Zeeland maakt Poortambacht compleet Oude trams gaan weer over Brouwersdam Poortambacht is historische quilt r3 Berkhout schoenmodes nu met 25% korting of 2e horloge voor slechts MOEDERDAG UITLOPENDE COLLECTIE PEQUIGNET SPZC Donderdag 10 mei 2007 27 Witte Paardstraat 3, Goes Tel./fax: 01 13 - 212 729 RTM-trammuseum zet extra materieel in tijdens feestdagen. OUDDORP - Het RTM-trammu- seum in Ouddorp pakt de komen de weken uit met activiteiten. Op en na Hemelvaartdag (19, 20 en 21 mei) en op tweede pinksterdag (28 mei) zet het zowel de oude stoom- als dieseltrams in op het traject langs de Brouwersdam. Op tweede pinksterdag is het bovendien oude voertuigendag. Een tiental oude vrachtauto's doet de tijden herle ven waarin de RTM ook over de weg goederen vervoerde. In het museum is, naast de gewone collec tie, dit jaar een tentoonstelling over de veerdiensten en boottrams van de RTM te zien. ■Fjj Meer info: www.rtm-ouddorp.nl Uitvaartorganisatie geeft lezing in kerk Careyn geeft presentatie over zorg Zuidstraat 6, Sas van Gent, Tel. 0115 - 45 15 62 Ganzepoortstraat 19, Goes, Tel. 0113-22 14 30 Maquette van de eerste fase van Poortambacht 11. foto Dirk-Jan Gjeltema zierikzee - Uitvaartorganisatie Yar- den geeft dinsdag voorlichting over levenseinde en uitvaartmoge- lijkheden. De deuren van de Gast- huiskerk op het havenplein in Zie rikzee staan vanaf 19.30 uur open. Er is een lezing en het is mogelijk om vragen te stellen. Yarden is een grote organisatie met diverse crematoria en uitvaart centra. Het bedrijf telt over de 870.000 leden. Woningen Waterwijk Poortambacht 11 wordt Water- wijk genoemd. Driekwart van het oppervlak wordt niet be bouwd, maar bestaat uit groen en water. Deze wijk wordt 335 woningen groot; 263 koopwoningen en 72 huurwoningen of -apparte menten. De woningtypen variëren van kadewoningen tot havenwonin gen en van patiowoningen tot hofwoningen. Ook zijn er plannen om zes woonschepen te realiseren. De (financiële en technische) haal baarheid wordt onderzocht. Meer informatie is verkrijgbaar via de makelaars BijdeVaate en DeltaMakelaardij. Of via de website www.water- wijkzierikzee.nl. OUDE TONGE - Zorgdienstverlener Careyn geef op vrijdag 25 mei in de bibliotheek van Oude Tonge een presentatie over verschillende zaken in de zorg. Wijkverpleging, thuiszorg en de thuiszorgwinkel vallen onder de aandachtspunten op deze middag. De voorlichting duurt van 14.00 tot 16.00 uur. Er wordt tevens een demonstratie tai-chi gegeven door C. Breeder- land. Berggids vertelt over Kilimanjaro middelharnis - Berggids Peter Schoorstra geeft op donderdag 24 mei in de bibliotheek van Middel- harnis een lezing over zijn expedi ties naar de Kilimanjaro. Schoors tra komt meerdere keren per jaar op de top van deze hoogste berg van Afrika. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. De toegang bedraagt 3,50 eu ro. Opgeven kan via telefoonnum mer 0187-485644. Verkrijgbaar bij: De plaats waar de eerste fase gebouwd gaat worden, foto Dirk-jan Gjeltema zie je terug in het type woningen, constateert Griffioen. „Loop je de wijk door, dan zie je het goed: elk padje draagt zijn eigen tijdgeest." In grote lijnen is Poortambacht te typeren als ingetogen. Verscholen huizen, met veel groen. Nummer tje elf is echter anders. Extravert. In deelplan 10 sijpelt daar al iets van door. „Wonen is al lang niet meer alleen droog zitten." Er wordt veel in architectuur geïnves teerd. De aandacht voor kwaliteit, ook voor openbare ruimte, is enorm. Maar tegelijkertijd, zegt Van Beveren, een knipoog naar his torisch Zierikzee. Kadewoningen die, met de ligging aan het water en de variatie in gevels, teruggrij pen op de sfeervolle allure van de Nieuwe Haven. deelplan 11 (het sluitstuk van de wijk) hopt, stapt van eendere rij tjeswoningen over naar een men gelmoes van 'vele huizentypen in een stedelijke verkaveling'. 'Loop je de wijk door, dan zie je dat goed: elk padje draagt z'n eigen tijdsgeest' Tussentijds waren hofjes in zwang en maakte vrij bouwen nog even de dienst uit. Consumentenbehoef te, economische toestand en plano logische visie speelden mee. Zo werd medio jaren 60 - met plan nen destijds om een Deltaspoor lijn aan te leggen - een gigantische groei van Zierikzee verwacht. Dat 00TN0TE5 Nieuwe voorraad\ Verkrijgbaar in de kleuren: bruin en wit Ook geschikt voor losse steunzolen Van seriebouw naar meer op kwaliteit gerichte architectuur. door Esme Soesman zierikzee - Van vooral op kwanti- eit gerichte seriebouw naar kwali- tief hoogstaande architectuur, e woonwijk aan de westkant van terikzee omvat - pak 'm beet - 35 aan woongeschiedenis. Strak- straat hier, kronkelend hofje r. Vanuit stedenbouwkundig ount bezien is Poortambacht historische quilt, typeert ge- elijk planoloog Olaf Griffi- wijk. ider Piet van Beveren ie grote lijn. Wie van deel- begin jaren zeventig) naar 6p**mByaaisEB PZC Willem Adriaansens Laatste fase Plan Waai deelplannummer i Poortambacht De Zierikzeese nieuw bouwwijk Poortam bacht, die in de volksmond Plan West of Plan Waai wordt genoemd, omvat drie (bijna vier) decennia bouwtrends. Met de realisatie van Poortambacht 11 is de stadsuitbreiding aan de westkant afgerond. In de loop der jaren zijn verschillende deelpian- nen tot één bestem mingsplan samenge voegd. Hierdoor is het niet mogelijk om deel 3 en 4 nader te specificeren. Bedrijventerrein Boerenyveg. enweg Bedrijventerrein Hadngvlietplein Poortambacht

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 63