Buitenland Discrimatie op werk nog wijdverspreid Ramos-Horta nieuwe president Oost-Timor KRAS.NL Plan: nog drie Joodse wijken in Jeruzalem UTRECHTSE HEUVELRUG ZUID-LIMBURG Typisch VOLENDAM waarom zou je verder zoeken pzc Vrijdag 11 mei 2007 7 VN: Geslacht, ras en geloof bepalend voor kans op arbeidsmarkt. geneve - Hoewel er grote vooruit gang is geboekt in de strijd tegen discriminatie op het werk, is ie mands geslacht, ras en geloof nog altijd bepalend voor de manier waarop hij op zijn werk wordt be handeld. Vooral vrouwen krijgen te maken met discriminatie op het werk. Gehandicapten, homoseksuelen en mensen met een aidsbesmet- ting worden op andere, subtielere manieren gediscrimineerd dan voorheen. Dat staat in een donder dag verschenen rapport van de ar beidsorganisatie van de Verenigde Naties, de ILO. „Het is frappant om te zien hoe overal in de wereld, onafhankelijk van hoe rijk of arm een land is of welk politiek systeem het heeft, discriminatie voorkomt", zegt de auteur van het rapport, Manuela Tomei. Discrimineren is mensen eigen, maar kan toch niet langer worden geaccepteerd door de sa menleving, stelt ze. Overal in de wereld doen steeds meer vrouwen betaald werk en overal verdienen ze nog steeds minder dan mannen, zo staat in het rapport. Het zogenoemde gla zen plafond verhindert dat vrou wen topfuncties krijgen en in par lementen en landsbesturen zijn ze nog altijd sterk ondervertegen woordigd. In Aziatische landen verdienden vrouwen in fabrieken in 2004 min stens 30 procent minder dan hun mannelijke collega's en in de mees te Europese landen, waaronder Ne derland, is het niet veel beter. Daar Ongeacht welk politiek systeem is discrimatie op het werk nog al tijd een wereldwijd fenomeen, zo stelt de arbeidsorganisatie van de Verenigde Naties. dili - Jose Ramos-Horta (57) is de nieuwe president van Oost-Timor. Hij haalde bij de verkiezingen vrij wel zeker 73 procent van de stem men. De nationale kiescommissie maakt vandaag de einduitslag van de stembusgang bekend. De op komst onder de 524.000 kiesge rechtigden lag rond 80 procent. Ramos-Horta won het van Francis co Guterres, de leider van de groot ste partij in Oost-Timor, het linkse Fretilin. Volgens internationale waarnemers verliep de verkiezing vredig. Ramos-Horta belooft de crisis waarin het land al een jaar verkeert op te lossen en de 155.000 vluchtelingen in Oost-Timor aan nieuwe behuizing te helpen. Ra mos-Horta kreeg in 1996 de Nobel prijs voor de Vrede voor zijn strijd tegen onderdrukking en voor het recht op zelfbeschikking van het volk van Oost-Timor, destijds een Indonesische kolonie. Hij treedt nu op als interimpremier. Hij wil dat de VN en met name Australië langer militairen in het land hou den om de rust en veiligheid te ga randeren. Medio vorig jaar namen delen van het leger en de politie de wapens op uit woede over de lage belo ning. Jeugdbendes buitten de chaos uit door brand te stichten, te plunderen en te moorden. krijgen fabrieksarbeidsters gemid deld nog geen 80 procent van het loon van mannen. In Bahrein wor den vrouwen het ergst onderbe taald en Zweden en Australië ko men het beste uit de bus. Hoewel ze dit in veel landen niet mogen, vragen werkgevers nog al tijd vaak aan vrouwelijke sollicitan ten of ze een kinderwens hebben. Discriminatie is weliswaar steeds vaker bij wet verboden, maar werk gevers vinden steeds subtielere ma nieren om mensen te discrimine ren op basis van hun huidskleur of afkomst, schrijft Tomei. De eis 'representatief uiterlijk' in een per soneelsadvertentie