt toert 10.000 euro bij elkaar Festivals zitten in de maag met belastingeisen Hastens shop in shop Hemelvaartsdag geopend! Hastens 7$ w PZC Maandag 14 mei 2007 17 Hastens Mega Store Breda Ettensebaan 17 (naast Kids Factory) Breda, 0900 - 225 0 225 door onze correspondent Sandra van de Vreugde GRIJPSKERKE - Na twintig overwin ningen op rij van Ronald Geertse was het Pieter Dingemanse die er zaterdag in Grijpskerke in slaagde Geertse van zijn troon te stoten. Geplaagd door typisch Grijpskerks ringrijweer, namelijk wind en re gen, reed Dingemanse een solide wedstrijd met 29 van de 30 ringen. Met 28 ringen eindigde Ronald Geertse op de tweede plaats. In het bekerklassement moest Pieter Dingemanse het opnemen tegen Harry Schout, nadat beide rijders alle tien de bekerbeurten hadden ingestoken. Harry Schout won de kamp en dus de eerst beker. Jessie Francke versloeg Warner Kamp hof in de strijd om de jeugdbeker. Voor de pollepel kwalificeerden zich tien rijders. Pieter Geertse ver sloeg al zijn concurrenten en won voor de derde keer in zijn loop baan de pollepel. In Kapelle werd de afdelingswed strijd van de vereniging Zuid-Beve land gewonnen door Vincent Bol. Hij stak 27 van de 30 ringen. Daar mee bleef hij naaste concurrent Ronals Wisse maar liefst vier rin gen voor. Klazina Boogaard betoonde zich een rijdster om rekening mee te houden; zij pakte met 22 ringen en een gedeelde derde plaats in de einduitslag, maar nam daarnaast ook de eerste beker, de damesbe ker, de beker voor de zes jongste rijders en de pollepel mee naar huis. Monique Pleijte won de gas- tenbeker. Peter de Vos was de bes te van de zes oudste rijders. Agenda ZRV: Vrijdag 18 mei ringrijden tijdens de Vrouwenpolderse dagen van 9.30 tot 17.00 uur. Zaterdag 19 mei ere-klaskampioen- schap in Meliskerke van 8.00 tot 17.30 uur. Gemeentebestuur vreest voor toename overlast vrachtverkeer. door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Het heffen van tol op de nieuwe A4 tussen Bergen op Zoom en Dinteloord zorgt niet voor minder, maar juist voor meer vrachtverkeer op Schouwen-Dui- veland. Het kabinet moet daarom afzien van het plan de nieuwe snel weg met tolheffing te betalen. Een brief van deze strekking landt eerdaags op het bureau van minis ter C. Eurlings van Verkeer en Wa terstaat. Het gemeentebestuur van Schouwen- Duiveland juicht het besluit om dit stuk snelweg aan te leggen toe. Het traject vormt im mers de ontbrekende schakel in het hoefijzer rond Zeeland. Het vrachtverkeer tussen Antwerpen en Rotterdam zal, zo is de ver wachting, na voltooiing van dit hoefijzer minder snel kiezen voor de N57 en de N59 over Schou- wen-Duiveland. In een gezamen lijk door provincie en Rijkswater- 1^ Gemeente Schouwen-Duiveland protesteert bij minister van Ver keer en Waterstaat tegen het plan om aanleg van deel A4 met tolheffing te bekostigen. staat opgesteld beheerplan Zee land wordt dit 'hoefijzerprincipe' ook genoemd. Maar het heffen van tol doet dit principe teniet en is daarom in strijd met het beleid van provincie en Rijk, oordeelt het gemeentebestuur. De N57 en N59 zijn al de kortste route voor vrachtverkeer; straks vormen ze ook de goedkoopste. „Een chauffeur kiest de kortste rou te naar Europoort, ook qua tijd. En hij kijkt naar wat het kost," zegt wethouder W. Renden. Toen malig verkeersminister K. Peijs lan ceerde in 2005 het idee om dit deel van de A4 op kosten van het Rijk aan te leggen en het bedrag vervolgens terug te laten verdie nen door een bedrijf dat tolgelden int. De NV Westerscheldetunnel bood toen aan voor die inning zorg te dragen. Renden: „Toen heb ben