Sport Van Borsele meteen door naar Bern Jonge teamgenoot zet Christijan Albers onder druk bij Spyker EK voetbal eindigt in deceptie voor Nederlands elftal onder 17 jaar 42 l Vrijdag 11 mei 2007 pzc Marianne Vos rijdt dag na Omloop van Borsele alweer in Zwitserland. door Barry van der Hooft BABYLONIËNBROEK - Een talent kan en mag je haar niet meer noemen. Marianne Vos is pas negentien jaar, maar heeft al bijna alles be reikt wat een wielrenster kan berei ken. Wereldkampioene, Europees kampioene, Nederlands kampioe ne; het staat allemaal op haar palmares. „Alleen een olympische titel ontbreekt nog", blijft de twee voudig winnares van de Omloop van Borsele ambitieus. Morgen staat ze bij de Zeeuwse wegwedstrijd opnieuw aan de start. „Want een hattrick zou heel gaaf zijn." Toch is haar deelname best opmer kelijk te noemen. Een dag later staat namelijk een wereldbeker wedstrijd in Bern op het program ma. Het lijkt dus een haastklus te worden, om op tijd in Zwitserland te zijn. „Dat klopt", zegt Vos. „Maar ik wil heel graag meedoen in Borsele. Ik heb twee keer op rij gewonnen, dus zal het nu juist moeilijker wor den, Veel hangt af van de weers omstandigheden en zoals het er nu uitziet, wordt het een heel zwa re koers. Dat was twee jaar gele den ook zo. Eerlijk gezegd kan ik me een Omloop van Borsele zon der wind ook niet voorstellen." Omloop van Borsele De Omloop van Borsele wordt komend weekeinde voor de 24e keer gehouden. Bij de wedstrijd voor vrouwen zijn punten te verdienen voor de Topcompetitie én de inter nationale ranglijst van de UCI. Marianne Vos bezet de eerste plaats in de Topcompetitie. Omdat de Flevotour voor ju nioren is afgelast, is het deelne mersveld van de Omloop van Borsele nog flink uitgebreid. Er verschijnen zondag zo'n negen tig junioren aan de start. De organisatie van de Omloop van Borsele kan komend week einde over ongeveer tachtig vrijwilligers beschikken. Nicole Moison uit 's-Heeren- hoek is dit jaar voor het eerst de rondemiss. Na een bijzonder succesvol 2006 heeft Marianne Vos de smaak van het winnen nu ook al weer te pak ken. Afgelopen weekeinde was ze nog oppermachtig in San Marino. De proloog, de eerste etappe, de tweede etappe; ze schreef ze alle maal op haar naam en na afloop mocht de eindwinnares vier truien in ontvangst nemen. Vos: „Ik ging er eigenlijk heen om ritme op te doen. Toch wil je er dan alles uithalen. En als je goed bent, is het moeilijk om je in te houden. Voor mij was het de eer ste overwinning in een 2.1-etappe- koers, een wedstrijd uit de hoogst gekwalificeerde categorie. Die telt wel! Zeker als de grote namen alle maal meedoen en alles proberen om jou uit de leiderstrui te rij den." De eindzege was voor Marianne Vos ook een signaal naar de buiten- 'lk kan me een Omloop van Borsele zonder wind niet voorstellen' wereld. Ze weet dat het in 2007 moeilijk zal worden om de succes sen van het afgelopen jaar te herha len. „Ik wil laten zien dat mijn ti tels geen toevalstreffers waren. Er zit nog meer in en ik weet dat ik nóg meer kan. Daarom heb ik voor het seizoen ook hard ge traind, want in april wilde ik mijn regenboogtrui op een waardige manier laten zien. Vorig jaar wilde ik juist langzaam in het seizoen groeien, maar eigenlijk ging het toen nog veel te snel." De troef van de DSB-formatie heeft zich naast het rijden op de weg ook jarenlang op veldrijden en mountainbiken geconcen treerd. Dit jaar wil ze het anders aanpakken. „Ik wil het baanwielrennen op gaan pakken", vertelt Vos. „Tijdens de winter is dat een prima trai ning om snelheid op te doen. Je wordt er beter van, een complete renster. Het veldrijden komt daar door wel op een lager pitje te staan. In oktober, na het WK, ga ik de baan op. Dan zal al veel in het teken van de Olympische Spe len staan. Dat moet het absolute piekmoment worden. Ik ben we reldkampioene. Een gouden me daille in Peking is het enige wat dat nog kan overtreffen." Wie denkt dat Marianne Vos zich alleen met sport bezighoudt, heeft het mis. Alsof het de normaalste zaak van de wereld is, studeert ze ook nog biomedische wetenschap pen aan de Radboud Universiteit in Nijmegen. „Dat probeer ik althans. Het wordt wel steeds moeilijker te combine ren. Afgelopen maandag kwam ik bijvoorbeeld terug uit San Marino en dinsdag kon ik ook niet naar Nijmegen. Het is een praktijkge richte studie, met veel aanwezig heidsverplichting. Dat laatste is voor mij moeilijk, maar ik wil het toch proberen. Want