D&T voert druk op voor opknappen Elderschans Stel Eigen bedrijfje i3iricl Binnenstadsbewoners bezorgd om staat van Willibrordustoren ClassicStyle fosfaT 650,- - VERSCHUREN 1 NAAIMACHINES Poppen te kijk in Terneuzen 26 I Donderdag 10 mei 2007 pzc Ook politiek breekt lans voor opknappen park De Elderschans. door Frank van Cooten aardenburg - De druk op het da gelijks gemeentebestuur van Sluis om het monumentale park De El derschans in Aardenburg te laten restaureren, wordt groter. Na Ondernemend Aardenburg en het CDA breekt nu ook Dorpsbe langen en Toerisme (D&T) een lans voor de broodnodige opknap beurt van het park. D&T-raadslid B. Vreeke roept het college op samen met inwoners, deskundigen en overige betrokken instanties mogelijkheden voor de noodzakelijke renovatie en restau ratie te onderzoeken. In een brief aan het college schetst Vreeke de teloorgang van het park. „Het college moet bij een wande ling in het oorspronkelijk in Engel se landschapsstijl aangelegde park toch beamen getroffen te worden door de enorme wildgroei. De fraaie gangen met de eeuwenoude bomen zijn nog herkenbaar, maar zowat dichtgegroeid. De grachten zijn niet om aan te zien met al het dode hout in de blubber. Her en der liggen boomstammen ver spreid." Ook de wandelpaden zijn nauwelijks toegankelijk voor rol stoel-, wandel- en kinderwagen, stelt Vreeke. CDA-raadslid R. de Croock denkt dat ondernemers in navolging van het Aardenburgse zwembad ook warmlopen voor het opknappen van het park De Elderschans. „Die mensen hebben hart voor Aarden burg." Eerder werd in Aardenburg het oude zwembad, vlakbij de Elder schans gelegen, op initiatief van ondernemer J. de Ridder opge knapt. Dat bad wordt zaterdag fees telijk geopend. De gemeente Sluis moet particu- lier initiatief om het park De El derschans op te knappen stimule ren en niet op voorhand afwij zen, vindt raadslid B. Vreeke. PvdA wil lager tarief voor campers in tunnel terneuzen - Het tunneltarief voor campers moet gelijk worden ge steld aan de kosten voor een tocht door de Liefkenshoektunnel (5 eu ro). Dat stelt het Terneuzense PvdA-raadslid G. van den Berg. De Westerscheldetunnel is 11,50 euro duurder. „Daardoor bestaat de kans dat campers Zeeuws-Vlaande- ren mijden, terwijl wij door het aanleggen van camperplaatsen Ter- neuzen aantrekkelijker willen ma ken." Hij wil dat het college met de tunneldirectie in overleg gaat. IDTJi." Origineel IDT™ - a bsoluut gelijktijdig stoftransport van boven én onder. Ruime keuze aan steken - de juiste steek voor elk naaiproject. In' Speciale editie. Speciale prijst Veel naaldposities voor W nauwkeurig doorstikken. U hoeft de stof F niet te verplaatsen. 'W wv 5 En vee| meer! www.pfaff.com Kom langs en probeer uit. Korte Geere 9 Middelburg Tel. 0118-635110 Axelsestraat 96 Terneuzen Tel. 0115-697013 info@verschurennaaimachines.nl www.verschurennaaimachines.nl Wethouder C. Bolijn (D&T) deelt het optimisme van De Croock niet. „Het is mooi dat de onderne mers op eigen initiatief het zwem bad opknappen, maar dat werkt natuurlijk niet twee keer." Partijgenoot Vreeke vindt echter dat lokale initiatiefnemers, die de mogelijkheid willen onderzoeken het park in de oorspronkelijke staat te herstellen, ondersteund moeten worden en niet op voor hand moeten worden afgewezen. „Dergelijke initiatieven vanuit de ondernemers en de bevolking van Aardenburg zouden als voorbeeld moeten dienen