Cultuur Aquarellist zet de deur open Domburg herleeft als kunstenaarscentrum Tentoonstelling werk van David Lindberg Wonderen uit de hele wereld 34 Vrijdag 11 mei 2007 pzc Kees Jacobsen kan in aquarellen liefde voor bloemen en kleur kwijt. door Anita Tournois schoondijke - De tuin, zijn groot ste passie, is voor aquarellist Kees lacobse in Schoondijke de belang rijkste inspiratiebron. Een cursus, van Wil Cremer en Jan van de Vel de in 1995 vormde de start. Na die opleiding kreeg lacobse het advies zelf aan de slag te gaan, omdat hij het kleurenpalet toch al in zijn hoofd had. Hij bekwaamt zich sindsdien nog steeds aan de Academie in Knokke en door middel van lessen bij Elly de Coster in Philippine, lacobse: „Ik blijf het leuk vinden andere aquarellisten te ontmoeten, elkaar 'Het allerliefste schilder ik papavers. Dat is zo'n prachtige bloem...' te stimuleren. In de aquarel kan ik alles kwijt, ik beoefen de diverse technieken, zoals nat in nat, maar vaak ook schilder ik eerst het on derwerp en daarna pas de achter grond. Series vind ik mooi om te maken. Daarom heb ik deze pane len gemaakt, zodat ik mijn werken bij elkaar kan hangen en zodoen de eenheid kan creëren." Wat de kunstschilder hiermee be doelt, wordt duidelijk bij het bekij ken van het werk in zijn atelier (te vens expositieruimte). Series met vogels, kippen, schapenrassen en bloemen versterken zo eikaars ken merken. Aquarellen met bloemen in al hun bonte kleurenpracht voe ren de boventoon. Jacobse ver lengt er hun schoonheid in de tuin mee. „Ik hou van bloemen en ik hou van kleuren. Het allerliefst schilder ik papavers. Dat is zo'n prachtige bloem." Omdat de kunst schilder alles van dag tot dag bij de hand heeft en de composities bui ten voor het oprapen liggen, trekt de papaver in talloze variaties en tinten aan het oog voorbij. Daar naast schildert Jacobse ook af en toe vanaf foto's. Om anderen van zijn tuin en werken te laten genie ten, houdt lacobse regelmatig open weekenden. Tegelijkertijd met het begin van het tuinseizoen wordt tevens elke vrijdag voor be langstellenden open atelier aan huis gehouden (Tragel Oost 21 in Schoondijke), van 17.30 tot 21.00 uur. Er wordt dan lesgegeven door Christian Goethals uit Knokke. Trompettist Rik Mol in finale Jazz Award rotterdam - Trompettist Rik Mol uit 's-Heer Arendskerke staat in de finale van de Deloite Jazz Award op woensdag 13 juni in het Bim- huis in Amsterdam. Mol nam woensdag met vijf andere muzi kanten deel aan de voorronde in Lantaren/Venster in Rotterdam. Rond middernacht maakte de jury de selectie bekend. Mol gaat sa men met Rembrandt Frerichs en Ben van Gelder naar de finale. Rocksession-band in Café 't Schuttershof middelburg - De vaste Rockses sion-band sluit zondagmiddag het seizoen af in Café 't Schuttershof in Middelburg met een 'best of-concert. Tijdens dit optreden komen covers van de grootste bands ter wereld aan-bod, zoals van The Who, The Beatles en Red Hot Chili Peppers. Rocksession-band, Café 't Schutters hof, Middelburg, zondag, 16.00 uur. Nieuwe directeur K&C Vlissingen vlissingen - De Stichting voor Kunst en Cultuur Vlissingen heeft Frank van Iersel benoemd tot di recteur. Van Iersel was eerst werk zaam als coördinator bij Uit in Vlis singen en is nauw betrokken ge weest bij de verzelfstandiging van de Raad voor Kunst en Cultuur. Kees Jacobse aan het werk in zijn atelier in Schoondijke. De bloemen in zijn tuin krijgen een tweede leven op de aquarellen die Jacobse maakt. foto Peter Nicolai Tijd en sfeer van Toorop en Mondriaan herleven tijdens Schildersweek. door Ali Pankow domburg - Met de jaarlijkse Schil dersweek herleven in Domburg tij den van bijna een eeuw geleden toen het dorp nog een geliefde ont moetingsplek was voor kunstschil ders als Piet Mondriaan, Jan en Charley Toorop, Jan Sluijters, Mies Elout-Drabbe