als ik er kan zijn, gaat het best goed. En ik wil er later echt mee aan de slag." Dat is dus na haar wielercarrière, die als het aan Vos zelf ligt nog wel even mag duren. Ze geniet van het ploegenspel, de tactiek en de strijd tussen vrouwen onderling. Die strijd zal er ook weer zijn in de Omloop van Borsele, waar de leider in de Topcompetitie voor de derde keer op rij kan winnen. Toch is ze niet op de eindzege gefo cust. „Ik ga erheen om een mooi resultaat neer te zetten. Maar we komen met een brede ploeg, met meer kanshebbers. Als één van mijn ploeggenotes er beter voor staat, zullen we haar uitspelen." Een dag later viert ze in Bern haar twintigste verjaardag. Met een overwinning kan ze zichzelf een aardig cadeau bezorgen. „Dat zou mooi zijn", beaamt Vos. „Dan kun nen we het daarna uitgebreid vie ren." Kopman van team Spyker moet zich bewijzen in Barcelona. door onze sportredactie MONTMLO - Het formule i-team van Spyker kan moeilijk tevreden zijn met de resultaten van de eer ste drie races. Punten zijn nog ver buiten het bereik en de auto's zijn steevast de langzaamsten van het veld. Opvallend is dat de jonge teamgenoot van Christijan Albers, de Duitser Adrian Sutil, tot nu toe de snelste van de twee rijders is ge bleken. Vooral in de trainingen is Sutil teamgenoot Albers vaak de baas. De Duitse boulevardpers trok al zijn conclusies: Albers moet ver vangen worden, liefst door Man fred Winkelhock, de Duitse testrij der van Spyker. Teambaas Colin Kolles haastte zich om de geruchten te ontkrach ten. „Het stoeltje van Christijan is veilig. Hij hoeft zich geen zorgen te maken. Christijan maakt het sei zoen af', verklaarde hij. Volgens Kolles was hij verkeerd begrepen door enkele journalisten. Feit blijft echter dat Christijan Al bers de komende races moet laten zien wat hij waard is, als hij zijn marktwaarde hoog wil houden. De race in Barcelona, die komende zondag verreden wordt, is zijn eer ste kans om zijn teamgenoot op zijn plaats te zetten. Het circuit wordt veelvuldig gebruikt voor tests, wat betekent dat Albers hier niet het voordeel heeft van zijn er varing. Ook Sutil heeft er al vele ronden gereden. De winst die Al bers kan pakken, ligt vooral in de race. Sutil heeft in zijn jeugdige enthou siasme al meerdere malen voor brokken gezorgd, maar die kun nen nog worden gezien als begin- nersfouten. Zijn snelheid in de trai ningen laat zien dat hij genoeg in zijn mars heeft om Christijan Al bers nerveus te maken. Het is nu aan de Nederlander om zijn jonge teamgenoot van repliek te dienen. Oranje onder 17 mist WK-ticket na nederlaag tegen Duitsland: 2-3. door Barry van der Hooft den haag - Het EK is voor het Ne derlands voetbalelftal onder 17 jaar in een deceptie geëindigd. In het duel om de vijfde plaats werd gis teravond met 3-2 verloren van Duitsland. Het team van bonds coach Albert Stuivenberg miste daardoor het laatste Europese tick et voor het WK, dat in augustus en september in Zuid-Korea plaats vindt. Oranje onder 17 werd voorafgaand aan het EK nog als één van de favo rieten bestempeld. Het kon de ver wachtingen echter nooit inlossen. Het openingsduel met België ein digde ternauwernood in een 2-2-gelijkspel, waarna het zwakke IJsland met 3-0 werd teruggewe zen. Na een dikke nederlaag tegen Engeland (4-2) restte alleen nog de strijd om de vijfde plaats. Er moest worden afgerekend met Duitsland en na één helft hadden de Nederlandse talenten de beste papieren. Dankzij doelpunten van PSV'er Patrick van Aanholt en Marko Matic (AZ) werd een 1-0-achterstand nog voor rust om gebogen in een 2-1-voorsprong. De Duitsers trokken het duel in de tweede helft alsnog naar zich toe. Richard Sukuta-Pasu maakte gelijk en vier minuten voor tijd velde de spits van Bayer Leverkusen het vonnis over Oranje onder 17. Omloop van Borsele winnaars vrouwen elite PZC Willem Adriaansens foto Willem Mieras Marianne Vos is de publiekstrekker van de Omloop van Borsele, die zaterdag en zondag gehouden wordt. Vos probeert zaterdag de wielerwedstrijd voor de derde keer op rij te winnen. 2003 Leontien van Moorsel 2004 Chantal Beltman j 2005 Marianne Vos (foto) 2006 Marianne Vos PROGRAMMA zaterdag 12 mei 11.15 uur nieuwelingen jongens 72 km, 3 ronden 14.15 uur vrouwen elite 120 km, 5 ronden zondag 13 mei 11.15 uur junior vrouwen 72 km, 3 ronden 11.18 uur nieuwelingen meisjes 48 km, 2 ronden 14.15 uur junioren 120 km, 5 ronden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 44