Meningen Iraanse hardliner verliest terrein Bloedbad Irak in doofpot PZC Vrijdag 11 mei 2007 I 1 1 camp pendleton - Een Amerikaan se sergeant heeft naar eigen zeg gen zijn superieuren herhaaldelijk gewezen op de noodzaak een on derzoek in te stellen naar de ge ruchtmakende moord, vorig jaar, op 24 Iraakse burgers in de haakse plaats Haditha. Zijn superieuren gaven de sergeant echter steeds te verstaan dat hij zich beslist geen zorgen hoefde te maken over de zaak. De sergeant, Albert Espinosa, leg de woensdag in Camp Pendleton in Californië een getuigenis af in de omvangrijkste strafzaak met be trekking tot burgerdoden in de oorlog in Irak. Drie officieren staan daar terecht omdat ze ver zuimden een onderzoek in te stel len. Sergeant Espinosa verklaarde dat hij enkele dagen na het incident op 19 november een van de officie ren op het hart drukte dat de zaak moest worden uitgezocht. Hij zou toen zijn afgescheept. Drie Amerikaanse mariniers zijn aangeklaagd voor moord. Na een bomaanslag gingen zij huizen van Iraakse burgers binnen en dood den de mensen die ze er aantrof fen. - Sf 'SCHflP Verkiezing Qalibaf tot burgemeester klap voor president Ahmadinejad. Teheran - De burgemeester van Teheran, Mohammad Bagher Qali baf, is woensdag door de gemeen teraad herkozen. Zijn herverkie zing duidt erop dat president Mahmoud Ahmadinejad steun ver liest. Aanhangers van de ideologische hardliner Ahmadinejad hadden na melijk een keiharde campagne te gen Qalibaf gevoerd. De 46-jarige Qalibaf geldt als conservatieve, maar ook als pragmatische politi cus. Verwacht wordt dat hij het bij de in 2009 te houden presidents verkiezingen tegen Ahmadinejad zal opnemen. „Deze belangrijke gebeurtenis toont aan dat de conservatieven af stand nemen van de door presi dent Ahmadinejad geleide radica len", zei politiek commentator en columnist Saeed Laylaz. Het succes van Qalibaf is het resul taat van de toenemende onvrede onder conservatieven over Ahma dinejad, die sinds 2005 president is. Hem wordt verweten niets aan de economische problemen van Iran te hebben gedaan en de rela tie met het Westen met zijn felle retoriek nodeloos verder te heb ben verslechterd. De regering had de gemeenteraads leden van Teheran enorm onder druk gezet om toch vooral niet op Q_alibaf te stemmen. Bondgenoten van de president zouden de raads leden hebben geprest om op het even welke kandidaat te stemmen, zelfs op de progressiefste, als het maar niet Q_alibaf was. Qalibaf werd echter met acht van de vijf tien stemmen gekozen. Ahmadinejad ging Qalibaf voor als burgemeester van Teheran. Hij ge bruikte die positie als opstapje naar het presidentschap en is dui delijk bang dat Qalibaf dat ook van plan is. Q_alibaf deed ook aan de vorige presidentsverkiezingen mee, maar haalde toen de tweede ronde niet. Als burgemeester heeft Q_alibaf het bestuur van Teheran gestroom lijnd en de infrastructuur verbe terd. Ook is er dankzij Qalibaf en on danks verzet van islamitische hard liners, een bioscoopcomplex in de stad verrezen. Hoewel hij de gees telijken steunt die naast de presi dent de dienst uitmaken in Iran heeft hij niet geprobeerd om de is lamitische agenda door te voeren. Zo worden vrouwelijke ambtena ren in Teheran niet gedwongen een chador te dragen. Dat is een lang gewaad dat alleen de ogen vrijlaat. LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 31 4460 AA Goes 0113-315660 lezersredacteur@pzc.nl (maxi. 150 woorden) Vrachtwagenchauffeur In de PZC van 8 mei staat een ten dentieus bericht over een vracht wagenchauffeur die te laat heeft ge remd, waardoor hij schaarde. Daar door kwam een tegemoetkomen de motorrijder om het leven. Elk jaar komen in het verkeer ruim 800 mensen om het leven. Bijna al le ongelukken zijn te wijten aan menselijke fouten. In 