voor alle dorpen en aangemoedigd moeten worden door het college van burgemeester en wethouders en het ambtenaren apparaat." D&T roept het college op in princi pe positief te staan tegenover bur gerinitiatieven in het algemeen en tegenover De Elderschans in het bijzonder. Vreeke wijst ook op de historische betekenis van de laatste buiten plaats in Zeeuws-Vlaanderen. Oude trams gaan weer over Brouwersdam ouddorp - Het RTM-trammu- seum in Ouddorp zet op en na He melvaartsdag (19, 20 en 21 mei) en op tweede pinksterdag (28 mei) zo wel de oude stoom- als diesel trams in op het traject langs de Brouwersdam. Op tweede pink sterdag is het bovendien oude voer tuigendag. In het trammuseum is, naast de gewone collectie, dit jaar een tentoonstelling over de veerdien sten en boottrams van de RTM te zien. terneuzen - Cursisten van mode vakschool Jacolien exposeren zater dag zo'n zestig handgemaakte pop pen aan de Beethovenhof 7 in Ter neuzen. Er zijn onder meer heksen, oude mannetjes en vrouwtjes, trollen, boomfiguren, fantasiepoppen en kinder- en babypoppen te zien. Alle poppen zijn gemaakt van klei. De expositie van de cursisten wordt gehouden tussen tien en drie uur. Groep 8-leerlingen verkopen voor goed doel rekenmachines. door René Hoonhorst 1jzendijke - De bewoonster van de Prinsessenstraat is de zeven kruis jes dik gepasseerd. Ze is nog slecht ziend ook. De gezichten van de jonge verkoopsters betrekken een beetje. Deze mevrouw is niet echt een potentiële klant, zie je ze den ken. Maar dat valt mee. Mevrouw heeft wel een zoon die een rekenma chientje kan gebruiken. Daarnaast heeft ze hart voor het goede doel (de opbrengst gaat naar Kinderen Kankervrij) en waardeert ze de in zet van de scholieres. Want dat zijn de verkoopsters, scholieres van groep acht van de IJzendijkse basisschool Molenbolwerk. Samen met hun klasgenoten heb ben ze een onderneming opge richt: MBW8BV (Molenbolwerk groep 8 Besloten Vennootschap). De zaak verkoopt rekenmachines. Niet omdat de jonge ondernemers per se dat product willen verko pen, maar omdat IJzendijke meer behoefte heeft aan rekenmachines dan aan ovenwanten, tafelwekker tjes, pennensets of sleutelhanger openers. De leerlingen van groep 8 verzin nen dat niet, maar baseren zich op een door hen zelf verricht markt onderzoek. De acht scholieren vroegen allen tien mensen het hemd van het lijf en weten nu dat IJzendijkenaren wel 3,50 euro over hebben voor een handig rekenma chientje. De dorpsbewoners die niet zijn ondervraagd, moeten door de grootschalige reclamecam pagne van de Molenbolwerkertjes ook weten dat er verkopers aan de deur komen. Desondanks treffen Tessa, Carmen en gastleerlinge Rüna (die bij oom en tante logeert en daarom een paar dagen les volgt op Molenbol werk) toch een paar verraste men sen aan de deur. Maar onbekend maakt niet altijd onbemind, want het trio krijgt alleen positieve reac ties. „Leuk initiatief Hier zijn nog een paar euro extra", zegt een goedlachse bewoner van de Noord- straat Zo makkelijk gaat het bij een echt bedrijf niet, weet makelaar Lise Leenhouts, de moeder van leer ling Lars. Ze heeft juf Ineke de Bruyckere opmerkzaam gemaakt op de Stichting long Onderne men. Tijdens een lezing hoorde zij over het project Kids in Bizz, dat kinde ren leert ondernemen. Goed za ken doen kan alleen door een hecht team dat uitstekend samen werkt, leert de stichting de jeugd. In eerste instantie