Zeeland Protocol Zeeuwse mosselen Een iPod voor een open dag Cel- en werkstraf geëist tegen Middelburgse cokehandelaren Onderzoek na klachten over leiding ambulances Bankpasfraude Skimmen wordt steeds populairder pzc Vrijdag 11 mei 2007 j 31 Mosselhandel en Horeca Vlaanderen treffen elkaar voor het eerst. door Harmen van der Werf YERSEKE - De Zeeuwse mosselhan del en Horeca Vlaanderen hebben afgesproken een protocol op te stel len om over en weer de kwaliteit van de Zeeuwse mosselen te waar borgen. Sinds mensenheugenis is België de belangrijkste afnemer van Zeeuw se mosselen. Gistermiddag troffen vertegenwoordigers van de mossel- door Claudia Sondervan GOES - De hele organisatie van de Zeeuwse ambulanceorganisatie RAVZ is onderwerp van onder zoek. Dat laat de raad van toezicht van de RAVZ, Regionale Ambulan ce Voorziening Zeeland, weten in een verklaring. Het onderzoek moet blootleggen waarom de On dernemingsraad van de ambulan cevoorziening vorige week vrijdag het vertrouwen opzegde in haar di recteur, J. van de Velde. Bureau voor advies en interimma- nagement Zorg Consult Neder land te Bilthoven heeft opdracht gekeregen tot een organisatiebreed onderzoek dat op korte termijn ge reed moet zijn. Op grond van het advies zal de raad van toezicht con clusies trekken en maatregelen tref fen, kondigt de raad aan in een schriftelijke verklaring. De raad, die wordt voorgezeten door de Goese burgemeester J. van der Zaag, zegt niet naar buiten te treden met verdere informatie. De Ondernemingsraad zal het perso neel van de RAVZ oproepen die houding eveneens aan te nemen. Dircteur Van de Velde is binnen de RAVZ al geruime tijd onder werp van kritiek. Er is onvrede over zijn stijl van lei dinggeven, over gebrek aan prak tijkkennis bij leidinggevenden en het personeel heeft zorgen over de financiële gezondheid van de dienst. handel en Horeca Vlaanderen el kaar voor het eerst. „Opmerkelijk", vond ook voorzitter R. Barbé van de mosselhandel. „We houden al jaren en jaren een persdag en dach ten zo voldoende bereik te hebben in België." Tot voor 2006 was dat ook het ge val, maar het laatste mosselseizoen zorgde voor zo veel scheve gezich ten bij afnemers in België dat Ho reca Vlaanderen besloot aan de bel trekken. Zeeuwse mosselen waren het afgelopen jaar vrij mager - door de kou in het voorjaar en de hitte in de zomer - en er zaten veel krabbetjes in. De kwaliteit was niet net als anders. In het gesprek gistermiddag is uit gebreid bij de oorzaken stilgestaan. „De sector is door het overheidsbe leid steeds minder in staat de ge wenste hoeveelheid zaad op te vis sen", gaf Barbé aan, „en mosselen zijn een natuurproduct. De natuur is grillig." Bij Horeca Vlaanderen bleek dit al les nauwelijks bekend. Barbé: „We moeten meer met elkaar praten in plaats van verwijten maken." Er zal de komende tijd volop gepraat worden. Voor het nieuwe seizoen in juli begint, moet een protocol klaar zijn met garanties voor on der meer minimum visgewicht in mosselen. Restaurants moeten ga randeren kwaliteit op tafel te zet ten. Een protocol is volgens Barbé een goed alternatief voor een keur merk voor Zeeuwse mosselen. Het verkrijgen van zo'n keurmerk kost al snel jaren. Misverstanden over en weer zijn in overleg tussen de mosselhan del en Horeca Vlaanderen bespro ken. Voor begin van het seizoen moet kwaliteitsprotocol af zijn. Wie met zijn bankpas bij een geldautomaat pint, kan het slachtoffer worden van zogenaamde 'skimmers'. Gegevens worden gekopieerd en enkele dagen later wordt de bankrekening geplunderd. Nepbakje voor foldermateriaal wordt opgehan- fcl gen naast pinautomaat. Minicamera in bodem die beelden draadloos naar ontvanger zendt. Oplichters zien zo pincode en saldo. Soms camera in hol profiel Gegevens worden uit op gehaalde nepinvoer over gezet op blanco pasje. Rekening vaak vanuit buitenland leeggehaald. Imitatiegleuf met ingebouwde magneetstriplezer wordt over of in plaats van bestaande invoer geplaatst. Gegevens worden opgeslagen. PZC Rolant Quist ZIERIKZEE - Het komt steeds vaker voor dat bankpasjes worden ge- skimd. Op Schouwen-Duiveland werd afgelopen anderhalve week vier keer aangifte gedaan van het il legaal kopiëren van de bankpasge- gevens. Het skimmen van bankpas sen gebeurt tijdens het pinnen, als gegevens van de magneetstrip van de pas worden geregistreerd. Bij