Horeca zoekt het in Polen 4 Test geeft geslacht van embryo aan 1 WVan Jole Mówisz po polsku? Zie www.ebc.nl Bel 0164-265679 Demonstratie voor Hellas U, 17° HET WEER: Buien Songfestival voor Nederlandse kijker verpest Vogel is geen knuffeltje Zaterdag 12 mei 2007 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 249e jaargang nr. 112 - los nummer 1,30, zaterdag 1,85 pzc.nl Cafés en restaurants komen niet aan genoeg Nederlands personeel. door Gert van Harskamp en Marcel Modde Goes - Klanten op het terras en in restaurants worden binnen nu en een jaar op grote schaal door een Pool of een Duitser geholpen. Met de huidige groei van de horeca is het onmogelijk voldoende Neder lands personeel te krijgen. Dat zeggen branche-organisaties en uitzendbureaus. Directeur B. van der Hoeven van horeca-uit- zendbureau HSU ziet zelfs geen an dere mogelijkheid dan op zoek te gaan naar buitenlands personeel. Zeeland kent volgens het Centrum voor Werk en Inkomen (CWI) dit jaar zo'n 2600 vacatures in de hore ca. Serveersters en kelners zijn het meest gevraagd. Daarna volgen keukenassistent, kok, oberkelner en manager van hotel of restau rant. Buitenlands personeel is in de Zeeuwse etablissementen nu nog een zeldzaamheid, aldus consulent P. Arkenbout van Koninklijke Ho reca Nederland (KHN). Hij kan nog moeilijk inschatten of er be hoefte bestaat aan medewerkers uit Polen of Duitsland. Het inhu ren van Duitssprekenden kan een voordeel opleveren. Anderzijds voorziet Arkenbout dat de taal naar andere gasten toe en bij perso neel onderling ook een barrière kan vormen. Hij is niet bang dat de inzet van (goedkoop) buiten lands personeel effect heeft op de loonkosten. „Bij mijn weten geldt de horeca-cao in Nederland voor iedereen en mag je daar niet zo maar even van afwijken." De horeca profiteert volop van de aantrekkende economie. Afgelo pen jaar zag de bedrijfstak de tota le omzet met vijf procent stijgen tot 13,6 miljard euro. Advies en Management www.vanjole.com Omstreden test sinds gisteren verkrijgbaar bij Genderkliniek. utrecht - Vrouwen die zes weken zwanger zijn, kunnen met een test achter het geslacht van de baby ko men. De zogeheten Early Gender Test is sinds vrijdag te verkrijgen bij de Genderkliniek Nederland. Bert van Delen, de man achter de kliniek in Utrecht die negen jaar geleden werd gesloten, heeft dat bekendgemaakt. Enige druppels bloed zijn voldoende om het ge slacht te bepalen. De bloedmon sters worden in de Verenigde Sta ten geanalyseerd. Binnen een week krijgen de vrouwen de uit slag te horen Tijdens de zwangerschap gaan er kleine hoeveelheden dna van de baby naar het bloed van de aan staande moeder. Via haar bloed wordt dus het dna van de baby ge controleerd. Als er dna van een y-chromosoom wordt ontdekt, zal Lichaam van vermiste Lewedorper geborgen waarde - Medewerkers van Rijks waterstaat hebben gisteren op de Westerschelde ter hoogte van Waarde het stoffelijk overschot van een 77-jarige man uit Lewe- dorp aangetroffen. De man werd sinds 2 april vermist. Naar de Lewedorper is vorige maand intensief gezocht, nadat zijn auto onbeheerd was aangetrof fen nabij de Staartse Nol bij Bors- sele. De politie heeft het stoffelijk over schot geborgen en na een onder zoek de identiteit vastgesteld. Vol gens de politie is er geen misdrijf in het spel. Nachtelijke controle op doping in Giro milaan - Wielrenners in de Ron de van Italië kunnen ook 's nachts dopingcontroles verwachten. Dat maakte Mario Zorzoli, de medi sche baas van de internationale wielrenunie, gisteren bekend in een overleg met de 22 teamdokto ren. De Ronde van Italië begint vandaag. pagina 48: oud-winnaars favoriet Drie doden bij ongeval Brunssum brunssum - Bij een ernstig ver keersongeval in het Limburgse Brunssum zijn gisteravond de drie inzittenden van twee personen auto's om het leven gekomen. Dat meldde de politie. Het ongeval gebeurde op de N299. De bochtige en over een helling lo pende N299 staat bekend als een dodenweg. Je kunt beter jong kinderen krijgen reageer op www.pzc.nl Zie pagina 2 en 3 wEWEEM WÊÊ Werken vooreen bijstandsuitkering is prima WBÊHÊÊÊÊÊHÊÊÊÊÊÊKÊÊË 87% fens 13% VLISSINGEN - Hellas heet de hond slag genomen en zal hem afmaken, mee eens en hield met familie en an- van Richard de Kruif uit Aagtekerke. Hellas heeft geen stamboom en is deren gisteren in Vlissingen een de- De politie heeft de tienjarige Ameri- volgens de wet daarom verboden, monstratie om zijn hond terug te kaanse Staffordshire terriër in be- Zijn baasje is het daar uiteraard niet krijgen. foto Lex de Meester de foetus een jongen worden. Ont breekt dat, dan wordt het een meisje. Van Delen zegt dat de test, die 182,50 euro kost, 99 procent ze kerheid biedt. Een meerderheid in de Tweede Ka mer heeft zich altijd op het stand punt gesteld dat geslachtskeuze om niet-medische redenen verbo den is. Dragers van een erfelijke ziekte, die bijvoorbeeld alleen op jongens overgaat, mogen wel ge bruikmaken van gendertechnie- ken. EN Zeeland: 2, 3, 29 t/m 39; Menin gen: 10, 11 en 12; Economie: 16 en 17; Beurs: 18; Buitengebied: 19, 20 en 21; Weer: 26; Agenda: 44; Cultuur: 45; Sport 47 t/m 53; Bijla gen: Spectrum en Prisma met daar in Televisie: v50 t/m v53.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 1