staat dan bij voorbeeld voor blank of lang. Volgens Tomei geldt discriminatie van homoseksuele mannen en vrouwen in veel landen pas sinds kort als onacceptabel en in meer dan 75 landen is homoseksualiteit verboden. Steeds vaker worden sol licitanten gescreend op erfelijke ziektes, zo staat in het rapport. jeruzalem - De gemeente Jeruza lem is van plan meer dan twintig duizend appartementen te bou wen in Oost-Jeruzalem. De drie nieuwe joodse wijken moeten het stadsdeel verbinden met nederzet tingen op de Westelijke Jordaanoe- ver. De appartementen komen te staan op land dat Israël in 1967 ver overde. De Palestijnen willen van Oost-Jeruzalem de hoofdstad van hun staat maken. Vijfhonderd van de appartementen moeten wor den gebouwd in een deel waar bijna alleen Palestijnen wonen. De Palestijnse woordvoerder Saeb Ere kat zegt dat het plan alle vredespo gingen ondermijnt. Wolfowitz krijgt meer tijd voor verdediging washington - Wereldbankpresi dent Wolfowitz krijgt van het be stuur van de financiële instelling tot en met vandaag de tijd zich te verweren tegen beschuldigingen van belangenverstrengeling. Dins dag, als het bestuur zich over zijn toekomst buigt, mag Wolfowitz nog persoonlijk een toelichting ko men geven. Het bestuur kan hem in het uiterste geval de laan uitstu ren of hem vragen op te stappen. Onderzoek tegen Michael Moore Washington - De Amerikaanse overheid onderzoekt of regisseur Michael Moore het embargo tegen Cuba heeft geschonden. Moore zou zonder toestemming Cuba hebben bezocht, aldus het ministe rie van Financiën. Een producent van Moore sprak over een politiek gemotiveerde stap. Moore was mo gelijk op Cuba voor zijn nieuwe documentaire Sicko over de falen de Amerikaanse gezondheidszorg. Chinese varkensziekte blijkt te bestrijden peking - De mysterieuze varkens ziekte die in het zuiden van het land al aan vele honderen varkens het leven heeft gekost, blijkt de zo geheten blauwoorziekte te zijn. De ziekte komt al sinds het midden van de jaren negentig voor in de provincie Guangdong. Volgens de Chinese overheid zijn er vaccins voorhanden. Guangdong was ook de bron van de wereldwijde be smetting van de longziekte SARS. Duitsers protesteren tegen politie-invallen berlijn - In Duitse steden zijn dui zenden mensen de straat op ge gaan als protest tegen de politie-in vallen bij antiglobalisten. Honderden agenten hadden woensdagochtend bij linkse activis ten in Berlijn en Hamburg inval len gedaan voor een onderzoek naar een terroristische organisatie die de G8-top volgende maand in Heiligendamm met geweld zou willen verstoren. China benoemt gezant voor Darfoer peking - China heeft gisteren een speciale gezant benoemd die zich zal bezighouden met het conflict in de Soedanese crisisregio Dar foer. Het land speelt een sleutelrol in de diplomatieke pogingen een einde te maken aan het grootste humanitaire drama op dit mo ment. De Chinese regering werd er eerder van beschuldigd de rege ring van Soedan de hand boven het hoofd te houden. De Hoop Scheffer naar ranch George Bush washington - De Amerikaanse president Bush heeft secretaris-ge neraal De Hoop Scheffer uitgeno digd voor een bezoek aan zijn ranch in Texas op 20 en 21 mei. Bush wil met de Nederlander pra ten over onder meer de Navo-ope- ratie in Afghanistan en Kosovo. De president nodigt alleen zijn belang rijkste vrienden en trouwste bond genoten uit voor een bezoek aan zijn ranch. Spectaculaire PRIJSVERLAGING in mei en juni! Aankomstdata: maandag en vrijdag van 21/5 t/m 29/10 U verblijft in een luxe 