Zeeland voor kanker is niet nodig Vismijn Colijnsplaat kijkt naar toekomst College is huiverig voor nieuwe horeca MBasam pzc Vrijdag 11 mei 2007 27 Rigoreuze uitbreiding Coese kantoor RWS goes - Het kantoor van de Regio nale Woningbouwvereniging Sa menwerking (RWS) aan het Goese Stationspark wordt uitgebreid. „Aan de ene kant van het gebouw komt een showroom voor keuken- apparatuur en aan de andere kant komen er twee kantoren bij", ver telt D. Moelker, verbouwingscoör dinator bij de RWS. Ook intern gaat de boel op de schop. „We heb ben te kampen met plaatsgebrek. We zitten hier nu twaalf jaar en het is tijd voor renovatie." Dam 61, Middelburg* 0118 - 61.6 638 www.paleisopdcdam.nl UFA-directeur roept op tot meer gecoördineerd samenwerken. colijnsplaat - De Vismijn in Co lijnsplaat mag dan maar anderhalf procent klokken van de vis die door Nederlandse vissers wordt ge vangen, er is wel degelijk toe komst. Volgens directeur Johan van Nieuwenhuijzen, van United Fish Auctions (UFA) wordt het echter hoog tijd voor daden. Hij ziet veel mooie plannen, maar mist de coördinatie waarmee de woorden daden worden. Een plan waarin de UFA-directeur veel heil ziet, is de kweek van tong; het visje dat voor bijna 13 eu ro per kilo over de klok gaat. Er wordt echter steeds minder tong gevangen. Gekweekte vis kan het gat tussen vraag en aanbod vullen en de duurzaamheid van de vangst van wilde tong verbeteren. Aan promotie kan ook nog een he leboel worden gedaan. Schol en poon brengen bijna niks op voor de visserman, omdat de markt wordt overspoeld met lookalikes die van heel ver komen en veel minder duurzaam worden gepro duceerd. Aan de kostenkant van de visveiling is inmiddels nage noeg al het mogelijke wegbezui- nigd, maar een mijn moet ook wat opleveren voor de mensen die de vis gaan vangen. Van Nieuwenhuijzen is ten volle bereid om mee te praten over ini tiatieven die op Noord-Beveland leven. De stichting Promotie Co lijnsplaat en Kats organiseert al re gelmatig evenementen die toeris ten laten kennismaken met de Vis mijn en de visserij. Dat kan vaker en intenser. De gemeente Noord- Beveland beraadt zich al over een coördinerende rol. Initiatiefnemer voor café in Stavenisse moet wachten op uitsluitsel. door Rob Paardekam stavenisse - Het college van de ge meente Tholen lijkt niet happig op de komst van nieuwe horecage legenheden. Het gevolg is dat een man die in Stavenisse een café wil beginnen, nog langer op uitsluitsel moet wachten. Het probleem van de ondernemer werd onlangs aangekaart door de lokale PvdA-fractie. Die vindt dat de man met een kluitje in het riet wordt gestuurd. Eerst kreeg hij te horen dat hij moest wachten op het nieuwe bestemmingsplan, om later te vernemen dat pas duidelijk heid volgt als het nieuwe horecabe- leid is vastgesteld. Zo kan het nog wel enige tijd duren voor de man weet of hij biertjes mag gaan tap pen aan de Voorstraat 26. Het colle ge staat achter het gevoerde beleid, zo blijkt uit de antwoorden op de vragen van de PvdA. De komst van het café is niet opgenomen in het bestemmingsplan dat binnen kort ter inzage komt en dus moet de ondernemer wachten op het nieuwe beleid met betrekking tot de horeca. Daar wordt op dit mo ment aan gewerkt, laten burge meester en wethouders weten. De gemeente kocht in 2006 twee horecapanden aan in Sint-Anna- land en Sint-Maartensdijk, omdat deze nogal wat overlast veroorzaak ten. Het college wil dat soort toe standen voor de toekomst voorko men. „Er moet dan ook voorzich tig worden omgegaan met nieuw- vestigingen", schrijven B en W. De PvdA vindt dat het café in Sta venisse er kan komen, omdat het dorp op dit moment zo'n soort ho recagelegenheid ontbeert. Streetsoccertoernooi met muziek in Goes goes - Voor de jeugd vanaf 14 jaar is er vrijdag 18 mei opnieuw een streetsoccertournament op de Gro te Markt in Goes. Behalve voor panna, dat één tegen één en twee tegen twee gespeeld wordt, is er ruimte voor skateboarden. Om de sfeer optimaal te maken voor straatsport komen er rappers, een dj en een dansgroep. Er wordt ge speeld met een knock-outsysteem. De inschrijfkosten zijn drie euro per persoon en het toernooi duurt van 12.00 tot 18.00 uur. Pinksterzang en spel in kerk Kruiningen kruiningen - Jongerenkoor Mat- thanja uit Goes zingt maandag 28 mei, tweede pinksterdag, pinkster liederen in de kerk van Kruinin gen. Het koor zingt onder leiding van Peter Wildeman, die ook de samenzang dirigeert. Aan de mee- zingavond werken verder mee: or ganist Joost van Belzen, soliste Jo anne Kort, panfluitiste Nanette de Munck en ds J. Joppe. Een van de hoogtepunten van de avond wordt een vierhandig stuk dóór Van Bel zen en Wildeman. Havexplein 3 telefoon oil 1-413951 www.deurloozierikzek.nl Theunie Beijer-Molenberg doet dit jaar voor het eerst mee aan Viva la Donna Day. In beautycentrum De Druppel in Wemeldinge ontvangt ze de vrouwen met kanker. Ook kapsalon Gerrie en Lingeriezaak L'Hirondelle zijn aanwezig. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 55