Zeeland PZC Fonteyne te vroeg opgeleverd Wakker worden met de Middelburgse blues WALCHEREN 13 19 Basisschool Oleanderhof uit Arnemuiden damt nog even door Bakkeren Maandag 14 mei 2007 Het konijn heerst in Kunstenaarscentrum Willem 3 in Vlissingen Horecaopleiding sluit onvoldoende aan bij dagelijkse praktijk Tip? redwalch@pzc.nl Appartementen zijn nog niet veilig genoeg en er is nog geen gas. door Wendy van den Hurk vlissingen - Toekomstige bewo ners van het Fonteyne-complex in de binnenstad van Vlissingen be weren dat bouwer BAM de appar tementen nog niet had mogen op leveren. De toegang er naartoe is nog niet veilig en de woningen hebben nog geen gasmeter, laat staan een gasaansluiting. Al een tijdje gonst het door Vlissin gen dat het niet pluis is met de ap partementen in het Fonteyne-com plex. Op een bewonersavond voor de binnenstad in het Arsenaal, an derhalve week geleden, vertelde een eigenaar dat de lift het niet doet. De inboedel er naartoe ver huizen kan dus nog niet, klaagde hij. Dat geluid klinkt vaker. „De lift doet het nog steeds niet", zegt een Souburger, die woensdag de sleutel kreeg van zijn apparte ment. 'Omdat de BAM toch helpt' wil hij niet met naam in de krant. „Maar ik baal wel van de situatie. Mijn spuiter is vrijdag tweeënhalf uur bezig geweest om zijn spullen naar boven te sjouwen. Dat gaat mij geld kosten. En om bij je appar tement te komen, moet je tussen bouwvakkers door zigzaggen en lo pen door appartementen die nog in aanbouw zijn. Dat is onhandig en gevaarlijk bovendien: er heeft al een verhuizer zijn enkelbanden en kniebanden gescheurd." Daarbij: „Er is nog geen gas en er hangt nog geen gasmeter. Omdat ik een gasstel heb laten inbouwen, kan ik niet koken. Gelukkig kan ik nog vier weken in mijn oude huis blijven, maar er zijn ook mensen die tijdelijk in een caravan zitten, of douchen bij bekenden." Bouwer BAM was gisteren niet be reikbaar voor een reactie. Wethou der Tineke Verhage wel. „Maar de gemeente heeft geen bemoeienis met de oplevering van de apparte menten. Wel met het openbare ge bied; daarover zijn intussen afspra ken gemaakt met bewoners." 1^ De appartementen in de Fontey- ne zijn officieel nog niet klaar. Toch zijn ze opgeleverd. Sommi ge bewoners vinden dat ze er nog niet in kunnen wonen. Dat mag inderdaad wel wat vlot ter, vindt Hans Knuijt van de vere niging van eigenaren. „Maar voor de rest ga ik ervan uit dat de BAM de problemen oplost. Die zijn er inderdaad", weet Knuijt, „ook met een airco-project dat niet door gaat, maar het heeft volgens mij geen zin je daaraan te ergeren. Puur juridisch had de BAM de ap partementen nog niet mogen ople veren; in de garantieregeling staat dat ze veilig moeten zijn en voor zien van gas. Maar de mensen heb ben zelf de keuze gemaakt hun ap partement te aanvaarden." Bluesband Champaign Charlie uit Middelburg/Terneuzen liet zaterdag amateurs mee jammen op het podium. foto Ruben Oreel door Wendy van den Hurk middelburg - Op de Markt trom melden de Juliana Korpsen de he le Middelburgse binnenstad bij el kaar en tegelijkertijd klonk in café Desafinado een heel ander geluid: blues op z'n intiemst. Zomaar een momentopname uit het weekend van de amateurkunst. Niet allemaal tegelijk als de zanger zingt, waarschuwt Sjef Hermans. Pas als de muzikanten van Cham pagne Charlie en consorten de sna ren en toetsen laten voor wat ze zijn, zet de zanger in. „Ik werd van ochtend wakker en ik had de Mid delburgse blues." Een knikje rich^ ting het podium en hij gaat verder. „Ik moest nodig de stad in, maar dat vind ik altijd zo'n gedoe." Blues is een gevoel, legt hij uit. Hij door Wendy van den Hurk vlissingen - Het team van basis school Oleanderhof uit Arnemui den is als enige Zeeuwse deelne mer door naar de finale voor het schooldammen. De vier kinderen uit groep zeven en acht haalden twaalf punten, tij dens de halve finale afgelopen za terdag. Daarmee eindigden de Ar- nemuidenaars op de tweede plek, onder School met de Bijbel uit Noordeloos en vlak boven Het Ba ken uit Alphen aan de Rijn. De school die het toernooi organi seerde, de Theo Thijssenschool uit Vlissingen, haalde met negen pun ten niet genoeg om door te gaan. Dat team werd zevende. De ande re Zeeuwse deelnemer, Ter Tolne uit Tholen, viel ook af. Die haalde acht punten, en belandde daarom op de negende plek. De finale vindt plaats op zaterdag Kapellenaar zit in vreemde auto middelburg - De politie heeft za terdagochtend tegen negen uur een 19-jarige man uit Kapelle aan gehouden. Hij zat in een auto die niet van hem was. Eerder die och tend meldde een 54-jarige Middel burger bij de politie dat er een vreemde man in zijn auto zat. Toen agenten arriveerden, bleek dat inderdaad het geval. De vreem deling was vermoedelijk onder in vloed van alcohol en drugs. Hij reageerde niet op aanroepen. De politie heeft hem uit de auto ge haald en aangehouden. De auto is niet beschadigd; die was niet op slot. Verkeerscontrole op Waldammeweg middelburg - Tussen zaterdagoch tend 10.00 en 12.00 heeft de politie aanhangers gecontroleerd op de Waldammeweg in Middelburg. Agenten deelden veertien boetes uit. Vier maal bleek de losbreekre- minrichting niet goed bevestigd, driemaal had een aanhanger geen geldig kenteken en nog eens drie maal had de bestuurder geen gel dig rijbewijs. De rest van de boetes is uitgeschreven voor te gladde banden onder de aanhangwagen, het ontbreken van een mistachter- licht en kapotte lampen. probeerde het zaterdag over te brengen op amateurs, die een mid dagje mochten meejammen. Daar zat ook kastelein Rennie Minnaard bij. Aan het eind van de dag was de Middelburgse blues klaar. „Die bewaren we." 9 juni. Waar, is nog niet bekend. Volgens Cor Boot, die zaterdag fun geerde als hoofdarbiter, verliep het toernooi 'in heel goede harmonie'. „Het was goed georganiseerd en er zaten echte talentjes tussen. Hier en daar een clubspeler, maar de meesten dammen alleen thuis." Tip? redactie@pzc.nl Sonja Bakker is hot. In Goes is éen woning waar mevrouw Bak ker héél populair is. Bij de kat ten. Hun baasjes zijn namelijk erg fanatiek aan het Sonja Bak keren. Tot op het laatste gramme tje worden de recepten gevolgd. Staat er 20 gram rosbief, dan wordt er 20 gram rosbief gege ten. Ook al verkoopt de slager het vlees gewoon per ons. In een tweede dag met rosbief voorziet het dieet niet. Dus wat gebeurt er met het restant, inderdaad, naar de katten. Die zijn Sonja Bakker heel dank baar en al bijna twee kilo aange komen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 13