Zeeland PZC Dierenasiel Zierikzee breidt uit SCHOUWEN-DUIVELAND 36 en 37 25 33 Torenvalk doet zijn naam eer aan Buurtcadeau wordt besteed aan lampen en pannen f Bedrijf zoeken?! www.ilocal.nl Verkeersexamen Amateurkunst toont zich dit weekeinde in vele gedaanten Staatssecretaris Bussemaker steekt haar licht op bij Arduin Donderdag 10 mei 2007 Tip? redzzee@pzc.nl Nieuwe vleugel op terrein Zandweg kost circa 120.000 euro. door Ton van den Nouweland zierikzee - Op voorwaarde dat de bank het goed vindt, gaat dit na jaar een langgekoesterde wens van het dierenasiel Schouwen-Duive- land in vervulling. Het asiel krijgt er dan 124 vierkante meter bij. „We hebben wat gespaard, maar de financiering is nog lang niet rond. Toch hebben we de boel maar in werking gezet," zegt be heerster Jolanda Meerman. Op het gemeentehuis ligt een bouwaanvraag voor een flinke uit breiding van het asiel. Het plan voorziet in een nieuwe entree, een behandelruimte voor de dieren arts, een kantine annex vergader ruimte, vijf kleine ruimtes voor quarantaine en behandeling, een dierenruimte van twaalf vierkante meter, een magazijn en een aparte ingang voor dierenambulance en politie. De uitbreiding komt rechts van het huidige gebouw aan de Zand weg in Zierikzee. De bouw- en in richtingskosten worden geschat op 120.000 euro. Meerman: „Het wordt een lekkere vleugel. De qua rantaineruimtes hebben we hard ITI Dierenasiel Schouwen-Duiveland dient bouwaanvraag in voor flin ke uitbreiding. Kwart financie ring is rond, voor de rest worden bank en fondsen benaderd. nodig. In de behandelkamer kan de dierenarts ongestoord werken en in de vergaderruimte kunnen we een bakje koffie drinken, zon der dieren om ons heen. Een van de vijf kleinere ruimtes is voor de eerste opvang. De sleutel daarvan geven we aan de dierenambulan ce." Volgens penningmeester Cora Jon ker heeft het asiel ongeveer een kwart van de benodigde 120.000 euro in kas. Het geld is de afgelo pen jaren met allerlei acties bijeen gebracht. Zo bracht de collecte in oktober vorig jaar 9000 euro op. „Voor de rest moeten we een le ning afsluiten. Daarvoor gaan we met officiële geldschieters praten. Verder benaderen we een aantal goede doelenfondsen. Maar die vragen om een serieus plan, dat kan je niet met een vaag schetsje afdoen. En tenslotte hebben we nog enkele toezeggingen." Jonker hoopt in oktober te kun nen beginnen met bouwen. Daar voor is een wijziging van het be stemmingsplan nodig. Ook moet een nieuwe milieuvergunning wor den aangevraagd. De ruimtenood is momenteel groot, met name als het gaat om quarantaineruimten. Elk gebracht dier moet twee weken in afzonde ring. Daarvoor is nu één kamer en de ziekenboeg beschikbaar. Per jaar vangt het asiel zo'n vierhon derd katten op. „Op dit moment is het rustig", meldt Meerman. „We hebben 31 katten en acht honden in huis." burchsluis - Op internet is op veel plaatsen via web- cams het broedproces van vogels te volgen. Net onder de top van de Plompe Toren bij Burghsluis is dat in het echt te zien. Een torenvalk bouwde er een paar weken geleden een nestje, legde er vier eitjes in en broedt die momenteel uit. De toren aan de Oosterschelde is als in formatiecentrum van Natuurmonumenten elke dag open. André Hannewijk van die vereniging hoopt dat be zoekers rekening houden met het beestje. „Als mensen dichtbij komen, vliegt hij weg. Dat is natuurlijk slecht voor de eitjes. Kijken mag dus, maar rustig en op gepas te afstand." foto Dirk-Jan Gjeltema Bouw Poortambacht 11 begint half juni zierikzee - De bouw van de nieu we Zierikzeese Waterwijk (Poort ambacht 11) begint naar verwach ting half juni. Gisteren onderteken den de gemeente en de betrokken projectontwikkelaars de koopover eenkomst voor de nieuwe wijk. In middels is zo'n zeventig procent van de 84 huizen, die als eerste ge bouwd worden, verkocht. pagina 26 en 27: Zierikzeese Water- wijk maakt Poortambacht compleet Scoutinggroep in Westenschouwen krijgt cheque Oranjefonds. burgh-haamstede - „We gaan het gebruiken voor de lampen, potten en pannen want die waren we ver geten in de begroting voor de ver bouwing." Penningmeester W. Ginjaar van scouting Westerschou- wen is blij met de gift van het Oranjefonds. Gistermiddag kreeg hij het buurtcadeau (zoals de gift officieel heet) van 2500 euro over handigd. De cheque is te danken aan de straatprijs die enige tijd ge leden viel aan de Lageweg in Wes tenschouwen. Sinds enige tijd wer ken de Postcode Loterij en het Oranjefonds samen. De loterij keert uit aan individuele burgers, het Oranjefonds doet daar een buurtcadeau bij. Naast de cheque voor het buurtcadeau (wat in over leg met de dorpsraad naar de scou ting gaat) is ook een bedrag van 1250 euro uitgekeerd voor een feest. Dat wordt gehouden op 2 juni, als het verbouwde scouting- pand weer opengaat. „En dan wor den de bewoners van de Lageweg zeker uitgenodigd." Scholieren 'bekeuren' hardleerse ouders oude tonge - Ouders van basis schoolleerlingen op Goeree-Over- flakkee die het niet zo nauw met de verkeersregels namen, keken de afgelopen dagen raar op. Van hen werden er 37 tijdens het afzetten van hun kind bekeurd door scho lieren. Gelukkig voor de ouders ging het om een 'nepbon': de poli tie voerde samen met de scholen actie om de verkeersveiligheid in de buurt te verbeteren. ZEEUWSS f 1 Uil Tip? redactie@pzc.nl Weken achtereen heeft hij heel se rieus over zijn boeken gebogen gezeten. Deelname aan het ver keer vergt namelijk opperste con centratie en inzet, beseft de Zie rikzeese basisscholier terdege. Dus haalde hij een dikke, dikke voldoende voor zijn theorie-exa men en steekt hij rot genoegen van de juf steevast zijn arm uit tijdens de fietstocht naar het gymlokaal. Wee zijn hoon wan neer pa of ma in een gezinsuit stapje naar de stad even te non chalant met de regeltjes om springt! Van de week, aan het ontbijt, was hij iets drukker dan nor maal. Kort na acht uur trok hij de voordeur achter zich dicht en kuierde naar school. Het gevoel iets te hebben vergeten, bekroop hem. Maar hoe hij ook pieker de... Bij het zien van de oranje hesjes op school begon het te da gen. Praktijkexamen. „M'nfiets!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 61