ROC zoekt nieuwe plek Gouden Slikke Scholen bezig met kenniscentrum Politie lost 62 inbraken bij bedrijven op ore Jerry's, Ruimzicht blijft voorlopig gesloten dore s PZC Vrijdag 11 mei 2007 29 Uw gastheer in Vlissingen, Middelburg en Goes! Hele provincie in beeld voor opvangcentrum kansarme jeugd. door Maurits Sep ARNEMUIDEN - Het ROC Zeeland gaat op zoek naar een andere plek voor een opvangcentrum voor kansarme jongeren, de Gouden Sli- ke. Het Zilveren Schor bij Arne- muiden stond volgens J. Lilipaly 'met stip bovenaan', maar eigenaar Libéma wil niet verkopen. „Wij hebben niet gezegd dat het daar móet komen, wij vinden het wel de beste locatie. Als plek, en omdat het Zilveren Schor bestemd is voor de doelgroep die wij ook op het oog hebben: kansarme jon geren", legt Lilipaly uit. Het Zilveren Schor was een ca deau van koningin Juliana aan de Nederlandse jeugd. Nog steeds hangt het gebruik van het cen trum samen met die bestemming. Het ROC wil in 2008 beginnen met de opvang van vijftig jonge ren tussen de 15 en 22 jaar die niet meer naar school gaan en ook so ciaal vastlopen. Op de Gouden Slikke worden ze geholpen hun le ven een nieuwe wending te geven. Het plan ligt inmiddels bij de mi nisteries van Onderwijs en van Jeugd en Gezin. Volgens Lilipaly zal nu gezocht worden naar een andere locatie in de provincie. Er zijn al wel andere plekken bestudeerd, maar nog geen daarvan is serieus in beeld. Gedeputeerde G. van Heukelom hoopt vurig dat het lukt om bin nen Zeeland een goede plek te vill is Het Zilveren Schor bij Arnemui- den was volgens het ROC de ge droomde loatie. Eigenaar Libéma wil het complex echter niet ver kopen aan het ROC Zeeland. WEEKEND l^mSMÊÊÊÊÊÊ Zaterdag 12 en zondag 13 mei 2007 Huisartsen Schouwen-Duiveland Huisartsenpost Schouwen-Duiveland Kon. Gustaafweg 2, Zierikzee tel. 0900-1585 (in weekeinde alleen na telefonische afspraak) Tandartsen Schouwen-Duiveland Spreekuur 16.30 - 17.00 uur. tel. 06-53737162. Verloskundigen Verloskundige Praktijk Lena 24 uur bereikbaar, tel. 06-22255315. Apotheken Apotheek Zierikzee, Dam 18, tel. (0111) 412906, geopend za. 9.00-12.30 en 17.00-18.00 uur. Zon- en feestdagen 12.00-12.30 en 17.00-18.00 uur. Wijkverpleging Allévo. Schouwen-Duiveland tel. (0113) 249111. Dierenartsen Weekenddienstartsen Schouwen-Duive land voor spoedgevallen bereikbaar via te lefoon 412180. Spoedgevallen spreekuur gezelschapsdie ren zaterdag 13.00-13.30 uur, Grevelin- genstraat 17 te Zierikzee. Dierenambulance Stichting Dierenvrienden Schouwen Dui- veland, tel. (0111)406111. Spaar mee voor korting op het unieke Staarzeerel Disney's 15e Verjaardagsspel! De bestelbon kunt u downloaden via de website www.disneysl5everjaardagsspel.nl den. „Wij staan als provincie volle dig achter de visie van de Gouden Slikke. Zo'n opvangcentrum ont breekt nu in Zeeland. Ook de werkwijze past bij onze visie op de hulp die we aan deze groep wil len geven: uitgaan van wat ze wel kunnen en niet van de problemen die ze hebben." Van Heukelom heeft geen voorkeur voor een loca tie. „Als het maar binnen de pro vincie is." Hij sluit niet uit dat de provincie, die deze week 73.000 eu ro heeft gegeven voor nader onder zoek, nog meer geld in het project zal stoppen. „We hebben ook geld gegeven aan de Roosevelt Aca demy, waarom dan niet aan een academie voor déze jongeren?" Wethouder F. Streng van Middel burg hoopt nog steeds dat Libéma en het ROC elkaar weten te vin den. „Een combinatie zou het mooiste zijn." De gemeente is ech ter geen partij in de gesprekken. GOES - Met de aanhouding van vijf Brabanders heeft de politie 62 in braken bij bedrijven langs de A58 opgelost. Eenentwintig ervan wer den in Zeeland gepleegd, de overi ge in West-Brabant. Het gaat om vier mannen en een vrouw in de leeftijd van 15 tot en met 37 jaar, afkomstig uit de ge meenten Roosendaal en Halder- berge. Ze hadden het in de perio de augustus-oktober vorig jaar voorzien op computers