Borsele denkt diep na Jezelf schamen over aanpak 'illegale' weg morgana Compleet slapen in Zeeland IJsclub in Krabbendijke gaat ook zonder winterweer stug door Ridderorde voor duizendpoot Aly Wisse Man gewond door grasmaaier 26 Vrijdag 11 mei 2007 PZC B Aanwonenden in wijk 's-Heerenhoek willen groen voor de deur. door Harmen van der Werf 'S-HEERENHOEK - De gemeente Bor sele haalt alle creativiteit uit de kast om een oplossing te vinden voor het conflict rond de 'illegale' bouwweg annex ontsluitingsweg in nieuwbouwwijk De Blikken in 's-Heerenhoek. Aanwonenden van de Van 't West- eindestraat in De Blikken willen dat de weg zo snel mogelijk wordt opgeruimd. Er was groen gepland. Dat is er (nog) niet, omdat de 'ille gale' bouwweg dienst is gaan doen als tweede ontsluitingsweg voor de wijk. Tot ergernis van aanwonen den, van wie er twee naar de Mid delburgse bestuursrechter stapten. Die oordeelde dat het college van B en W een nieuw, beter gemoti veerd besluit over de toekomst van de 'illegale' weg moet nemen. Ter voorbereiding op dat besluit zet Borsele de mogelijkheden op een rijtje. Vier opties liggen ter ta fel: de 'illegale' bouwweg legalise ren als ontsluitingsweg, de wijk ontsluiten via de Van 't Westeinde- straat en de tegenover gelegen Pas toor Kroonstraat (allebei in één richting), een nieuwe ontsluitings- - 25 maanden garantie^ - gratis accessoires pakkèT - demo Jura in onze winkel - vervangend apparaat mogelijk bij onderhoud - ook het adres voor uw versgebrande koffie 30 soorten Korte Bosstraat 4, Bergen op Zoom Tel. 0164 - 244 414 ^^^v/ww.surprisekookgerei.nl^^^ De kookwinkel die u aanspreekt! weg aan de rand van de wijk langs de Boonmanstraat, of geen tweede ontsluitingsweg. Wethouder M.Ver- mue-Vermue (verkeer) wil een tweede ontsluitingsweg houden voor de bereikbaarheid van De Blikken. Van 't Westeindestraat-be- Borsele bekijkt onder druk van een gerechtelijke uitspraak meer dere mogelijkheden voor een tweede ontsluiting van de wijk De Blikken in 's-Heerenhoek. woner J. Schrieks is voor een weg langs de Boonmanstraat. Of dat echt kan, hangt af van de grondge- steldheid ter plekke en of een veili ge aansluiting op de Molendijk mo gelijk is. B en W beslissen binnen kort. Het dorp wordt daarna ge raadpleegd. Een tweede definitieve ontsluiting van De Blikken hangt samen met de groei van de wijk. Nieuwbouw in 's-Heerenhoek is tot 2014 eerst voorzien op het ter rein van de failliete Amac-fabriek. 17 MEI 2007 - OVEZANDE 16DOWN - DENNIS - SEVEN F» EX ER PAN SPEEDROCK ROB TOGNONI (AUS) E.A. WWW.KLOMPPOR.IML De Druppel in Wemeldinge doet mee aan Viva la Donna Day. door Gertjan Vis WEMELDINGE - Een nationale ver wendag voor vrouwen met kan ker. „Een goed initiatief', vindt Theunie Beijer-Molenberg, eigena resse van Kuur-, Thalasso- en Beau tycentrum De Druppel in Wemel dinge. „Die vrouwen voelen zich ellendig. Zo'n verwendag zal ze goed doen. Dan kunnen ze er even tussenuit." Dinsdag 29 mei is het voor het tweede achtereenvolgende jaar Vi va la Donna Day. Deelnemende beautycentra, voetverzorgingscen tra, schoonheidssalons en andere klinieken en instituten zijn die dag gratis toegankelijk voor vrouwen met kanker. De Druppel doet dit jaar voor het eerst mee. De dag van stichting Viva la Donna viel Theunie vorig jaar op. „Ik loop sindsdien met het idee rond om mee te doen. Laatst kwam ik het weer tegen in de vakbladen." „Kanker zorgt voor een hoop onze kerheid. Spanningen in het gezin, met het werk en de familie. Daar naast is het een spannende tijd. Het is maar de vraag of een bepaal de therapie aanslaat of niet", ver telt Theunie. Vrouwen met kanker kunnen die dag kosteloos gebruik maken van de behandelingen. „Er wordt wel individueel gekeken naar de wen sen van de vrouw. En niet iedere vrouw kan dezelfde behandeling aan. Iemand die net een week gele den chemotherapie heeft gehad, kan een heel gevoelige huid heb ben. Een massage is dan niet aan te raden. We moeten echt per vrouw kijken wat