Parkeren duurder vanwege garage ANDEN-THOLEN 38 en 39 31 Politie lost 62 inbraken bij bedrijven op KEUKENS BADKAMERS Nieuw leven Als de bloemen maar niet slap hangen Tel. 0113 - 27 06 95 RFY/Fl DLV CL De eerste seniorenstad van Nederland komt in de Noordoostpolder Vrijdag 11 mei 2007 Kopiëren van gegevens van bankpassen komt weer vaker voor Tip? redgoes@pzc.nl WD en D66 Goes pleiten voor schrappen ondergronds deel. door Lilian Dominicus goes - Het ondergrondse deel van de parkeergarage aan het Bleek- veld/Kolveniershof in Goes moet wellicht vervallen. WD en D66 opperen dit in reactie op de enor me kostenoverschrijding (van 11,5 naar 19,1 miljoen euro) die dreigt bij de bouw van de garage. Het ge bruik van onderwaterbeton voor de kelder is één van de oorzaken van de overschrijding. Om een deel van de meerkosten te dekken, wil het college van B en W de parkeertarieven in heel Goes in 2008 optrekken van 1,10 naar 1,20 euro per uur. „Ik heb daar op zichzelf niets tegen", stelt Groen- Links-fractievoorzitter C. Bruring, „maar het klopt niet dat straks ie dere parkeerder in Goes moet mee betalen aan die garage." Bruring vreest een opeenstapeling van kosten, te meer omdat in het collegeprogramma van CDA, WD en SGP/ChristenUnie nog een on dergrondse parkeergarage aan de Oostwal is opgenomen. CDA-frac- tievoorzitter E. van Waveren wil de Oostwal erbuiten houden. „We zijn altijd voor de garage op het Bleekveld/Kolveniershof geweest. We kunnen het tegenover de on dernemers niet maken daar zo maar vanaf te stappen. Ze hebben al veel last gehad van de bouw van theater De Mythe." Dat vinden ook SGP/CU en WD. S. Heijning (WD): „Die garage aan het Bleek veld moet er komen. De Oostwal De Goese fracties zijn het erover eens dat de parkeergarage er, on danks de 7,6 miljoen extra kos ten, moet komen. Maar ze zitten nog vol vragen. is nu even bijzaak." D66 pleit als gebaar richting onder nemers voor het verharden van het braakliggende terrein op de plek van het vroegere arbeidsbu reau, tegenover Albert Heijn. Frac tievoorzitter A. Huissoon: „Niet omdat ik vind dat er meer vervan gende parkeerruimte moet ko men. Het Kolveniershof is één van de belangrijkste entrees tot het cen trum. Als je daar nu de hele zomer tegen een kale vlakte aan moet kij ken. Toen het zo droog was, stoof er ook overal zand." De Goese gemeenteraad praat dins dagavond over de veel duurder ge worden parkeergarage. Het college van B en W heeft een nieuw finan- cieringsvoorstel gemaakt dat nogal wat vragen oproept bij praktisch al le politieke partijen. „Ik weet nog steeds niet hoe het komt dat de aanbesteding zoveel hoger is uitge vallen", aldus Bruring (Groen links). Hij heeft tot nu toe slechts 1,5 miljoen euro van de kostenover schrijding van 7,6 miljoen kunnen traceren. „In het voorstel merkt het college bovendien fijntjes op dat de parkeerapparatuur niet aan besteed is. Dan trek ik de conclu sie dat we daar later nog geld voor moeten uittrekken." door Luc Oggel goes - Met de aanhouding van vijf Brabanders heeft de politie 62 in braken bij bedrijven langs de A58 opgelost. Eenentwintig ervan wer den in Zeeland gepleegd, de overi ge in West-Brabant. Het gaat om vier mannen en een vrouw in de leeftijd van 15 tot en met 37 jaar, afkomstig uit de ge meenten Roosendaal en Halderber- ge. De politie kwam hen op het spoor toen er in de periode augus- tus-oktober vorig jaar een groot aantal bedrijfsinbraken werd ge pleegd in Rilland, Goes en Middel burg. Beveiligingsmedewerkers van een Middelburgs bedrijf wisten een kenteken te noteren, waarna één van de twee hoofdverdachten, een 37-jarige man uit de gemeente Roosendaal, kon worden aangehou den. De andere vier verdachten werden de afgelopen maanden in gerekend. Van hen wordt een 29-ja- rige man uit de gemeente Roosen daal als de tweede hoofdverdachte gezien. De daders gingen steeds op dezelfde wijze te werk en kwamen bij sommige bedrijven meerdere keren terug. Ze hadden het voor zien op computers en beeldscher men. Van de buit is niets terugge vonden. De twee hoofdverdachten zitten nog vast. lÉÉP Eigen montagedienst, alles in één hand van sloop tot opleveringl In onze showroom vindt u ook: Tegels, sauna's en stoomcabines Vakkundig advies met aandacht voor uw persoonlijke wensen Tip? redactie@pzc.nl Halfslaperig en niet te best gehu meurd opende hij deze ochtend de inbox van de redactie-mail: B en W-besluiten (gaap), politie bericht (weer eens te laat), spam (weg ermee), reclame (zin in kof fie), interne mededeling (ja hoor, weten we al), nieuwsbericht R0- taryclub (heel fijn). Tot zijn oog viel op een bericht van de Yarden Vereniging Zee land. 'De voorlichting omtrent het levenseinde heeft wegens ge brek aan vrijwilligers een tijdje stil gelegen, maar wordt nu weer nieuw leven ingeblazen.' Fluitend toog hij aan het werk. GOES - De vier meiden zijn overdag, samen met lege in Goes. Het optreden vormde het eindpro- leerlingen uit Middelburg en Goes. „We zijn een hun begeleidster, nog druk bezig met bloemschik- ject van de laatstejaars studenten Bloemsier- half jaar intensief bezig geweest met de voorbe ken. De laatste voorbereidingen voor de bruids- kunst. Ze hebben de show zelf bedacht en geor- reidingen. Ik kan niet geloven dat het nu zo ver show die ze gisteravond hielden in het Groen Col- ganiseerd. Daarnaast kregen ze hulp van ROC- is", vertelt Judith Alebregtse. foto Willem Mieras Kloosterweg 4 4421 Kopelle info@debel.nl Ind, lerrein de Smokkolhoek

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 53