ROC zoekt plek Gouden Slikke 38 en 39 rLêKj 25 31 Appartementen Ruimzicht blijven gesloten Nieuw leven Als de bloemen maar niet slap hangen Tel. 0113 - 27 06 95 De eerste seniorenstad van Nederland komt in de Noordoostpolder Vrijdag 11 mei 2007 Kopiëren van gegevens van bankpassen komt weer vaker voor Tip? redwalch@pzc.nl Hele provincie in beeld voor opvangcentrum voor kansarme jeugd. door Maurits Sep ARNEMUIDEN - Het ROC Zeeland gaat op zoek naar een andere plek voor een opvangcentrum voor kansarme jongeren, de Gouden Slikke. Het Zilveren Schor bij Arne- muiden stond volgens J. Lilipaly 'met stip bovenaan', maar eigenaar Libéma wil niet verkopen. „Wij hebben niet gezegd dat het daar móet komen, wij vinden het wel de beste locatie. Als plek, en omdat het Zilveren Schor bestemd is voor de doelgroep die wij ook op het oog hebben: kansarme jon geren", legt Lilipaly uit. Vakantie park het Zilveren Schor was een ca deau van koningin Juliana aan de Nederlandse jeugd. Nog steeds hangt het gebruik van het cen trum samen met die bestemming. Het ROC wil in 2008 beginnen met de opvang van vijftig jonge ren tussen de 15 en 22 jaar die niet meer naar school gaan en ook so ciaal vastlopen. Op de Gouden Slikke worden ze geholpen hun le ven een nieuwe wending te geven. Het plan ligt inmiddels bij de mi nisteries van Onderwijs en van Jeugd en Gezin. Volgens Lilipaly zal nu gezocht worden naar- een andere locatie in de provincie. Er zijn al wel andere plekken bestudeerd, maar nog geen daarvan is serieus in beeld. Gedeputeerde G. van Heukelom hoopt vurig dat het lukt om bin nen Zeeland een goede plek te vin den. „Wij staan als provincie volle- Wl Het Zilveren Schor bij Arnemui- den was volgens het ROC de ge droomde locatie. Eigenaar Libé ma wil het complex echter niet verkopen aan het ROC Zeeland. dig achter de visie van de Gouden Slikke. Zo'n opvangcentrum ont breekt nu in Zeeland. Ook de werkwijze past bij onze visie op de hulp die we aan deze groep wil len geven: uitgaan van wat ze wel kunnen en niet van de problemen die ze hebben." Van Heukelom heeft geen voor keur voor een locatie. „Als het maar binnen de provincie is." Hij sluit zeker niet uit dat de provin cie, die deze week 73.000 euro heeft gegeven voor nader onder zoek, nog meer geld in het project zal stoppen. „We hebben ook geld gegeven aan de Roosevelt Aca demy, waarom dan niet aan een academie voor déze jongeren?" Wethouder F. Streng van Middel burg hoopt nog steeds dat Libéma en het ROC elkaar weten te vin den. „Een combinatie zou het mooiste zijn." De gemeente is echter geen partij in de gesprekken over een locatie voor het opvangcentrum, bena drukt Streng. „We praten wel met Libéma over een nieuwe invulling van het complex met verblijfsre- creatie. We hebben daarbij herin nerd aan de doelgroep kansarme jongeren. Wij wachten af wat Libé ma uiteindelijk wil." door Selma Osman DOMBURG - De eigenaren van het vakantiecomplex Ruimzicht in Domburg mogen voorlopig hun appartementen niet meer in. Dat heeft de gemeente Veere per brief laten weten. Ze krijgen tot 1 okto ber de tijd om het onbewoonbaar verklaarde gebouw veilig te maken. Burgemeester Van der Zwaag liet het appartementencomplex in de nacht van vrijdag op zaterdag ont ruimen, nadat uit een rapport was gebleken dat het pand niet stabiel was. Zodra het complex weer aan alle eisen van de woningwet vol doet, mogen de eigenaren hun ap partementen weer gebruiken. Om dat bij storm het instortingsgevaar toeneemt, moet er voor het najaar een oplossing zijn. Lukt dat niet, dan zal het dagelijks gemeentebe stuur zich opnieuw over de situa tie beraden. De eigenaren van de 42 apparte menten krijgen nog wel de kans om hun spullen weg te halen. Dat moet onder toezicht gebeuren. Deskundigen bepalen hoeveel mensen er tegelijk het complex binnen mogen en onder welke weersomstandigheden dat kan ge beuren. Aan de vereniging van ei genaren is gevraagd daarvoor een plan op te stellen. zeeuwse S22J2I3I3BB Tip? redactie@pzc.nl Hal/slaperig en niet te best gehu meurd opende hij deze ochtend de inbox van de redactie-mail: B en W-besluiten (gaap), politie bericht (weer eens te laat), spam (weg ermee), reclame (zin in kof fie), interne mededeling (ja hoor, weten we al), nieuwsbericht Ro- taryclub (heelfijn). Tot zijn oog viel op een bericht van de Yarden Vereniging Zee land. 'De voorlichting omtrent het levenseinde heeft wegens ge brek aan vrijwilligers een tijdje stil gelegen, maar wordt nu weer nieuw leven ingeblazen.' Fluitend toog hij aan het werk. GOES - De vier meiden zijn overdag, samen met hun begeleidster, nog druk bezig met bloemschik ken. De laatste voorbereidingen voor de bruids show die ze gisteravond hielden in het Groen Col lege in Goes. Het optreden vormde het eindpro- ject van de laatstejaars studenten Bloemsier- kunst. Ze hebben de show zelf bedacht en geor ganiseerd. Daarnaast kregen ze hulp van ROC-leerlingen uit Middelburg en Goes. „We zijn een halfjaar intensief bezig geweest met de voor bereiding. Ik kan niet geloven dat het nu zo ver is", vertelt Judith Alebregtse. foto Willem Mieras Eigen montagedienst, alles in één hand van sloop tof oplevering! In onze showroom vindt u ook: Tegels, sauna's en stoomcabines Vakkundig advies met aandacht voor uw persoonlijke wensen Kloosterweg 4 4421 Kapelle info@debel.nl Ind. terrein de Smokkelhoek

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 27