Feyenoord houdt schade beperkt Kluivert en Reiziger Gunstige uitgangspositie voor NEC moeten weg bij PSV 42 mtejkj 41 43 Van der Smissen voetbalt na de zomer bij Kloetinge Vrijdag 11 mei 2007 Marianne Vos wil voor derde keer winnen in Omloop van Borsele Vrouwen aan de macht - op de eerste dag van Horses by the Sea Tip? sport@pzc.nl Magere zege van FC Groningen op tien Rotterdammers: 2-1. door Hans Leber GRONINGEN - Leo Beenhakker heeft het stuurloze Feyenoord nog niet op koers. Maar de eerste signa len van groeiend zelfvertrouwen waren gisteren zichtbaar. En de schade in het eerste play-off-duel met Groningen bleef beperkt: 2-1. Interim-trainer Beenhakker zette bij zijn komst meteen het mes in Feyenoord. Hij plaatste de Griekse Europees kampioen Angelos Cha- risteas op de bank, zette Dwight Tiendalli op de rechtsbackpositie en hij liet Danny Buijs tegen zijn oude club voetballen waar hij dat het liefst doet: op het middenveld. Ook de Belg Stein Huysegems werd in ere hersteld: in de basis. Voor FC Groningen leek de wed strijd zich aanvankelijk als de twee eerdere edities van dit seizoen (3-0- en 4-0-winst) te ontwikke len. De ploeg had een overmacht, Feyenoord zwom, maar kwam in de 14e minuut door een goede ac tie van Jonathan de Guzman op rechts, via Huysegems en uiteinde lijk Castelen op 0-1. Het was dezelfde De Guzman die de omslag veroorzaakte. Hij kreeg al in de 22ste minuut terecht rood, voor een sliding op de achillespe zen van Antoine van der Linden. De wedstrijd kantelde, maar pas in de extra tijd van de eerste helft wist het nogal schaapachtig spelen- 1^ Feyenoord houdt uitzicht op deelname aan de Uefa Cup. De Rotterdammers verloren hun eer ste wedstrijd in de play-offs bij Groningen met slechts 2-1. de Groningen het overwicht te ver zilveren: Erik Nevland scoorde 1-1 na een getruct hakballetje achter het standbeen langs van Luis Sua- rez. Don Leo moest reorganiseren. Of dat op tijd gebeurde is de vraag. Ze ker met tien man bleek dat de ja ren zijn gaan tellen bij Pierre van Hooijdonk. Beenhakker wisselde hem pas na de rust, dus na de 1-1, voor Joonas Kolkka. Het sterk aan dringende Groningen werd door Feyenoord vervolgens in ieder ge val georganiseerd opgewacht, wat al heel wat is na het huidige sei zoen. Hoewel FC Groningen niet goed speelde, zeker gezien de per sonele meerderheid, was het de tweede helft slechts wachten op de winnende treffer. Die kwam van de voet van centrale verdedi ger Gibril Sankoh, zijn allereerste in ruim zestig duels voor FC Gro ningen. Timmer zag het afstandsschot der tig meter lang aankomen, maar rea geerde niet. Wéér niet, net als de laatste competitiewedstrijd tegen Heerenveen toen Alfonso Alves hem verraste met een pegel. FC Groningen - Feyenoord 2-1 (1-1). 14. Castelen 0-1, 45. Nevland 1-1, 73. Sankoh 2-1. Scheidsrechter: Vink. Aantal toeschouwers: 19.000. Rode kaart: 21. De Guzman (Feyenoord). Gele kaart: Lucius, Hofs (Feyenoord). FC Groningen: Van Loo; Svejdik (64. Sil- va), Kruiswijk, Sankoh en Van der Linden; Meerdink (83. Cornelisse), Matthijs, Lovre en Levtsjenko (46. Van de Laak); Suarez en Nevland. Feyenoord: Timmer; Tiendalli, Bahia, Vlaar en Drenthe; De Guzman, Buijs en Lucius; Castelen (71. Hofs), Van Hooij donk (46. Kolkka) en Huysegems (80. Saï- di). Feyenoorder Bahia (links) komt te foto laat. Dennis Beek/EPA Erik Nevland (rechts) scoort de gelijkmaker voor FG Groningen. COES - Voetbalclub Kloetinge heeft een opvolger gevonden voor de Vlissingse verdediger Giovanni Sie- reveld, die aan het eind van het sei zoen naar Hoek vertrekt. De hoofdklasser die vorige week zijn verblijf op het hoogste ama teurniveau van Nederland verleng de dankzij een zege op Nunspeet, kan komend seizoen een beroep doen op Brabander Arjan van der Smissen. De Brabander maakt mo menteel deel uit van de eerste se lectie van eerstedivisionist RBC en speelde zijn wedstrijden voor RBC 2. Van der Smissen is nog maar ne gentien jaar. Twee voormalige internationals willen nog niet stoppen. door Frank van den Heuvel EINDHOVEN - Patrick Kluivert (30) en Michael Reiziger (34) hebben van PSV-trainer Ronald Koeman te horen gekregen dat op hun dien sten volgend seizoen geen prijs meer wordt gesteld. Het besluit van PSV wekt geen ver bazing. Patrick Kluivert had een mooie comeback in Nederland voor ogen toen hij op 31 augustus 2006 een handtekening zette on der een contract voor één jaar bij de ploeg uit Eindhoven. Kniepro blemen hadden zijn jaren bij New castle United en Valencia goed deels verstierd, bij PSV wilde hij la ten zien dat hij nog altijd niet afge schreven was. Dat lukte hem niet. Hij pakte wel iswaar voor het eerst sinds vijfjaar een prijs - de landstitel - maar zijn aandeel in dat succes was beperkt. Ook Michael Reiziger heeft de ver wachtingen nooit kunnen waarma ken en heeft mede door blessures een teleurstellende tijd achter de rug bij PSV. Beide Amsterdammers gaan op zoek naar een nieuwe werkgever. Kluivert wil nog minstens twee jaar op niveau voetballen en ook Reiziger denkt niet aan stoppen. door onze sportredactie ROTTERDAM - NEC heeft zich een gunstige uitgangspositie verwor ven in de strijd om de tweede ron de van de play-offs om een plaats in de Intertoto. Het gelijkspel van 1-1 bij Sparta opent perspectief voor de return zondag in het Goffert-stadion. Voor NEC opende Paul Jans na 13 minuten de score, waarna Adeley acht minuten later de 1-1 inkopte. Sparta - NEC 1-1 (1-1). 13. Jans 0-1, 21. Adeleye 1-1. Scheidsrechter: Kuipers. Aantal toeschouwers: 9133. Gele kaart: Pothuizen (NEC).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 43