één skimactie kunnen de gegevens van tientallen kaartjes worden ge kopieerd en worden soms tiendui zenden euro's opgenomen. Afwijkingen aan de geldautomaat, zoals een gaatje boven het toetsen bord, kunnen duiden op een came ra, die de code opneemt. ROC Zeeland lokt potentiële studenten met prijzen. door Ernst jan Rozendaal VLISSINGEN - Het is niet gebruike lijk, geeft bestuursvoorzitter H. van Meerkerk van het ROC Zee land toe. Maar het werkt wel. Net als vorig jaar worden potentiële studenten naar open dagen gelokt door ze prijzen in het vooruitzicht te stellen. Ze kunnen een vliegreis, autorijlessen, een laptop of een iPod winnen. Wie beschikt over een zogeheten ticket2yourfuture en dat, geheel in gevuld, inlevert tijdens een open dag in Goes, Middelburg of Vlissin- gen (op 7 of 12 juni) maakt nog kans op een aanlokkelijke prijs. „Het is gebruikelijk dat scholen ad verteren voor hun open dagen", legt Van Meerkerk uit. „Daar is een enorm budget voor nodig. Wij zijn zelf tickets gaan uitreiken op scholen voor het voortgezet onder wijs. We hebben onze potentiële studenten bewust persoonlijk be naderd met een uitnodiging voor een o'pen dag. Vervolgens hebben we een deel van ons wervingsbud get uitgetrokken voor die prijzen." Ook wie een open dag bezoekt maar niet aan het ROC Zeeland gaat studeren, maakt kans op een prijs. Uiteindelijke doel is natuur lijk wel studenten te trekken, zegt Van Meerkerk. „Zeeland vergrijst. Onze strategie is leerlingen in de provincie te houden. Als ze elders gaan studeren, komen ze vaak niet meer terug, terwijl bedrijven hier om jonge mensen zitten te sprin gen." Met de prijzenactie worden ROC's buiten Zeeland beconcurreerd, niet het ROC Westerschelde, aldus Van Meerkerk. „We werven niet in Zeeuws-Vlaanderen." Bestuursse- cretaris j. Meesen van het ROC Westerschelde heeft dan ook geen probleem met de actie van het ROC Zeeland. „Ik vind het wel creatief bedacht." 1^ Wie een open dag van het ROC Zeeland bezoekt, maakt kans op een prijs. De school probeert met deze actie studenten voor Zeeland te behouden. Advocaat zet in op onzekerheid over duur van de cocaïne-handel. door Emile Calon middelburg - Wanneer zijn xtc-pil- len daadwerkelijk xtc-pillen? Die vraag stelde advocaat E. Smit giste ren aan de Middelburgse recht bank. Volgens de letter van de wet worden pillen tot de harddrugs ge rekend als ze iets van de chemi sche stof MDMA bevatten. In het geval van de Middelburgse cliënt van Smit was dat iets wel heel erg weinig. „De pillen zijn in aanra king gekomen met die stof Meer niet", aldus de raadsman. Wat hem betreft wordt het bezit van die bijna-neppillen hem niet aan gerekend. De Middelburger (30) en een 43-ja- rige plaatsgenoot werden gisteren berecht voor handel in cocaïne en het bezit van XTC. Tijdens de zit ting bleek echter dat de pillen van de plaatsgenoot helemaal niet de werkzame stof MDMA bevatte. Om die reden schrapte officier van justitie G. Oosterveld dan ook die aanklacht. De handel in cocaïne Aanvankelijk werd de Middelbur- ger ook aangeklaagd wegens XTC-bezit. Er werd echter te wei nig MDMA in de pillen aangetrof fen om de klacht hard te maken. hiel ze wel staande tegen de beide mannen. Advocaat A. Bals voerde echter aan dat de plaatsgenoot maar drie tot vier maanden had ge handeld. En die handel had zich volgens hem ook nog beperkt tot wat buren. Daar was de officier het niet mee eens. Volgens haar heeft de man minimaal zes maanden gehandeld. Ze vroeg dan ook hem te veroorde len tot een celstraf van 9 maan den. Zijn kompaan, die volgens haar de 43-jarige bevoorraadde, moet volgens haar veroordeeld worden tot een celstraf van 35 da^ gen, gelijk aan zijn voorarrest, en 240 uur werkstraf De uitspraak volgt op 23 mei. JOPEN HUIS J Elke zaterdag 3 van 10 tot 12 uur J Vogellaan 12 In Othene Zuid komen 21 royale nieuwbouw huurwoningen omgeven door veel groenen water. Allen met: ruime woonkamer; riante woonkeuken met apparatuur; drie slaapkamers; •complete badkamer met douche en bad. Perceeloppervlaktes: van ca. 160 tot 270 m3. Huurprijzen: vanaf 675,- per maand exclusief. Interesse? SINKE v i s t goe d b h e r Bodenplaats i 4331 PJ MIDDELBURG Telefoon: on8 - 434455 f-mail: info@ingridsinke.nl Internet: www.ingridsinke.nl Een belegging van: INGjtó

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 33