Zeeland PZC Ouddorp kiest Zeeuws imago SCHOUWEN-DUIVELAND 38 en 39 25 31 Geparkeerde auto's blijven in d'Aillystraat Nieuw leven KEUKENS BADKAMERS Bewoners vieren feestje voor zichzelf Tel. 0113 - 27 06 95 De eerste seniorenstad van Nederland komt in de Noordoostpolder Vrijdag 11 mei 2007 Kopiëren van gegevens van bankpassen komt weer vaker voor Tip? redzzee@pzc.nl Zuid-Hollands eiland doet mee aan Zeeuwse promotiecampagnes door Melita Lanting ouddorp - Huisje boeken in Oud dorp of kamperen in Goedereede? Dat kan via de internetsite van de WV Zeeland. Ook in de papieren gids lift het Zuid-Hollandse eiland Göeree-Overflakkee sinds dit faar mee in de Zeeuwse versie. „Een be wuste keuze", zegt voorzitter P. Grinwis van de WV Ouddorp aan zee. „Wij kiezen voor het Zeeuwse imago. Als je waddenei landen zegt heb je daar een beeld bij, als je Zuid-Limburg zegt, heb je daar een beeld bij en wat ge beurd er als je Zuid-Holland zegt? Juist, en daarom kiezen wij voor het Zeeuwse imago." Dat wil volgens Grinwis niet zeg gen dat de deur naar de andere Zuid-Hollandse eilanden dicht zit. Daar wordt op het uitvoerende vlak gewoon mee samengewerkt, maar op het gebied van promotie, zowel nationaal als internationaal heeft de WV nadrukkelijk aanslui ting gezocht bij Zeeland. De WV Ouddorp aan zee heeft al langere tijd nauwe banden met de WV Schouwen-Duiveland. Sinds enige tijd wordt de directeur ge deeld en Grinwis is zowel voorzit ter van de WV Schouwen-Duive land als de WV Ouddorp aan zee. Samenwerken met de promotiema chine voor heel Zeeland lijkt dan ook een logische stap. Want sinds vorig jaar heeft Schou wen-Duiveland geen eigen gids meer, maar staan de Schouwse ac- De VW Ouddorp aan zee heeft ervoor gekozen mee te doen aan Zeeuwse promotiecampagnes. De Zeeuwse uitstraling past goed bij Goeree-Overflakkee. comodaties gebroederlijk in dezelf de gids als de accomodaties op bij voorbeeld Walcheren of in Zeeuws-Vlaanderen. Daar staan nu ook de Goereese accomodaties bij. De twee VW's delen ook een paar belangrijke toeristische pei lers: de Brouwersdam, het Greve- lingenmeer en de Voordelta. „De Brouwersdam is door de provincie Zuid-Holland tot speerpunt ge maakt." Provinciegrenzen moeten volgens Grinwis dus eigenlijk geen rol spelen in vakantiegebieden. Of deze vorm van samenwerking in de toekomst nog tot meer zal leiden, kan Grinwis niet zeggen. „Dat blijft verborgen in de schoot van de toekomst." De aansluiting bij Zeeland komt op het moment dat de VW Oud dorp aan Zee het 75-jarige bestaan viert. In 1932 opgericht door een paar notabelen als statussymbool. Meer bekendheid en meer bezoek van vreemdelingen betekent meer status voor het dorp. Inmiddels is de VW uitgegroeid tot een bloeiend informatiepunt met een solide financiële basis. Want de VW Ouddorp heeft een eigen kantoorpand én een eigen huisjespark voor de verhuur. door Martijn de Koning ZIERIKZEE - De verkeerssituatie in de d'Aillystraat in Zierikzee blijft zoals hij is. Dat antwoordt het da gelijks gemeentebestuur op vragen van de PvdA-ffactie van de ge meente Schouwen-Duiveland. Volgens de sociaaldemocraten ont staan in de smalle straat aan de rand van het centrum vaak gevaar lijke situaties doordat er veel auto's parkeren. Daardoor moeten auto's die elkaar tegenkomen vaak achter uit terug. B en W erkennen dat er veel auto's in de straat staan, maar vinden dat juist een goede zaak. Ze werken snelheidsremmend, meent het college. Het oplossen van het ene probleem zou het andere dus in de hand werken. Dezelfde mening ventileerden en kele bewoners van de d'Aillystraat een paar weken geleden. Hun sug gestie om de straat autoluw te ma ken door er bijvoorbeeld een woonerf van te maken of er één richtingsverkeer in te stellen, werd door het college voorlopig in de koelkast gezet. Het opnieuw inrich ten van de straat gebeurt eventueel pas als deze aan de beurt is om op nieuw bestraat te worden. Of dat in 2008 het geval is, onder zoekt de gemeente Schouwen-Dui veland momenteel. Tip? redactie@pzc.nl Halfslaperig en niet te best gehu meurd opende hij deze ochtend de inbox van de redactie-mail: B&W-besluiten (gaap), politiebe richt (weer eens te laat), spam (weg ermee), reclame (zin in kof fie), interne mededeling (ja hoor, weten we al), nieuwsbericht Ro- taryclub (heel fijn). Tot zijn oog viel op een bericht van de Yarden Vereniging Zee land. 'De voorlichting omtrent het levenseinde heeft wegens ge brek aan vrijwilligers een tijdje stil gelegen, maar wordt nu weer nieuw leven ingeblazen. Fluitend toog hij aan het werk. Eigen montagedienst, alles in één hand van sloop tot oplevering! in onze showroom vindt u ook: Tegels, sauna's en stoomcabines Vakkundig advies met aandacht voor uw persoonlijke wensen zierikzee - Ze wonen er al een paar maanden, maar mochten gisteren tijdens de officiële ope ning écht vieren dat ze nieuwe appartementen hebben. De twaalf verstandelijk gehandicapte be woners van Schouwenoord in Zierikzee lieten zien wel van een feestje te houden. Ze zongen, liepen de polonaise en toonden de bezoekers hun onderkomens. Hoewel de woningen onge veer hetzelfde zijn, heeft wel iedereen zijn eigen smaak, laten Rob Bakker (linksboven), Silvana van Hoorn (ernaast) en Wico de Feiter (linkson der, met moeder) zien. foto Marijke Folkertsma Kloosterweg 4 4421 Kapelle info@debel.nl Ind. terrein de Smokkelhoek

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 63