en beeld schermen bij bedrijven in onder meer Rilland, Goes en Middel burg. Beveiligingsmedewerkers van een Middelburgs bedrijf wis ten een kenteken te noteren, waar na één van de twee hoofdverdach ten, een 37-jarige man uit de ge meente Roosendaal, kon worden aangehouden. De andere vier ver dachten werden de afgelopen maanden ingerekend. Van de buit is niets teruggevon den. De twee hoofdverdachten zit ten nog vast. öA^ion -kArneville <?ui£e Stroom raymöndo IESTAUXAKTS Brasserie Arion Grand Café Stefano's Grand Café Raymondo Vlissingen Grand Café Raymondo Goes Restaurant 81 Hotel Arneville tel.: 0118 - 410 502 tel.: 0118 - 418 019 tel.: 0118 - 441 441 tel.: 0113 - 230 066 tel.: 0118 - 638 456 door Wout Bareman TERNEUZEN - De twee Regionale Opleidingen Centra en de Hoge school Zeeland onderzoeken of ze op korte termijn een kenniscen trum kunnen opzetten voor de binnenvaart. Daarbij wordt moge lijk grensoverschrijdende samen werking gezocht met de Universi teit Gent. Het centrum richt zich in de eer ste plaats op innovatieve ontwikke lingen op maritiem en logistiek ge bied. Het ROC Westerschelde, ROC Zeeland en de Hogeschool (Maritiem Instituut de Ruyter) die nen snel te handelen. Voor 1 juni moet de knoop met het oog op het nieuwe schooljaar en de aan te vragen subsidies worden doorge hakt. De drie onderwijsinstellin gen zitten met elkaar om de tafel op initiatief van voorzitter W. Vrij land van Zeeland Port Promotion Council en burgemeester J. Lonink van Terneuzen. Die pleegden vorige week overleg met het Expertise- en Innovatie Centrum Binnenvaart (E1CB), dat is opgericht met als belangrijkste doel innovatieve ontwikkelingen in de binnenvaart te stimuleren. Daarvoor is tien miljoen euro sub sidie beschikbaar. De binnenvaart is volgens Lonink tot nu toe niet erg innovatief De drie Zeeuwse onderwijsinstellingen kunnen een rol spelen om dat te veranderen. DOMBURG - De eigenaren van het vakantiecomplex Ruimzicht in Domburg mogen voorlopig hun appartementen niet meer in. Dat heeft de gemeente Veere per brief laten weten. Burgemeester Van der Zwaag liet het complex vrijdagnacht ontrui men, nadat uit een rapport was ge bleken dat het pand niet stabiel was. Bovenop die maatregel komt nu de sluiting op grond van de wo ningwet. Zodra het complex weer aan alle eisen voldoet, mogen de eigenaren hun appartementen weer gebruiken. Omdat bij storm het instortingsgevaar toeneemt, moet er voor het najaar een oplos sing zijn. slapen Iedere zondag van 12.00 tot 14.30 uur serveert Brasserie Arion de bekende zondagsbrunch. Goed te combineren met een heerlijke strandwandeling! Voor de kinderen is er om de week een leuk entertainmentprogramma! Reserveer alvast voor de uitgebreide moederdagbrunch 25,- per persoon, kind 3 t/m 12 12,50. Bij Restaurant Hotel Arneville kunt u tevens terecht voor privé brunches vanaf 20 personen. RESERVEREN 0118-410 502 Iedere zondag live muziek °P de boulevard! Grand Café Raymondo en Brasserie Arion presenteren beurtelings de Hollandse Muziek Zondagen. le sessie van 15.00 tot 17.00 uur de 2e sessie is van 19.00 tot 21.00 uur. Voor meer informatie kunt u kijken op www.amadore.nl. Zondag 13 mei in Brasserie Arion met een optreden van Marcel Smeets! 3-gangen 23,50 Vooraf: Een frisse salade van Zeeuwse streek- kaasjes, appel en walnoot met honingdressing Hoofdgerecht: Een gebakken scholfilet met tomaatjes, kappertjes, olijven en asperges Nagerecht: Als afsluiting flensjes gevuld met vruchtenijs en caramelsaus Corinne Slotboom 06-53 696 974 U zoekt een unieke lokatie voor uw bruiloft, een spetterend feest, personeels- feest, evenement of een exclusief gala? De Amadore Hotels en Restaurants groep bestaat uit bedrijven die u een onvergetelijke dag kunnen bezorgen. Meer info? Neem contact op met ■VSViPPPVSVPVWPPH onze sales manager. Tel: 0118 - 410 502 Fax: 0118 - 416 362 E-mail: info@amadore.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 67