Caricole moet het van de stek hebben ])e maak t/an Tzbitl1 Raymond 1$eookdetin# LAADSCHOPCHAUFFEUR MA/ Vakantieweken voor kinderen met handicap SI Stormfestival op strand Cadzana \ftii Beusekom PZC Zaterdag 12 mei 2007 37 Het uitzicht bij Caricole is adembenemend. foto Peter Nicoiai In De Smaak van Edith Raymond staan deze maand strandpaviljoens centraal. Raymond de Frel bezocht paviljoen Caricole in Cadzand-Bad. Het staat in deze setting een beetje lullig. Het is de ze vrijdagavond rond half zeven namelijk allesbehal ve druk, maar wij hebben voor de zekerheid ge reserveerd. En dus is het bordje 'gereserveerd' op een tafeltje bij het raam logisch en terecht, maar eigenlijk overbodig. Medewerkster Saskia Vargas-Gonzalez heet ons welkom, waarna ze ons naar een plek met prach tig uitzicht loodst. De zee is ruig, een paard ga loppeert in de branding en megaschepen van Mediterranean Shipping Company en Chinese Ocean Shipping Company figureren op de ach tergrond. Het is een komen en gaan van sche pen, bedrijvigheid ten top. Dit is al meer dan vijftig jaar de kracht van dit familiebedrijf: het adembenemende uitzicht. Leunis van Liere be gon in 1956 als eerste een strandtent in Zeeuws-Vlaanderen. Inmiddels staat met zijn kleindochter Ingrid en haar man Wessel de der de generatie aan het roer. Op het water is het druk, maar wij genieten van rust. Van het strand, van het gemak waarmee een meeuw zich door de wind laat leiden én van de stilte in Caricole zelf „In de weekenden is het hier al tijd hartstikke vol, maar vanavond is het nog wat stil", zegt Saskia. Nog geen twee tellen later stappen er twee Duitsers binnen, die na een paar pinten voor een visje gaan. Ik heb vandaag PZC-corres- pondente Wilma Valk meegenomen, die jarenlan ge ervaring in het restau rantwezen heeft. Wilma is een echte viseter, vooral omdat ze gruwt van bief stukjes en entrecötes. Wij zitten dan al een tijdje op het puntje van onze stoel. Noodgedwongen, want de rieten stoelen zijn Prijs-kwaliteit: Entourage: Bediening aan tafel: Helderheid van de kaart: Horen, zien en ruiken: Radio 10 Gold door de boxen, Duits uit vele kelen. Hoewel het hoogseizoen nog niet is begonnen, weten de oosterburen de West-Zeeuws-Vlaamse kust ook in het voorjaar goed te vinden. Conclusie: De locatie van Caricole is prachtig, de geschiedenis van dit pavil joen idem, maar jammer genoeg kon het eten ons niet voldoende overtui gen. niet comfortabel. Als je achterover leunt zit je te ver van de tafel, maar van het naar voren zitten be gint mijn rug al vrij snel te 'zeuren'. Hopelijk laat het eten mij dit ongemak ver geten. De kaart van Caricole is klein, maar biedt zowel voor vlees- als visliefheb- bers voldoende mogelijkheden. Wilma start met een suggestie van de chef, een aspergesalade met Hollandse garnalen (13,80 euro). Ze laat de helft staan. „Ik kan niet zeggen of het lekker is of niet. Het is vooral erg koud. Het lijkt wel of ik ijs eet, de asperges vallen als een blok op mijn maag." Mijn zes scampies in kerrie-knoflooksaus (12,80 euro) zijn wel oké. De kerrie overheerst alleen in geur, de smaak is gelukkig niet te sterk. Wilma's hoofdgerecht kan haar meer bekoren: een zalmfilet in Hollandaisesaus (15,50 euro), met een spinazietaartje en apart een schaal frites en een bakje rauwkost. En ook op het bord is nog eens ruimte voor sla. „Aan sla geen gebrek", zegt Wilma gekscherend, omdat ook haar voor gerecht werd gedomineerd door groen. Ze treft het beter dan ik. Mijn drie gebakken sliptonge tjes (17,50 euro), ook met spinazietaartje, frites en salade, zijn nogal vettig. Alleen in de dikste stuk ken maakt de vissmaak zich van het vet meester, maar het grootste deel is nogal pappig. Mijn afslui tende coupe Zeemeermin (5 euro), met onder meer slagroom, walnoten- en bosvruchtenijs is degelijk en verfrissend. Wilma gaat nog