Zeeland Zierikzeese scholiere gaat naar de Molukken Ik heb een boot Grens oud en nieuw Rotterdam in het licht Verwendag voor vrouwen met kanker m morgana Compleet slapen in Zeeland Vrouw bestolen na babbeltruc 26 j Vrijdag 11 mei 2007 PZC Onderzoek toerisme moet leiden tot advies over promotie. door Maurits Sep en Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Floor Koster (19) uit Zierikzee kent Molukse mensen, maar verder heeft ze geen band met de Indonesische eilanden. „Het is een interessant ontwikke lingsgebied. Naar een ander land was ik ook gegaan." Floot vertrekt vandaag met vijf an dere scholieren van het ROC Zee land in Middelburg naar Ambon. Op uitnodiging van de stichting Stedenband Vlissingen-Ambon zullen ze het toerisme op de Mo lukken bestuderen: wat is er te doen, hoe zijn de voorzieningen? Ze zullen er ook adviezen geven, zodat het Molukse toerisme beter kan in-spelen op de wensen van de Westerse toerist. Eenmaal terug in Zeeland houden ze meerdere presentaties om men sen hier warm te maken voor een vakantie naar de Molukken. Floor: „Wat we hier hebben geleerd, gaan we proberen daar over te brengen. We gaan niet zeggen hoe ze het moeten doen, maar geven advies. Het toerisme is een belangrijke in komstenbron voor de Moluk ken." Floor studeert aan de richting toe risme, net als Lieke Suijk (20) uit Oostkapelle. Zij heeft geen idee wat haar in Ambon te wachten staat. Het zal spannend worden om als studente de ondernemers te adviseren, beaamt ze. „Toch is dat ook niet zo heel moeilijk. Je hoeft niet afgestudeerd te zijn om te beoordelen of een hotel schoon of vies is, het eten goed of slecht. We lopen ook rond als toerist." Bovendien heeft Lieke al meer van de toeristische wereld gezien. Ze is net terug uit Oostenrijk en heeft Zes Zeeuwse scholieren vertrek ken vandaag naar Ambon om het toerisme daar te bestuderen. Een maal terug in Zeeland presente ren ze hun bevindingen. een stage van een half jaar in de Verenigde Staten achter de rug. „Wat we in dit project gaan doen, toeristische gebieden beoordelen, adviseren en promoten, dat wil ik later ook gaan doen. En intussen de wereld zien." Toerisme wordt steeds belangrij ker voor de Molukken, vertelt Bob Latuheru van de stichting Steden band Vlissingen-Ambon. „Dat ligt ook voor de hand. Er is geweldig mooie natuur. De kansen zijn er, ze worden alleen te weinig benut." Als er al toeristen zijn die naar de Molukken willen, dan kunnen ze maar moeilijk aan informatie ko men, hebben de studenten ge merkt. ledereen zoekt op internet, maar daar is bijna niks te vinden. „Dat is een taak voor mij", merkt Jarah de Jong (18) uit Koudekerke op. Hij volgt de studie webdesign op het ROC en gaat op de Moluk ken vooral kijken hoe internet ge bruikt kan worden als hulpmiddel voor het toerisme. Op 31 mei keren de scholieren te rug. ROTTERDAM - De grens tussen het oude en het nieuwe Rotterdam, de zogenoemde brandgrens, wordt maandagavond gemarkeerd door 128 grote schijnwerpers. Op 14 mei 1940 is het centrum van Rotterdam platgebombar deerd. De brandgrens markeert het gebied waarbinnen de stad is verwoest. Na de oorlog besloot het gemeentebestuur een nieuw Rot terdam te bouwen in plaats van het oude te herstellen. Zodoende ontstond een duidelijke scheiding tussen de nieuwe en de oude stad. Precies op die twaalf kilometer