Zeeland per dag in 'n driesterrenhotel Politiek Hulst is verdeeld over behoud van vrije schoolkeuze PZC Vrijdag 11 mei 2007 27 LAARZEN EN JASSEN DAMES-, HEREN EN KINDERMATEN Dam 61, Middelburg 0118 - 616 638 www.palcisopdedam.nl - 25 maanden garantie^ - gratis accessoires pakkeT - demo Jura in onze winkel - vervangend apparaat mogelijk bij onderhoud - ook het adres voor uw versgebrande koffie 30 soorten Korte Bosstraat 4, Bergen op Zoom Tel. 0164 - 244 414 ^^^NArww.surprisekookgerei De kookwinkel die u aanspreekt! Lokalen bijbouwen bij drukbezette scholen is te dure zaak. HULST - Politiek Hulst is verdeeld over het behoud van een vrije schoolkeuze in Hulst. De WD en Progressief Hulst zeggen er geen moeite mee te hebben dat ouders in de toekomst te maken krijgen met een gebiedsindeling van de scholen in de stad. De overige par tijen willen absoluut niet tornen aan een vrije schoolkeuze. In Hulst kampen scholen met ruimtegebrek, maar in andere ba sisscholen staan juist lokalen leeg, of dreigt leegstand. Om deze scheefgroei recht te trekken, advise ren de Hulster ambtenaren te over leggen over de instelling van voe- dingsgebieden voor de scholen. De WD kijkt naar de centen. „Steeds lokalen bijbouwen, terwijl er elders leeg staan, kost de ge meente onnodig veel geld." Vol gens Progressief Hulst is van een heuse beperking van de schoolkeu ze helemaal geen sprake. „De keus voor katholiek, openbaar of protes tants christelijk onderwijs blijft im mers vrij. De enige beperking is de keuze van het schoolgebouw." Al gemeen Belang vindt dat eerst on derzocht moet worden waarom ouders een school van dezelfde sig natuur kiezen die niet in hun ei gen wijk ligt. Mogelijk wordt ook gezocht naar een andere invulling van leegstaan de klaslokalen. N* Het dagelijks bestuur van Hulst hoopt dat het instellen van voe- dingsgebieden voor de scholen de scheefgroei in leerlingenaan tallen stopt. Politie waarschuwt bedrijven voor dieven TERNEUZEN - De politie waar schuwt bedrijven alert te zijn op inbrekers. In een bedrijf aan de Julianastraat in Heikant is afgelo pen nacht ingebroken. Daarbij zijn een bestelbus (VJ-97-NT), een aan hanger (WV- 45-LV) en voor tien duizenden euro's aan landbouw- materialen weggehaald. De daders zijn het bedrijf binnengekomen door een hek te vernielen. Een dag eerder bezocht een Duitsspreken de man het bedrijf en toonde inte resse in grasmaaiers. Het is moge lijk dat hij alvast een kijkje kwam nemen alvorens in te breken. LCF pleit voor terugplaatsen spiegel TERNEUZEN - De gemeente moet de verkeersspiegel op de hoek 2e Verbindingsstraat en Donze Visser- straat in Terneuzen terughangen. Daarvoor pleitte C. Freeke (LCF) gisteren in de raadsvergadering. Aanleiding was een aanrijding tus sen een auto en een fietser, giste ren. De fietser werd bewusteloos naar het ziekenhuis vervoerd. Sinds de gemeente de spiegel enke le maanden geleden heeft verwij derd, zijn er volgens omwonenden meerdere ongevallen gebeurd. Wet houder C. van Schaik zei niet van de situatie op de hoogte te zijn. Marlborough-pand Sas in ere hersteld SAS VAN CENT - Burgemeester J. Lo- nink van Terneuzen verrichtte gis teren in Sas van Gent de officiële heropening van het monumentale kantoorpand de Hertog van Marl borough aan de Oostkade. Het gro te, uit 1647 daterende, gebouw werd het voorbije jaar in oude luis ter hersteld. Het restauratieproject werd uitgevoerd door aannemers bedrijf Leenhouts uit Sluis, die voor een deel van de werkzaamhe den leerlingen van de Restauratie Opleiding Zeeland inschakelde. Bermen Vrijheidslaan worden niet verhard TERNEUZEN - De bermen van de Vrijheidslaan in Terneuzen wor den niet verhard. PvdA-raadslid G. van den Berg stelt dat de bermen regelmatig kapot worden gereden. Ook is het al voorgekomen dat er een auto de dijk af reed. Op de we gen onder de dijk lopen regelma tig wandelaars. Volgens B en W valt het met de schade nogal mee. De rijbaan is meer dan zes meter breed en overwegend recht. Daar om vindt het college maatregelen 'vooralsnog niet noodzakelijk'. C01 ïfi Freddy van Veen voor de ingang van het voormalige hotel De Elderschans. „Ik kan elk moment te horen krijgen dat ik er over twee weken uit moet zijn." foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 75