richtte long On dernemen zich vooral op middel bare scholen, maar ook de boven bouw van basisscholen kan veel le ren van het opzetten van een ei gen bedrijfje. Juf Ineke was dan ook direct en thousiast over het idee van Leen houts, ook al omdat groep 8 dan een keer iets apart van groep 7 kan 'Huren van werkruimte en belasting betalen, vinden de kinderen echt onzin' doen. Ze is wel blij dat Lise Leen houts assistentie verleent. „Bij het beantwoorden van alle vragen is het mooi om iemand erbij te heb ben die in de dagelijkse praktijk ook in het zakenleven zit." Makelaar Lise drukt de basisscho lieren af en toe keihard met hun neus op de feiten. „Zo hadden ze er even niet bij nagedacht welke kosten een ondernemer heeft. Hu ren van werkruimte en belasting betalen, vinden ze onzin. Het ont vangen van een salaris daarente gen stellen ze wel erg op prijs." Loon zit er voor de jonge onderne mers nog niet in. Belasting en huur hoeven ze echter ook niet af te dragen, zodat alleen de inkoop- kosten van de opbrengst af hoe ven. De opbrengst is voor Kika (Kinde ren Kankervrij), een goed doel dat de groep zelfheeft uitgekozen. En een doel waarvoor ze zich willen inzetten. Want juf Ineke moet nog honderd rekenwonders bijbe stellen. Vooral door het optimisme van in koper Glenn, die verwacht nog makkelijk 'twintig tot dertig' ma chientjes te kunnen slijten. Stappen om scholieren vertrouwd te maken met bedrijfsleven - Wat is een eigen bedrijf en weike wensen hebben klanten? Opstellen van marktonderzoek om geschikt product te selecteren. Product kiezen, bestelling plaatsen en reclamecampagne opzetten. Verpakking ontwerpen en praten over efficiency en kwaliteitsbewustzijn. Product presenteren en verkopen. Verlies- en winstrekening opmaken en bespreken hoe (eventuele) winst aan het goede doel wordt aangeboden. door Wout Bareman terneuzen - De Sint Willibrordus toren in de binnenstad van Ter neuzen is er slecht aan toe. De to ren vertoont steeds meer scheu ren, het carillon zwijgt en het uur werk hapert. Het is een euvel dat ieder decennium terugkeert en steeds weer moeten alle zeilen worden bijgezet om de toren (1915) van de definitieve onder gang te redden. De Wijkraad Binnenstad Terneu zen maakt zich ernstig zorgen over de staat waarin de toren mo menteel verkeert en wil van de ge meente weten wat die eraan denkt te doen. De gemeente is sinds april 2004 weer eigenaar. Toen be sloot de stichting Behoud Willi brordustoren, die ervoor had ge zorgd dat het beeldbepalende ge vaarte weer in een redelijke staat verkeerde, dat verder onderhoud en beheer bij de gemeente in bete re handen waren. Bij de over dracht werd vastgesteld dat er 70.000 euro nodig was voor nood zakelijk herstel. Dat bedrag is in middels alweer aanzienlijk opgelo pen. Een woordvoerder van de ge meente: „De toekomst van de to ren wordt nu weer bekeken, maar sloop is vooralsnog geen optie. De suggestie er een uitkijktoren van te maken is dat ook niet." De Willibrordustoren in de Korte Kerkstraat in Terneuzen is moeilijk weg te denken uit het stadsbeeld. foto Peter Nicolai De kookwinkel die u aanspreektf| - gratis accessoires - demo Jura in onze winkel - vervangend apparaat mogelijk bij onderhoud - ook het adres voor uw versgebrande koffie 30 soorten Korte Bosstraat 4, Bergen op Zoom Tel. 0164-244 414 ww. su rpri sekookg erei

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 54