999 van de 1000 keer blijft de fout zonder ge volgen. Een chauffeur die een fout maakt met fatale gevolgen voor een motorrijder is per definitie geen doodrijder. Het is zelfs zo dat een vrachtauto bij hard remmen niet mag scharen. Doet die dat wel dan heeft de auto een onvoldoen de functionerend remsysteem. Het feit dat de vrachtauto niet achter op de file is gereden bewijst dat de reactie wel laat, maar niet te laat is ingezet. Door een inschattingsfout wordt men geen doodrijder. A. Hannewijk Baashuisweg 15, Kamperland Primitieven Dat columniste mevrouw Blom- maert er niet van gecharmeerd is dat de heer Sarkozy president van Frankrijk is geworden, dat kan. Jammer evenwel, dat dat gepaard moet gaan met kritiek op man's neus of lengte. Hele volksstam men hebben een geringe lengte of een grote of korte neus etc. etc. Ik vind dit weer getuigen van een be krompen kijk op een z.g. tegen stander van een andere politieke kleur. Journalistiek niet sterk. C. Verlinde van Burgeier Opril Westwal 5, Goes Eneco Tour Organisatorisch is alles bijna rond met de Eneco Tour (08-05). Er moet alleen nog een regeling ge troffen worden met de koffieshops omdat die tijdens de Terneuzense tour onbereikbaar zijn. En de mid denstand. Is die wel te bereiken of wordt met hen een regeling getrof fen? Of moeten die maar accepte ren dat ze niet bereikbaar zijn. Cor Deij Rozenlaan 18, Hoek Uiterlijk Reactie op de column van Maikel Harte in de PZC 5 mei. Ook ik was met stomheid geslagen, toen ik hoorde van de borstvergroting die verloot was in die Rotterdamse uit gaansgelegenheid. Tegenwoordig draait zo'n beetje alles om het ui terlijk, en dan met name om de te kortkomingen van mensen. Juist die 'tekortkomingen' maken dat ie mand uniek is. Ik oordeel niet over mensen die een plastisch chi rurg bezoeken. Het is ook niet dat ik me het niet kan voorstellen dat mensen iets willen laten verande ren. Toch vraag ik me af of die ver bouwde mensen ook innerlijk met zichzelf in het reine komen. Daarom was ik donderdag aange naam verrast toen ik op TIEN een leuk make-overprogramma zag, waar geen mes aan te pas kwam: 'How to look good naked'. Geen platvloersigheid. Nee, een pro- gramma met échte mensen. Zij worden niet afgerekend op hun ui terlijk, maar leren hun zelfbeeld te veranderen. Dit samen met wat kleed- en stylingstips geeft een me tamorfose waarbij mensen in hun waarde worden gelaten en mooi zijn geworden (dat waren ze al, al zagen ze zichzelf niet zo). Janet Bek Van Zijlstraat 74, 's-Heerenhoek Woekerwinsten lacht op Deltageld! De privatise ring van de Nutsbedrijven gaat haar tol eisen. Onze econoom Brinkhorst wist het allemaal zo goed. Concurrentie is goed. De prijzen omlaag. De provincie is nu in discussie over waar de gelden naar toe moeten. Terug naar de af nemers natuurlijk! Deze moesten toch aan het milieu denken en de kachel zachter zetten. Nog even dan worden ook de energie-maat schappijen verkocht aan het bui tenland. Net zoals de ABN/AMRO etc. En wie mogen deze winst beta len? De Klant! Ik moet even aan Van Gaal denken. Zijn jullie nu zo dom of denken jullie nou hele maal dat wij zo dom zijn? Cock Vromans St.Jacobstraat 24, Vlissingen Pechiney De heer Willemse schrijft dat hij zich zorgen maakt om Pechiney. Ook ik doe dat vanwege de werkge legenheid, al is het bedrijf een enorme energieslurper. Willemse legt een verband met de WCT. Hij vergeet dat de WCT slechts gerin ge werkgelegenheid genereert en zeer veel overlast voor Zuid-Beve land. Verder gaat het unieke strand van de Kaloot verloren. De heer Willemse heeft makkelijk pra ten. Hij heeft aan de Boulevard in Vlissingen het strand voor de deur en geen last van de WCT. Peter de Dreu Ruigendijk 10, Driewegen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 11