Plezier staat voorop bij Joran Moes J advies aan huis Koppeltoernooi breidt verder uit A LT E N A gordijnen KendixPloegstoffenChr. FischbacherJab ZK zwemmen in Sas van Gent 399,- LOKKER Villeroy Boch OP OP WEG WEG 7,50 pst. 44 J Vrijdag 11 mei 2007 PZC Joran Moes, aanvaller van FC Dauwendaele: „Voor mij staat het plezier voorop. En dat heb ik voorlopig volop bij deze club." foto Roy Lazet Spits van Dauwendaele heeft niet de ambitie om hogerop te spelen. door Ron de Waal middelburg - De opwaartse lijn die de prestaties van FC Dauwen daele na de winterstop kenmerkt, wordt voorlopig ook doorgetrok ken in de nacompetitie. Na de 4-i-thuisoverwinning op Seolto van afgelopen zaterdag, heeft de derdeklasser volop uitzicht op het bereiken van de tweede ronde. Het kan verkeren in Middelburg. Twee wedstrijden voor het einde van de reguliere competitie wist FC Dauwendaele zich pas defini tief te verzekeren van lijfsbehoud, maar door een ijzersterk eindschot pakte de ploeg ondertussen wel de derde-periodetitel mee. „Dat is in derdaad wel boven verwachting", beaamt de 22-jarige spits Joran Moes. „Het doel was om mee te strijden voor de bovenste plaatsen, maar door een zeer slechte eerste seizoenshelft stonden we op een gegeven moment zelfs laatste. Dan is dit toetje uiteindelijk wel mooi meegenomen." Een combinatie van persoonlijke fouten, gebrekkig scorend vermo gen en het veelvuldig incasseren van tegendoelpunten lagen vol gens Joran Moes ten grondslag aan de benarde ranglijstpositie die zijn ploeg voor de winterstop innam. Moes: „We speelden bovendien in een voor onze ploeg te aanvallend concept. Er volgde een aanpassing naar een wat behoudender sys teem met twee spitsen en er stroomden op een gegeven mo ment ook enkele A-junioren door naar onze ploeg. Vanaf dat mo ment zag je het zelfvertrouwen van de ploeg groeien en werden ook de resultaten beduidend be ter." Ondertussen had ook Joran Moes zelf al weer de overstap naar het eerste team gemaakt. „Ik speel al vanaf mijn achttiende in het eer ste team, maar omdat ik in Den Bosch ging werken, startte ik dit seizoen in het tweede. Na vijf wed strijden mocht ik weer aansluiten bij de eerste ploeg", aldus Moes, die doordeweeks zijn trainings uren maakt bij BW. „Maar in het weekend ben ik altijd in Zeeland, waar mijn vriendin en al mijn vrienden wonen. Zolang het kan blijf ik ook gewoon lekker bij Dau wendaele voetballen". Daar is Joran Moes inmiddels van het middenveld naar de spitsposi- tie doorgeschoven. Met elf doel punten droeg hij ook nadrukkelijk zijn steentje bij aan de wederop standing van zijn ploeg. Voor even tuele belangstelling van andere ploegen is hij ongevoelig. „Ik zie sport meer als ontspanning en heb zeker niet de ambitie om ho gerop te gaan. Voor mij staat het plezier voorop. En dat heb ik voor lopig volop bij deze club." Ook een uitnodiging voor het Wal- chers elftal tot 23 jaar, twee jaar ge leden, maakte niet echt veel los bij Joran Moes. „Ik heb een keer mee gedaan, maar voor mij hoeft dat al lemaal niet zo." Waar de spits zich echter wel hon derd procent voor geeft, is promo tie naar de tweede klasse. „Ik denk ook wel dat wij een ploeg hebben die daarin mee moet kunnen draaien. Vooral tegen voetballende ploegen komen we beter tot ons recht. Maar laten we niet te hard van stapel lopen, want we zijn er nog lang niet. Tegen Seolto mag morgenmiddag zeker niet het ge voel overheersen dat de buit al bin nen is. Daarvoor is het een te goe de ploeg. Voorlopig is alleen de eerste stap nog maar gezet." www.aftena-id.nl INTERIEUR MM DESIGN SCHELDESTRAAT 25- T E L 0 1 1 8 29 VLISSINGEN - 4 1 3 4 7 6 Wilco de Valk keert terug bij SKNWK terneuzen - Wilco de Valk keert terug naar een oude liefde. De aan valler van Hoek speelt volgend sei zoen weer voor SKNWK, de club waar hij ook tussen 1991 en 1999 voor speelde. De Valk verruilt daar mee de hoofdklasse voor een ploeg die onlangs naar de vierde klasse degradeerde. kwadendamme - Het driebanden koppeltoernooi dat jaarlijks in Tap perij 's Lands Welvaren wordt ge houden, toont nog maar eens aan dat het biljarten - en in het bijzon der het driebanden - volop leeft. Dit jaar wordt het toernooi op zo wel de kleine als de grote tafel ge houden. Dat laatste is nieuw. In het verle den werd alleen op de kleine tafel gespeeld. Nu uitbater Nico Peeters de beschikking heeft over twee matchtafels wordt ook daarop een toernooi gehouden. Dit spektakel begint zodra op de kleine tafel de eerste ronde (21 tot en met 23 mei) en de herkansingen (24 en 25 mei) zijn afgewerkt. Aan het 'kleine' toernooi doen maar liefst 38 koppels mee. Op de grote tafel komen 22 koppels in ac tie. Titelverdedigers op de kleine tafel zijn Nico Peeters en Harrie van Hemert. Op de grote tafel lij ken de koppels Rinus Pankow/ Jean Paul de Kraker en Ben Freijters/Piet van Steen (Ouden bosch) en Koen Pöpsel/Louis Dal- linga zeker ver te kunnen komen. Er wordt in beide categorieën op handicap gespeeld. Alle avonden wordt om 19.30 uur begonnen. sas van gent - In Sas van Gent gaan morgen de Zeeuwse zomer- kampioenschappen zwemmen van start. Dit weekeinde staan de 100 meter vlinderslag en 100 me ter schoolslag op het programma. Deze tellen ook mee voor het Zeeuws clubkampioenschap. De Bruinvis uit Sas van Gent organi seert het ZK, in het jaar dat de club 75 jaar bestaat. De wedstrij den starten om 10.30 uur. Zeeuws elftal oefent tegen Jong Zeeland goes - Het Zeeuws voetbalelftal oe fent op vrijdag 25 mei in Nieuw- dorp tegen long Zeeland. Het duel begint om 19.30 uur. De wedstrijd geldt als voorbereiding op oefen duels met NAC en Willem II in juli en augustus. De data van bei de duels staan nog niet vast. ZATERDAG 12 MEI van 11.00 tot 16.00 uur: DEMONSTRATIE VAN TOPKOK MARIO UVA de enige Italiaanse kok in de Benelux met een Michelin-ster en is eigenaar van Ristorante Mario in het Noordhollandse Neck. Lagostina 4-delige pannenset "Mario Uva" van 556,- voor met GRATIS kookboek van Mario Uva t.w.v. 59,50 Erkend Stukadoorsbedrijf Breeweg 5a 4335 AN Middelburg Tel. 0118-615688 b.g.g. 06 - 5396 2728 Fax 0118-614 768 email: lokkerstukadoor@zeelandnet.nl Specialist in sierpleisterwerk en gipsornamenten Tevens het adres voor alle soorten stucwerk Vraag gratis offerte Alle laatste artikelen serviesgoed, glaswerk ed. OOSTWAL 1GOES 0113-228895 - www.passieux.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 46