we meteen al gezegd dat we dit geen goed idee vinden." Het college heeft uit 'diverse bron nen' vernomen dat Eurlings het be leid van Peijs wil voortzetten en de snelweg door middel van tolhef fing te financieren. Ook vanuit haar eigen beleid is Schouwen-Dui veland tegen deze heffing. Daarbij vindt de gemeente dat 'gewaakt moet worden voor een verkeersbe lasting die het woon- en verblijfs- klimaat onaanvaardbaar aantast'. Belastingdienst moet meer voorlichting geven over aangiftes. door Raymond de Frel TERNEUZEN - De organisatoren van muziekfestivals in Zeeuws-Vlaan- deren moeten zo snel mogelijk ge detailleerde voorlichting krijgen over belastingaangiftes. Zo niet, dan staan binnenkort heel wat eve nementen op de tocht. Dat stellen voorzitter Peter de Graaf van Schelde lazz in Terneu- zen en organisatoren )an Vinke en Annelies Korst van het Sasse festi val Rock Around The Bridge. Net als bij een aantal andere Zeeuws- Vlaamse festivals lichtte de Belas tingdienst eind vorig jaar de boek houding van deze twee evenemen ten door. Gevolg: een fikse nahef- fing aan beide adressen, omdat er over de laatste vijf edities niet van alle muzikanten gageverklaringen en kopieën van paspoorten kon den worden overlegd. Hoe hoog de heffingen waren, willen de orga nisatoren niet zeggen. „Maar we hadden er zeker een aantal aardige bands voor kunnen laten komen", zegt De Graaf De festivals krijgen nog wel tijd om de benodigde loonsverklarin- gen te achterhalen. Rock Around The Bridge is daarmee nog druk doende, Schelde lazz heeft de scha de tot nul kunnen terugbrengen. Vinke, Korst en De Graaf willen niet met een beschuldigende vin ger naar de Belastingdienst wijzen, maar hopen op een structurele op lossing. De Graaf: „Wij moeten on ze zaken gewoon op orde hebben. Gecontracteerde bands moeten een gageverklaring invullen en ko pietjes van hun paspoorten achter laten. De Belastingdienst zegt: jul lie laten die muzikanten werken, dus moet je loonbelasting afdra gen. Vooral bij de kleinere-acts is dat vaak een probleem. Daar moe ten wij dan achteraan. Ik vind het onjuist dat wij die bewijslast moe ten dragen. Zeker omdat het om vrijwilligersorganisaties gaat." Bete re voorlichting is daarom een ver eiste, zegt Korst. „Wij houden Rock Around The Bridge dit jaar voor de zestiende keer, maar tot zes maanden geleden wist ik niets van het bestaan van gageverklarin gen af" De Graaf: „Onze festivals draaien al wat jaren mee, dus het is niet zo dat de Belastingdienst niet van ons bestaan afwist. Zij heeft de plicht ons voor te lichten. Daarom willen wij na dit festival seizoen samen met zoveel moge lijk Zeeuws-Vlaamse festivalorgani satoren een voorlichtingsgesprek. HOEDEKENSKERKE - De jaarlijkse rit met oldti mers van de serviceclub Kiwanis begon dit jaar eens niet op de Bevelanden. De club haalt de op brengst van de rit uit advertenties en, zo is de re denering, die kun je ook op Walcheren werven. Daarom startten tachtig oude auto's 's ochtends bij de Westkaap in Westkapelle. Via Nieuw- en Sint Joosland en de Bevelandse boomgaarden voerde de rit naar Hoedekenskerke, om te eindi gen bij Oud-Sabbinge. De rit leverde meer dan 10.000 euro op, die bestemd zijn voor projecten met kinderen in de hele wereld, foto Ruben Oreel 17 mei van 11.00 tot 17.00 uur 100% natuurlijke materialen... Terwijl je er ontspannen in ligt te slapen ademt je Hastensbed met je mee. Een kijkje in het hart van je Hastens vertelt je waaiom: een royaal gebruik van 100% natuurlijke materialen zoals katcen, paardenhaar, linnen en wd

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 17