er mogelijk is." Viva la Donna Day Aanmelden voor de verwendag kan bij Theunie Beijer-Molenberg van De Druppel in Wemeldinge. Via telefoonnummer 0113-621445 of e-mail- adres druppel@zeelandnet.nl. De website van De Druppel is www.dedruppel.nl Meer informatie over stichting Viva la Donna en de Nationale Verwendag voor vrouwen met kanker op de website www.vivaladonna.nl Op deze website zijn alle deelnemende centra in Nederland te vinden. Voetbehandelingen, handbehande lingen, massages, make-up advie zen, het kan zo gek niet verzon nen worden of het is mogelijk. „Het moet een echt dagje uit wor den voor de vrouwen." Op uitnodiging van Theunie ko men 29 mei ook kapsalon Gerrie en lingeriezaak L'Hirondelle uit Ka- pelle richting Wemeldinge. „Die reageerden enthousiast." De afvaardiging van de kapsalon komt uitleg geven over pruiken. „Dat is heel belangrijk. Het zelf beeld van vrouwen wordt erg aan getast als door de chemobehande- ling het haar uitvalt." De lingerie zaak is gespecialiseerd in borstpro- theses, bijpassende lingerie en bad- mode. „De zaken geven advies en informatie over hun producten." Theunie krijgt in haar beautycen trum vaker te maken met vrou- 'Die vrouwen voelen zich ellendig. Zo'n verwendag zal ze goed doen' wen die kanker hebben of hebben gehad. „Sommigen missen dan een borst en schamen zich daar voor. Maar dat is nergens voor no dig." De dag moet ook een sociaal eve nement worden. „De vrouwen ont moeten elkaar aan het begin van de dag in een ontspannen sfeer. Ze zijn lotgenoten en kunnen ervarin gen uitwisselen met elkaar. Elkaar vertellen over problemen die zij in het dagelijks leven tegenkomen." Op Viva la Donna Day werkt Theunie met haar vaste collega en nog vier stagiaires. Wat vinden die ervan? „Schitterend. Ze hebben van school toestemming gehad om aan de dag mee te werken." KRA8BENDIJKE - Het klimaat mag in Nederland dan wel de winter hebben afgeschaft; de IJsclub in Krabbendijke trekt zich daar niets van aan. Elf jaar geleden opgericht, blijft de club evenementen organi seren en de mogelijkheid openhou den dat de toplaag van de skeeler- baan aan de Nieuwlandestraat nog een keer bevriest. Omdat je daar niet op kunt wach ten, houdt de club zaterdag 19 mei een evenementendag op en rond de skeelerbaan. Vanaf 13.00 uur is er van alles te doen. Shows van modelboten en oude brommers houden de bezoekers op het ter rein, maar met een skeelerpuzzel- tocht of een fietstocht kunnen ze de bloeiende omgeving van het dorp verkennen. Kinderen mogen spullen verkopen op een vrijmarkt en er zijn competitieve spelletjes voor kinderen en volwassenen. rnrr woonboulevard MARCONISTRAAT 32 DE SCHIPPER I 0113-230181 Op zoek naar een stoere skelter? COLIJNSPLAAT - Sprekers krijgen bij de Sociëteit Noord-Beveland altijd een envelop. Aly Wisse-Maat, bestuurslid en duizendpoot bij de Sociëteit, had er dan ook snel nog eentje geritseld voor burgemeester C. van Liere, die zich te elfder ure tussen de sprekers voor een soosavond in de Vismijn in Colijnsplaat had gewurmd. Meer verrast kon ze niet zijn, toen bleek dat Van Liere met een benoeming tot Ridder in de orde van Oranje Nassau kwam. Vanwege de onafzienbare rij maatschappelijke functies die ze, meestal op vrijwillige basis, heeft bekleed. foto Willem Mieras GOES - Tijdens werkzaamheden met een groot model grasmaaier is gisteren een 39-jarige man uit Goes gewond geraakt. De man was bezig met de grasmaaier aan de Elvis Pre- sleylaan in Goes toen het apparaat het begaf. Daarom wilde de man de machine op een oplegger rij den. Terwijl hij daar mee bezig was, ver schoof de oprijplaat. Daardoor kan telde de grasmaaier, terwijl de man er nog op zat. De man is per ambulance naar het ziekenhuis gebracht, en de arbeids inspectie is ingeschakeld. Opties voor tweede uitvalsweg De Blikken Bponmanstfflat A'an 't Westejndestr Van 't Westeindéstr Van 'tWestetndestTaat :»C<oo^tr PZC Willem Adriaansens foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 54