4-/6-persoonsbungalow op Landgoed Het Grote Zand in Hooghalen, schitterend gelegen midden in het prachtige Drentse land. De bungalows zijn comfortabel en luxe ingericht. Op het park vindt u o.a. een overdekt zwembad, sauna, stoombad en solarium. Verder is er een gezellig bruin café, een a la carte restaurant en een snackbar. In het prachtige natuurgebied 'Het Grote Zand' zijn talloze wandel- en fietsmogelijkheden, waaronder de hunebedroute met de best bewaarde hunebedden. Bezoek ook het mooiste dierenpark van Europa: het Noorder Dierenpark in Emmen. Maar ook het openluchtmuseum 'Ellert en Brammert' is zeker de moeite waard. Of gaat u liever een dag winkelen in Assen? Reisnummer AUTO 17.726, zie www.kras.nl/17726 3-/4-/5-daagse autovakantie Amersfoort Sfeervol gelegen hotel! Aankomstdata: maandag, vrijdag en zaterdag van 18/5 t/m 27/10 U verblijft in het 3-sterren hotel Tulip Inn Amersfoort. Dit hotel bevindt zich midden in de bosrijke omgeving van de Utrechtse Heuvelrug en vlak bij het centrum van Amersfoort. Het hotel beschikt over o.a. receptie, lounge, restaurant, bar, fietsverhuur en gratis parkeergele genheid. Het Nationaal Park Utrechtse Heuvelrug is een fantastisch wandel- en fietsgebied met heideterreinen, kastelen en landgoederen.de uiterwaarden en prachtige bossen. Bekende kastelen en landgoederen zijn o.a. het prachtige Slot Zeist en het 18e-eeuwse Kasteel Groeneveld in Baarn. Maar ook de gezellige winkelstad Amersfoort, met haar historische binnenstad, is zeker de moeite waard. En vergeet u vooral het Dierenpark Amersfoort niet! Reisnummer AUTO 26.047, zie www.kras.nl/26047 3-/4-/5-daagse autovakantie Epen Luxe hotel op TOPIocatie! Aankomstdata: maandag, woensdag en vrijdag van 18/5 t/m 26/10 U verblijft in een 2-pk in het 4-sterren hotel NH Zuid-Limburg inclusief ontbijtbuffet. Het hotel is gelegen in het Geuldal en beschikt o.a. over een restaurant, bar, zwembad en sauna. Er zijn vele wandel- en fietsmogelijkheden door de prachtige natuur. Ga eens naar Margraten met mooie verrassende panorama's voor wandelaars. Of bezoek Valkenburg met haar gezellige centrum,de mergelgrotten.de Cauberg en het kuuroord Thermae 2000, waar u 10% korting krijgt. In Maastricht kunt u fantastisch winkelen, maar ook heerlijk genieten op één van de vele terrasjes en de sfeervolle restaurants en gezellige cafés. Ook over de grens is er van alles te bele ven; wat dacht u van de Belgische steden Hasselt en Antwerpen of winkelstad Aken? Reisnummer AUTO 17.664, zie www.kras.nl/17664 3-/4-/5-daagse autovakantie Noord-Holland Ontdek een authentiek stukje Nederland! Aankomstdata: woensdag, vrijdag en zaterdag van 18/5 t/m 24/10 U verblijft in het 3-sterren Best Western Hotel Spaander, gelegen tussen het IJsselmeer en de beroemde dijk van Volendam. Het hotel is gevestigd in een monumentaal pand en heeft meer dan 1000 19e-eeuwse schilderijen. Het hotel beschikt o.a. over een lobbybar, restaurant, pub en een terras. Volendam, het mooie vissersdorp aan het IJsselmeer, met zijn klederdracht, muziek en vis. Kenmerkend voor Volendam zijn de kleine huisjes op het doolhof achter de haven, sou venirwinkels die 7 dagen per week geopend zijn en de veelal in klederdracht gestoken inwo ners. Restaurants met een Volendamse sfeer waar een belangrijk deel van de menukaart uit vis bestaat. In de Rokerij van Smit Bokkum kunt u zien hoe de paling gerookt wordt. Reisnummer AUTO 26.111, zie www.kras.nl/26111 5 boek online of bel 0900 - 96 97 s

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 7