een keer voor een sug gestie van de chef: de crème brulée (5 euro). Het temperatuurverschil tus sen de gebrande suiker en koude vla zorgt voor een prikkelende afsluiter. Kijk voor eerdere afleveringen op www.pzc.nl/smaakvan/ onvoldoende matig voldoende goed uitstekend Strandpaviljoen Caricole, duinovergang 8 (Badhuis) Cadzand-Bad. Tel: 0117-391864. Internet: www.caricole.nl. Open: elke dag van 10 tot 21 uur, woens dag dicht. Pinnen, vegeta risch en roken: ja. OVET B.V. is een stuwadoors/cargadoorsbedrijf met onge veer 100 werknemers en met over- en opslagterminals in Terneuzen en Vlissingen Voor onze terminal in Vlissingen zijn wij op zoek naar een Taakomschrijving Het met de laadschop, mobiele kraan en overige productiemiddelen ver plaatsen van geloste en veredelde producten alsmede het beladen van vrachtauto's, binnenschepen en duwbakken en het "leegrijden" van scheepsruimen. Ook bewerkingsactiviteiten met de beschikbare installaties. De werkzaamheden worden in drieploegendienst verricht, inclusief een regelmatig terugkerende zondagdienst. De standplaats is Vlissingen, maar het kan voorkomen dat ook op diverse loca ties in het WesterScheldegebied werkzaamheden verricht moeten worden. De laadschopchauffeur ressorteert onder de dagelijkse leiding van de ter minal waar men ingedeeld is. Na opleiding tot laadschopchauffeur is de opleiding mobiele en drijfkraanmachinist voorzien. Functie-eisen opleiding op MBO-niveau, hetgeen ook door ervaring kan zijn bereikt; gezien de aard van en locaties waar de werkzaamheden verricht worden, strekt nautische ervaring tot aanbeveling; alertheid op kwaliteit van en in het werk is een must; goed ontwikkelde competenties inzake communiceren en klantgericht handelen. Geïnteresseerden voor deze functie kunnen hun schriftelijke sollicitatie voor 31 mei 2007 richten aan: Ovet B.V., t.a.v. afdeling Personeelszaken, Postbus 1200, 4530 GE TERNEUZEN. door Claudia Sondervan GOES - Mytylschool De Sprienke in Goes is dit jaar één van de tien locaties waar stichting De Wiele waal vakantiethemaweken houdt. Kinderen en jongeren met een li chamelijke en/of verstandelijke handicap kunnen er in juli mee doen aan sport- en spelactivitei ten. Iedereen van vier tot achttien jaar kan er dagelijks terecht tussen 9.00 en 17.00 uur. De weken kennen thema's zoals 'reis om de wereld', 'tijdmachine', 'film en televisie' en 'waterwereld'. Deelname kan per dag geboekt worden en kost tachtig euro per dag. Dat kan bekostigd worden uit de AWBZ of het persoonsgebon denbudget, eventueel met hulp van MEE Zeeland. Voor de begeleiding zoekt de Wie lewaal nog vrijwilligers. De Wiele waal organiseert al decennia vakan ties voor mensen met handicaps, onder meer in Duinzicht in West- kapelle. De organisatie strijkt dit jaar voor het eerst neer bij De Sprienke. Varen fietsen in Friesland! Dan beleef je wat! Meer informatie: www.wielewaal.nl www.vareninfriesland.nl CADZAND-BAD - Na het succes van vorig jaar heeft Coörperatie Storm besloten voor de tweede keer het Stormfestival te houden op het strand van Cadzand-Bad. Dit festival vindt plaats op zondag 22 juli. Het Stormfestival is een combina tie van muziek, theater en poëzie. Een aantal acts is al geboekt, zoals de Belgische artiesten Tripoli, be kend van Studio Brussel, en Cos- mie Fools uit Gent. De organisatie is verder nog in druk overleg met stand-up come dians en bandjes/dj's uit verschil lende muziekstromen. Het festival krijgt dit jaar meer mo gelijkheden om te eten en een bar en podium op het strand. Met kunstenaars wordt gesproken over de aankleding van het festi val. Parkstraat 5, 3743 ED Baarn, Nederland, Tel.: +31(0)35 699 63 73 Fax: +31(0)35 699 63 77, E-mail: info®beusekom111Internet: www.beu.sekc Rcgistermakelaars I Taxateurs I Veilinghouders

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 81