lan ge grens worden maandag licht- kannonnen van 7000 watt ge plaatst, die tussen 22.45 uur en 2.00 uur rechte lichtbundels in de lucht werpen. Het gaat om een project door de Rotterdamse kunstfabriek Mother- ship, in opdracht van de stichting Rotterdam, City of Architecture 2007. Voor het project zijn hon derd technici, 54 aggregaten en twaalf kilometer kabel nodig. MEER DAN SLAPEN GOES DE SCHIPPER WOONBOULEVARD MARCONISTRAAT 32 0113 - 230181 www.zeelandaannangwagens.nl 0118-613659 OOST-SOUBURG - Een 87-jarige vrouw uit de Everastraat in Oost-Souburg is, naar nu bekend is geworden, zondag het slachtof fer geworden van een babbeltruc. Een vrouw van een jaar of dertig, die gebrekkig Nederlands sprak, belde omstreeks 17 uur aan met de mededeling dat de thuishulp met vakantie gaat en dat zij haar komt vervangen. In de kamer trok de da der meteen verschillende kasten open en pakte 140 euro uit een la de. Ook nam ze veertig euro uit de portemonnee en pakte ze de ket ting en ring die de bewoonster net had afgedaan. Nadat de dader ver geefs om de pinpas van de be woonster vroeg, pakte de Souburg- se de telefoon en belde de politie. Daarop is de dader weggegaan. Geen vertrekpremie omdat 't Dolfijntje geen gebouw is. door Martijn de Koning SCHARENDIJKE - Een paar dagen lang was hij dicht, zoals hem bevo len was. Zonder inkomsten kan echter niemand leven, dus heeft Her de Grave het bord voor zijn deur maar weer weggehaald. 'In opdracht van het Grevelingen- schap is restaurant 't Dolfijntje ge sloten', stond erop. Met het tele foonnummer van de instantie er bij. „Laat die het maar uitleggen." Het verhaal van de restauranthou der is triest. De Grave zelf ook. Een jarenlange strijd tegen de amb telijke molens heeft hem gesloopt. Dat het schap het drijvende restau rant, waarbij De Grave ook woont, en het bijbehorende aquadome al jaren haar haventje Répart aan de Brouwersdam uit wil hebben, is al gemeen bekend. Het wil op die plek tien ligplaatsen creëren. Over een alternatief op de wal wer den de partijen het niet eens. Waarna een ellenlange juridische strijd ontstond, die alleen maar verliezers lijkt te kennen. Lijdzaam moest De Grave toezien hoe zijn zaak verpauperde en de klanten wegbleven. „De boel op knappen kon niet. Al mijn geld ging in proceskosten zitten. Trou wens, je gaat toch niet investeren met al die onzekerheid?" Eind vorig jaar vond het Grevelin- genschap het welletjes en zette er vaart achter. Grote tegenslag voor De Grave was een rechterlijke uit spraak die stelde dat zijn restau rant een boot was. Met een ge bouw had hij als huurder van de plek recht gehad op een verhuis- of vertrekvergoeding. Voor een boot gaat dat niet op. Die kan im mers naar een andere plek varen, is het idee in de wet. De eigendommen van De Grave zijn echter niet gebouwd om zich ooit één meter door het water te verplaatsen. Daarom stelde het schap voor alles over te nemen voor het bedrag van 1 euro. Het zou dan zorg dragen voor de oprui ming. De Grave wordt aangeraden zich te melden voor schuld sanering en een uitkering. Geen optie, vindt De Grave, die een financiële genoegdoening van 75.000 euro eist. „Ik heb me voor dat bedrag in de schulden gesto ken. Ik wil mijn schuldeisers net jes kunnen terugbetalen." Volgens een woordvoerder van het Grevelingenschap ('dit is een heel nare zaak') heeft