Zeeland PZC Woongoed investeert in de streek 25 ZEEUWS-VLAANDEREN 38 en 39 31 Leerlingen van De Wingerd en De Regenboog genieten van sportdag Tuinarchitect wil helpen met redden park Nieuw leven mvmm-rrrrmmm KEUKENS BADKAMERS mm Tel. 0113 - 27 06 95 De eerste seniorenstad van Nederland komt in de Noordoostpolder Vrijdag 11 mei 2007 Kopiëren van gegevens van bankpassen komt weer vaker voor Tip? redtern@pzc.nl Corporatie steekt 25 miljoen euro in nieuwe projecten. door Harold de Puysseleijr terneuzen - Woningcorporatie Woongoed Zeeuws-Vlaanderen wil de komende vijf jaar in totaal 25 miljoen euro extra investeren in projecten van maatschappelijk be lang. Dat zegt directeur C. Rein- houdt. De woningbouwvereniging met ruim zesduizend huurwoningen verspreid over de hele streek, trekt zich daarmee de kritiek aan die een visitatiecommissie na een be zoek eind vorig jaar uitsprak. Woongoed had aan het adviesbu reau dat die bedrijfsbezoeken uit voert zelf gevraagd om zo'n onder zoek. Daarbij is de volledige organi satie van de corporatie aan de hand van het ondernemingsplan, financiële stukken en andere rap portages, doorgelicht. „We kwamen daar in zijn geheel redelijk goed uit", aldus Rein- houdt. „Een van de kritische op merkingen was wel, dat Woon goed een goede financiële positie heeft en dus wel wat meer inspan ningen zou mogen doen op het ge bied van maatschappelijke investe ringen." Daaronder vallen de bouw van ge meenschapscentra, zorgcentra en dorpshuizen, legt de directeur van Woongoed uit. Het gaat om voor zieningen die van belang zijn voor de leefbaarheid, dus geen huurwo ningen voor bijvoorbeeld particu lieren. Concrete maatschappelijke projec ts* Woningcorporatie Woongoed wil best geld uittrekken, maar is niet van plan om geld te gaan rond strooien. De corporatie blijft wel bijdragen aan zorgprojecten. ten waarin Woongoed geld gaat in vesteren, zijn er volgens Rein- houdt op dit moment nog niet. Gebaseerd op de verdeling van het woningbezit van de vereniging in Zeeuws-Vlaanderen, zal er in de gemeenten Sluis en Terneuzen ruwweg tien miljoen euro worden geïnvesteerd. De resterende vijf miljoen is bedoeld voor projecten in de gemeente Hulst. „Maar we gaan niet met geld strooien", waarschuwt Reinhoudt voor al te optimistische verwach tingen. Ook wijst hij erop, dat de corporatie nu al het nodige geld bijpast in woningbouwprojecten, zoals de bouw van een nieuw zorg centrum in Zaamslag. Een project dat aan voorbereiding ruim elf jaar in beslag nam. Ook is Woongoed ruim vijf jaar bezig met de verwe zenlijking van een kleinschalig zorgcentrum in het mosseldorp Phillipine. Dat de woningbouwvereniging goed in de slappe was zit, is voor Woongoed overigens ook aanlei ding geweest om een gebaar te ma ken in de richting van de zittende huurders. Daarom heeft de directie besloten dit jaar geen huurverhoging toe te passen. door Frank van Cooten aardenburg - Tuin- en land schapsarchitect Tom de Witte uit Aardenburg wil geheel vrijwillig een studie doen naar het verloeder de park De Elderschans. Hij wil de gemeente Sluis vervolgens gratis adviseren over de noodzakelijke re novatie en restauratie van het park in Aardenburg. De Witte doet zijn aanbod in een brief aan het dage lijks gemeentebestuur. Dorpsgenoot Jan de Ridder startte een paar weken geleden een soort gelijke actie met betrekking tot de renovatie van het gemeentelijk zwembad. Tientallen ondernemers sloten zich bij zijn actie aan. Het re sultaat van deze renovatie is zater dag te zien bij de opening van het zwembad. De teloorgang van de laatste bui tenplaats in Zeeuws-Vlaanderen doet Tom de Witte zeer. „De staat waarin het als monument geklas seerde park De Elderschans in Aar denburg op dit ogenblik verkeert, is velen een doorn in het oog." De Witte hoort graag van het Slui- se college of de gemeente zijn aan bod in overweging neemt danwel hiermee instemt. Zijn aanbod krijgt in ieder geval steun van politieke partij Dorpsbe langen 8c Toerisme (D8cT). Tip? redactie@pzc.nl Halfslaperig en niet te best gehu meurd opende hij deze ochtend de inbox van de redactie-mail: B&W-besluiten (gaap), politiebe richt (weer eens te laat), spam (weg ermee), reclame (zin in kof fie), interne mededeling (ja hoor, weten we al), nieuwsbericht Ro- taryclub (heelfijn). Tot zijn oog viel op een bericht van de Yarden Vereniging Zee land. 'De voorlichting omtrent het levenseinde heeft wegens ge brek aan vrijwilligers een tijdje stil gelegen, maar wordt nu weer nieuw leven ingeblazen.' Fluitend toog hij aan het werk. terneuzen - Menig middelbare school kan ja loers zijn op de sportdag van De Regenboog en De Wingerd, zo vlekkeloos verliepen de sportie ve acitiviteiten gisteren. De twee enige scholen in Zeeuws- Vlaanderen die speciaal onderwijs bie den voor zeer moeilijk lerende en verstandelijk gehandicapte kinderen, waren te gast in de sport zalen en het zwembad van de Vliegende Vaart in Terneuzen. Wingerd-leerling Michael (13) uit Clinge is er al wel uit. „Van mij mogen ze dat best nog wel eens een keer doen, want ik vind sport gewoon heel leuk." foto Peter Nicolai Eigen montagedienst, alles in één hand van sloop tot oplevering! In onze showroom vindt u ook: Tegels, sauna's en stoomcabines Vakkundig advies met aandacht voor uw persoonlijke wensen I •StUKSSR» Kloosterweg 4 4421 Kapelle info@debel.nl Ind. terrein de Smokkelhoek

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 73