Ik maak geen fort van mijn bedrijf Totale aanpak voor alle vervoer Zeeland Geen religie maar zingeving Filmopnames over Napoleon PZC Zaterdag 12 mei 2007 [35 Hans Sinke wijst het raam aan dat de dieven steeds insloegen. Ook toen er, in tegenstelling tot de andere ramen, steeds sterker glas in werd gezet. foto Willem Mieras Aanhouding inbrekers leidt tot opluchting bij Goese onderneming. door Rob Paardekam goes - Ze zaten er al maanden op te wachten en deze week was het zover: de politie liet weten vijf Bra banders te hebben aangehouden op verdenking van het plegen van 62 inbraken langs de A58. „Die ke rels hebben ons een hoop last be zorgd", zegt directeur Hans Sinke van het Goese bedrijf SBeffect. De onderneming, die zich richt op het beheren van systemen, is sinds 1998 gevestigd in een bedrijfsverza melgebouw aan de Amundsenweg op bedrijventerrein De Poel. Vol gens directeur Sinke is er sinds die tijd tien of elf keer ingebroken. De laatste twee jaar liep het de spuiga ten uit. „Zes of zeven keer zijn ze binnen geweest", zegt hij. „Je raakt gewoon de tel kwijt." Dat in het bedrijf de modernste computerapparatuur staat, trok de criminelen kennelijk aan. Al is het gissen waarom ze het juist op SBef fect hadden gemunt. „Van collega's uit dezelfde branche weet ik dat bij hen niet zo vaak wordt ingebro ken", zegt Sinke. „Op deze locatie konden ze wellicht redelijk onge stoord hun gang gaan." De grootste slag sloeg de Brabantse inbrekersbende bij de eerste inbra ken. Daarna nam het bedrijf maat regelen. Tot op de dag van vandaag stiefelen de werknemers na het werk met hun computer en beeld scherm naar een goed afgesloten ruimte om de spullen daar te plaat sen. „Triest eigenlijk. Dat zoiets no- 'Wanneer pakken ze die gasten nou eens, denk je op een gegeven moment' dig is", meent Sinke. Het gevolg was dat de dieven, bij gebrek aan beter, de laatste keer het koffiezet apparaat maar meenamen. De oprichter van het bedrijf dat twintig mensen in dienst heeft, is er voor bijna honderd procent van overtuigd dat het vijftal achter alle diefstallen zit. Ze opereerden im mers steeds op dezelfde wijze. Dat heeft de wenkbrauwen wel eens doen fronsen. „Er zijn hier zoveel ramen, maar steeds tikten ze het zelfde in", vertelt Sinke. „Ook toen we juist in dat raam steeds sterker glas gingen zetten. Niet even het ruitje ernaast, waar nog wel ge woon glas inzat, inslaan. Nee, met heel veel moeite steeds weer dat sterke raam." Domme boeven dus. Maar ze hebben Sinke het leven wel flink zuur gemaakt. Zeker toen ze in één week twee keer toesloe gen, had hij het even niet meer. „Op een gegeven moment ga je zelfs twijfelen aan de inzet van de politie. 'Wanneer pakken ze die gasten nou eens', denk je dan." Sin ke heeft altijd standvastig gewei gerd om extreme maatregelen te nemen, iets waar zijn verzekeraar wel op aandrong. Zo vertikt hij het om computers en monitoren vast te zetten aan de bureaus. „Dan worden ze woest en slaan ze alles kort en klein." Metalen balken voor de ramen wees hij ook af „Ik maak geen fort van mijn bedrijf" Beveiligingscamera's hangen er on dertussen wel. Die registreerden de laatste inbraak. Mede daardoor kon den de verdachten worden aange houden. Mercedes-Benz P. Louwerse BV De Roterij 7, 4328 BB Burgh-Haamstede Tel. 0111 - 65 42 92, fax 0111 - 65 44 93 Voor actuele voorraad: www.louwerse-mb.nl Contactpersoon: Patrick de Block 06 - 23 81 32 49 door Claudia Sondervan middelburg - De provincie Zee land moet zich met de gemeenten buigen over alle vormen van open baar vervoer. Die wens van de commissie Welzijn nam gedepu teerde G. van Heukelom (welzijn) gisteren over. Aanleiding was een noodkreet die voorzitter A. Ketting van Cliënten raad De Onderneming bij de com missie deed over het duurdere col lectief vraagafhankelijk vervoer dat sinds 1 april op Walcheren geldt. Maatschappelijke Zorg Walcheren pareert dreigende financiële tekor ten op de regeling met hogere ta rieven. Dat belast mensen met ge ringe inkomens onterecht en weer houdt juist kwetsbare groepen van deelname aan dagbestedingen, stel de Ketting. Op Walcheren geldt nog een cw-regeling onder de Wet Maatschappelijke Ondersteu ning. De provincie Zeeland schafte per dit jaar het cw in de rest van Zeeland af omdat het te duur werd door jaarlijks groeiend ge bruik. De geringe waardering voor de vervangende belbusdienst leid de op de Bevelanden weer tot een hausse aan aanvragen voor teletaxi- pasjes, ook onder de WMO-rege- ling. De problemen die zowel ge meenten als provincie hebben met alle vervoersvormen in Zeeland vragen om een integrale aanpak, beaamde Van Heukelom. middelburg - De manifestatie Kunst en Religie waarmee gedepu teerde H. van Waveren (cultuur, CDA) in 2008 'elementen van be grip en verbinding aan de samenle ving wilde reiken' verandert van naam. 'Zingeving' is wellicht beter, nam Van Waveren gisteren bij de commissie Welzijn over van Pv- dA-statenlid E. Hageman. Van Wa veren toonde zich ontdaan toen WD'er S. Heijning viel over de confessionele lading die de term re ligie over de manifestatie werpt. Provinciale Staten vroeg vorig jaar om een uiting van kunst en ethiek. „In mijn onschuld heb ik de twee zaken met elkaar verbon den," zei Van Waveren. Hij zei te schrikken dat zulks door de politie ke verschuivingen zo scherp ligt. middelburg - De Abdij van Mid delburg is binnenkort het decor van een documentaire over Lode- wijk Napoleon. Hij richtte 200 jaar geleden de Koninklijke Nederland se Akademie van Wetenschappen (KNAW) op. De Roosevelt Acade mie in Middelburg maakt deel uit van de KNAW. De film over Lode- wijk Napoleon zal op 8 mei in de Nieuwe Kerk te Amsterdam in pre mière gaan. Medewerkers van het Zeeuws Archief Film by the Sea, de Roosevelt Academie en de Stichting Cultureel Erfgoed Zee land doen mee aan de film.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 37