De Grave geen 'Straks ben ik alles kwijt wat ik liefheb. Blijkbaar is dat wat ze willen.' andere keus dan de boel af te (la ten) breken. „Als hij de zaak niet aan ons verkoopt, zal hij dat zelf moeten doen." Dat kan hij echter niet betalen, stelt De Grave. „Trou wens: ik heb blijkbaar een boot. Dan zal ik wegvaren ook. Ik wil best een sleepboot huren, maar die kan de haven niet in. Ik heb het Schap gevraagd die te verdie pen. Maar dat doet ze niet." Waar hij in dat geval heen zou moeten, weet De Grave ook niet. „Ik ben gedwongen op het Greve- lingenmeer rond te zwerven. Dat duurt niet lang, hoor. Bij het eer ste stormpje zinkt mijn spul naar de bodem. Dan is het voorbij, ben ik alles kwijt wat ik liefheb. Blijk baar is dat wat ze willen." 17 MEI 2007 - OVEZANDE 16D0WN OENNIS - SEVEN PETER PAN SPEEDROCK ROB TOGNONI (AUS) WWW.KLOMIPPOP.IML - 25 maanden garantie^ - gratis accessoires pakkèT - demo Jura in onze winkel - vervangend apparaat mogelijk bij onderhoud - ook het adres voor uw versgebrande koffie 30 soorten Korte Bosstraat 4, Bergen op Zoom Tel. 0164 - 244 414 ^www. surprisekookgereinl^^ De kookwinkel die u aanspreekt! Schoonheids- en verzorgingscentra gratis op Viva la Donna Day. door Gertjan Vis WEMELDINGE - Een nationale ver wendag voor vrouwen met kan ker. „Een goed initiatief', vindt Theunie Beijer-Molenberg, eigena resse van Kuur-, Thalasso- en Beau tycentrum De Druppel in Wemel- dinge. „Die vrouwen voelen zich ellendig. Zo'n verwendag zal ze goed doen. Dan kunnen ze er even tussenuit." Dinsdag 29 mei is het voor het tweede achtereenvolgende jaar Vi va la Donna Day. Deelnemende beautycentra, voetverzorgingscen tra, schoonheidssalons en andere klinieken en instituten zijn die dag gratis toegankelijk voor vrouwen met kanker. De Druppel doet dit jaar voor het eerst mee. De dag, be dacht door stichting Viva la Don na, viel Theunie vorig jaar op. „Ik loop sindsdien met het idee rond om mee te doen. Laatst kwam ik het weer tegen in de vakbladen." „Kanker zorgt voor een hoop on zekerheid. Spanningen in het ge zin, met het werk en de familie. Daarnaast is het een spannende tijd. Het is maar de vraag of een bepaalde therapie aanslaat of niet", vertelt Theunie. Vrouwen met kanker kunnen die dag kos- tenloos gebruikmaken van de be handelingen. „Er wordt wel indivi dueel gekeken naar de wensen van de vrouw. En niet iedere vrouw kan dezelfde behandeling aan. Iemand die net een week gele den chemotherapie heeft gehad, kan een heel gevoelige huid heb ben. Een massage is dan niet aan te raden. We moeten echt per Vrouwen met kanker kunnen op 29 mei (Viva la Donna Day) gra tis naar allerlei beauty- en verzor gingscentra, waarvan twee op Schouwen-Duiveland. vrouw kijken wat mogelijk is." Voetbehandelingen, handbehande lingen, massages, make-up advie zen, het kan zo gek niet verzon nen worden of het is mogelijk. „Het moet een echt dagje uit wor den voor de vrouwen." Ook kapsalon Gerrie en lingerie zaak L'Hirondelle uit Kapelle gaan 29 mei naar Wemeldinge. De af vaardiging van de kapsalon geeft uitleg over pruiken. De lingerie zaak is gespecialiseerd in borstpro- theses, lingerie en badmode. Op Schouwen-Duiveland doen schoon heidssalon Allure (Zierikzee) en Stern Beautyfarm (Noordgouwe) mee aan de Viva la Donna Day.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 64