Zeeland menselijke kant uit oog' W Dankzij Work First betaald werk a TIP! moederdag Eerst werk Wij geven u de helft cadeau! ZWEMBADEN BI. GALL E GALL PZC Vrijdag 11 mei 2007 I 3 COMMENTAAR ork First werkt j Misschien wel té goed. Wie bij de gemeente aanklopt voor bijstand moet meteen aan het werk. Die drempel drukt het aantal bijstandsgerechtigden flink. Maar er zijn zorgen. Want deze aanpak schrikt veel mensen af! Ook veel die toch hulp nodig hebben. Direct Werk, Werk Voorop, Werk Eerst, Work First. Het zijn allemaal namen voor regelingen die verplichten tot eenvoudig werk. Daarin zit het gevaar van een spiraal naar laagbetaalde, weinig uitdagende banen met geen enkel uitzicht. Zo'n aanpak schuift de problemen vooruit. Daarom is veel te zeggen voor het Schouwse model. Daar zet men in op intensieve begeleiding in alle variaties. Dus re-integratie naast Work First. Met prima resultaten. Gemeenten moeten oppassen dat zij niet al te hoog inzetten op de snelkookpan Work First. Sommige mensen en sommige banen laten zich niet zo snel garen. Doorstroming naar tussenstation geeft nog geen vaste baan. door Melita Lanting ZIERIKZEE - Mary den Haan en Bi- anca van 't Slot zijn het er over eens: dankzij Work First hebben ze nu een betaalde baan en of dat gelukt was zonder het project is maar zeer de vraag. „Ik vind het een goed project", zegt Van 't Slot. Beide vrouwen werken op uitleen basis bij het gemeentemuseum in Zierikzee. Daar werken ze mee aan een groot project om alle mu seumstukken schoon te maken. „We zijn hier begonnen in de Work First", vertellen Van 't Slot en Den Haan maar beide vrouwen hebben inmiddels een contract in de wacht gesleept bij Flex bv, een soort detacheringsbureau van werkvoorziening De Zuidhoek in samenwerking met de gemeente Schouwen-Duiveland. Het is een tussenstation. „Dit kan in principe maar drie jaar duren", zegt Van 't Slot. „Bij mij is het ook de bedoe ling dat ik ga solliciteren." Den Haan hoeft niet te sollicite ren. Zij staat op de wachtlijst voor een wsw baan en is daardoor vrij gesteld van sollicitatieplicht. De vrouwen zijn heel erg positief over hun huidige baan. „Ik had nooit wat met musea maar ik vind het nu wel heel interessant", vertelt Van 't Slot. Voor Den Haan lag dat anders. „Ik heb het altijd al heel in teressant gevonden. Toen bekend werd dat hier werk kwam stond ik bij wijze van spreken vooraan in de rij." Ze krijgen dagelijks heel wat museumstukken door hun handen die schoongemaakt moe ten worden. „Sommige stukken 'Vooral ook fijn dat de gemeente in ons wil investeren' zijn roestig, andere stukken heb ben houtworm en dat moeten we behandelen." Onlangs hebben ze op kosten van de gemeente de cur sus 'Behoud en Beheer' afgerond. Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. u u -7 het alfabet van Zeeland BINNENKORT QPOOLS LbVciBi >nsundert.nH= kijk alvast op www.janvansundert.nH Ze hebben geleerd hoe ze hout worm moeten herkennen en wat de invloed is van licht op bepaalde kunststukken. „Heel leuk", zeggen de vrouwen. „Vooral ook fijn dat de gemeente in ons wil investeren. Dat geeft een heel goed gevoel." Het succesverhaal van de Work First-methode heeft ook een keer zijde, vertellen de vrouwen. „Twee collega's hebben inmiddels een vaste baan gevonden. Dat is natuurlijk leuk voor hen, maar jammer voor ons. Of we nieuwe collega's krijgen weten we nog niet. Het is ook wel vervelend voor het museum. Die moeten nu iedere keer weer nieuwe mensen inwerken." Recreatieprojecten krijgen rijkssubsidie GOES - De projecten 'Terug naar de kust' en 'Pieken in progress, naar een dynamische toeristische delta' krijgen subsidie van het mi nisterie van Economische Zaken. Ze ontvangen respectievelijk 1,23 ton en 6 ton. 'Terug naar de kust', is gericht op het maken van nieu we samenwerkingsvormen met partners buiten de sector recreatie en toerisme. 'Pieken in progress' is meer gericht op het vergroten van kennis over recreatie in de Delta. De Hogeschool Zeeland is daarin een van de partners. Disaronno Originale Amaretto lOOcl Genieten Genieten Maat Tuin-& Serremeubelen ïT Kouóeksrfce T. 0111 - SS1 444 Mary den Haan en Bianca van 't Slot maken museumstukken schoon. foto Marijke Foikertsma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 3