Amazones sterk op eerste dag van Horses by the Sea U koopt Kloosterweg 6 Kapelle Tel. 0113 - 33 00 04 w w pzc Vrijdag 11 mei 2007 43 - Middelburger Jan Janse doorbreekt hegemonie met zege in springen B. door Lucien Roelandt domburg - Ondanks de sterke deelname van buiten de provincie gingen de Zeeuwen gisteren op de eerste dag van Horses by the Sea met de overwinningen strijken. Springamazone Monique van Sab- ben 's Heer Arendskerke was de eerste winnaar. Zij schreef met Ca- limero het klassiek parkoers klasse B op haar naam. De overwinning in het progressief parkoers werd een prooi voor de Middelburger Jan )anse met met Firelight. In de finale waarin de beste ruiters uit het klassiek en progressief par koers meededen, toonde Alyssia Janse uit Westkapelle zich met de zeventienjarige Ruin Morentes de sterkste. In de dressuur klasse Zt ging de overwinning naar Sandra van der Bijl met Oxbow. Slechts vier combinaties wisten zich in het klassiek parkoers sprin gen klasse B te plaatsen. Daarin waren de amazones de baas. Met een foutloze rit in de beslissende ronde gooide Arjan Nieuwenhuis met Luciano de knuppel in het hoenderhok. De ruiter uit Westka pelle mocht echter slechts even op Monique van Sabben de zege hopen. Alysia Jansse hield met Morentes eveneens het straf blad blank en scoorde voor stijl een puntje meer. Monique van Sabben bleek hier niet van onder de indruk. In grootse stijl stuurde de amazone uit 's Heer Arendsker ke de vijfjarige Chelano-dochter Calimero naar een dikverdiende overwinning. „We hebben Calimero als driejari ge gekocht en ik heb haar zelf za delmak gemaakt. Ze heeft veel ver mogen en is erg voorzichtig. Het liep vaak uitstekend, maar een overwinning zat er steeds net niet in. Daarom ben ik blij dat het ein delijk is gelukt.", vertelde Monique van Sabben. Alyssia Jansse kon op een uitste ken debuut bij de paarden terug zien. In het klassiek parkoers stuur de de veertienjarige amazone Mo rentes naar de tweede stek. In het progressief parkoers eindigde ze met de Dutchboy-zoon als derde. Met een overtuigende overwin ning in de finale zette ze de kroon op het werk. Sandra van der Bijl blijkt geen een dagsvlieg. Na haar overwinning een week eerder in de Rabo Top competitie stuurde de dressuur- amazone uit Ooltgeensplaat de Jazz-zoon Oxbow ook gisteren naar een afgetekende overwin ning. Juylid Kees Francke: Er was sprake van een sterke kopgroep, waar Sandra duidelijk bovenuit stak. Oxbow is een indrukwek kende paard en groots in zijn be wegingen. Hij wordt door de ama zone mooi ontspannen voorge steld. En dat miste ik bij de meeste andere combinaties." Sandra van der Bijl: „Het loopt bui ten verwachtingen. Thuis kan Ox bow nogal heet worden. Maar in de wedstrijd gaat hij ervoor. Maar het kan nog veel beter. Ik denk dat Oxbow nu aan vijftig procent van zijn kunnen zit. Dus er is nog heel wat werk voor mij aan de winkel." Federer uitgeschakeld in toernooi Rome rome - Roger Federer is op het ten nistoernooi van Rome in de derde ronde uitgeschakeld door Filippo Volandri. De als eerste geplaatste Zwitser kwam er tegen de Italiaan niet aan te pas: 6-2 6-4. Federer had het toernooi in Rome graag willen winnen. Dat lukte hem nog nooit. In 2003 en 2006 sneuvelde hij in de finale. Afellay meldt zich af voor EK onder 21 jaar eindhoven - Ibrahim Afellay heeft zich afgemeld voor het EK voetbal voor spelers onder 21 jaar. Het wordt in juni in Nederland ge speeld. Afellay, die inmiddels ook a-inter- national is, was een belangrijke pion in het elftal van Foppe de Haan. De middenvelder heeft ech ter last van een enkelblessure. Bouscholte razendsnel de Noordzee over ijmuiden - Zeezeiler Hans Bou scholte is in recordtijd de Noord zee overgestoken. De Nederlander had in een boot uit de Open 60-klasse 6 uur 22 minuten en 31 seconden nodig voor de 105 nau tische mijl (200 km) tussen het En gelse Lowestoft en IJmuiden. Het oude record stond sinds augustus 2005 op naam van kitesufer Stef de Jong: 7 uur en 53 minuten. Cavendish wint derde etappe Vierdaagse caudry - De Britse wielrenner Mark Cavendish heeft de derde etappe in de Vierdaagse van Duin kerken gewonnen. Hij versloeg na een etappe over ruim 184 kilometer in de sprint de Belg Gert Steegmans en de Brit Ro ger Hammond. In het algemeen klassement veranderde er aan kop niets. De Fransman David Boucher behield de leiderstrui. Formule 1-race door binnenstad Valencia valencia - De Spaanse stad Valen cia zal de komende zeven jaar gast heer zijn van een formule i-race. Omdat in Spanje al een Grote Prijs verreden wordt, op het circuit van Barcelona, zal de race onder de noemer Grand Prix van Europa vanaf volgend jaar op de kalender komen. Het circuit voert door de straten van Valencia. Canada en Finland bij laatste vier op WK moskou - De ijshockeyers van Ca nada en Finland hebben de halve finales van het WK voor A-landen bereikt. Canada kende in Moskou weinig problemen met Zwitser land: 5-1 (1-0 2-1 2-0). Finland bleef in een spannende wedstrijd Verenigde Staten de baas: 4-5 (0-1 3-3 1-0 0-0). De Scan- dinaviërs namen de penaltyshots beter. iJlJJ AJJJ V& Van Z-e*e-land\ «V v\ Ui If industrieterrein 'De Smokkelhoek' rC/>lC-r" Openingstijden: maandag t/m do. 9.30 - 17.30 uur vr. 9.30 - 21.00 uur - za. 9.30 - 16.00 uur 's-Avonds op afspraak vrijdag koopavond! CW keiler

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 45