en Jacoba van Heemskerk. De vierde editie van deze manifes tatie begint vanavond in galerie Duinheuvel aan de Badhuisweg. Gedurende de hele verdere week zal Domburg weer die sfeer van weleer uitstralen. Kunstenaars uit binnen- en buitenland strijken neer op pleintjes, langs het strand en op de boulevard om zich te la ten inspireren. Vervolgens zullen zij en plein air de resultaten daar van tot stand laten komen. Er doen kunstenaars uit Nederland, maar ook uit omringende landen en zelfs uit Rusland en Argentinië mee. De stichting Art 8c Perfor mance tekent sinds 2004 voor de organisatie van de Schildersweek. Wi De vierde editie van de Schilders- week Domburg trekt dertig kunstschilders uit binnen- en bui tenland. Het begint vanavond in galerie Duinheuvel. „Deze manifestatie wordt breed ge dragen door de eigen bewoners van Domburg", weet bestuurslid Leo van der Hoest van deze stich ting. Een bewijs daarvan ziet hij in het flinke aantal sponsors, maar vooral ook in het feit dat de circa dertig kunstenaars ieder voor zich een gastvrij onthaal krijgen bij in woners thuis. Het programma ter omlijsting van het schilderen is ook geënt op de tijd dat Mondriaan in zijn werk langzaam verwijderd raakte van de realiteit en zijn kenmerkend vlakken- en lijnenspel creëerde, maar ook vrolijke kunstdiscussies voerde met zijn vrienden hier. Er zijn schildersessies als Ladies in eveningdress, model schilderen, tan go dansen, schilderen van Zeeuw en in klederdracht en portretteren in de stijl van Monmartre. Als fina le geldt de grote expositie van al het werk in galerie Duinheuvel van 19 mei tot en met 26 juni. Kunsthandel Thom Schaar presenteert elftal van David Lindberg middelburg - 'Works 1994 - 2006 luidt de titel van de tentoonstel ling die vanaf zaterdag 19 mei te zien is bij Kunsthandel Thom Schaar aan de Lange Noordstraat in Middelburg. Het betreft een elf tal werken van de Amerikaanse beeldend kunstenaar David Lind berg. Hij maakt ruimtelijke sculp turen van in epoxy gedoopt brood en cornflakes, gecombineerd met verpakkingen en spiegels. Lindberg kwam in 1993 voor het eerst naar Nederland. Na verschil lende korte en langere verblijven, vestigde hij zich in 2002 definitief in Nederland. Deze kunstenaar is vooral bekend geworden met zijn vederlichte sculpturen gemaakt van voedsel, kleding, verpakkingen en spiegels versterkt met en bijeen gehouden door carbonvezels en epoxyhar sen. Vervolgens is hij ook steeds meer tweedimensionale werken gaan maken. Daarbij smeert hij schuimplaten in met epoxyharsen en pigmenten. Door de nog natte platen op zijn kop te hangen ont staat een landschap van gestolde druppels in uiteenlopende kleu ren. Lindberg exposeerde in 2000 al in het toenmalige kunstcentrum Plus Min op Schouwen-Duiveland van Jan van Munster. De kunstenaar liet zich daar inspireren door de weidse omgeving van de Schouw- se polder. Hij maakte ter plekke in Plus Min sculpturen van gestold, transparant plastic. Zijn recentere werken zijn nu dus vanaf volgende week zaterdag tot 1 september te zien bij Kunsthandel Thom Schaar in Middelburg. MIDDELBURG - Nog 25 dagen, dan gaat het Zeeuws Mu seum weer open. Zeven jaar was het dicht, maar de voorbereidingen voor de heropening zijn in volle gang. De PZC laat de komende weken in de dinsdag- en vrij dagkrant de vorderingen zien. Donkere kamers, boven in het museum. Vol kostbaarhe den. Wonderlijk, wat Zeeuwen in de loop der eeuwen hebben verzameld. Wonderkamers heten daarom de houten 'kijkdozen'. De collectie is van het Zeeuws Ge nootschap der Wetenschappen en was nog nooit te zien in het Zeeuws Museum. Wel in het Museum van Volkenkunde in Leiden. Tot verwondering van directeur Valentijn Bijvanck. „Zodra ik hier aantrad, ben ik gaan onderhandelen over teruggave." foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 82