Zeeland PZC Drugstoeristen spekken de kassen ZÈEUWS-VLAANDEREN 36 en 37 25 33 Tunnelboor terug in Terneuzen Gijzelnemer f Bedrijf zoeken?] ook wietkweker www.ilocal.nl Geweldplegers krijgen verbod Verkeer sexamen Amateurkunst toont zich dit weekeinde in vele gedaanten Staatssecretaris Bussemaker steekt haar licht op bij Arduin Donderdag 10 mei 2007 Tip? redtern@pzc.nl Franse wietkopers geven meeste geld uit in Terneuzen. door Conny van Cremberghe terneuzen - De Belgische en Fran se drugstoeristen die dagelijks Ter- neuzen bezoeken om wiet en hasj te kopen, spekken ook de kassen van horeca- en andere zaken aar dig. De bezoekers geven gemiddeld 8,7 euro uit aan zaken als eten, drin ken, boodschappen en kleding. Uitgaande van een toestroom van 25.000 drugstoeristen per week re sulteert dit in een extra omzet voor de Terneuzense horeca en middenstand van 11,3 miljoen eu ro op jaarbasis. Dit blijkt uit het koffieshoponderzoek van het Gro ningse bureau Intraval. Uit de onderzoeksgegevens blijkt voorts dat Terneuzen eigenlijk be ter af is met de Franse bezoekers dan met de Belgische. De Fransen spenderen niet alleen meer geld aan drugs, ze geven ook meer uit in de lokale detailhandel. Het gaat dan gemiddeld om ruim 13 euro per bezoeker. De Belgische drugs toerist geeft amper zeven euro uit in Terneuzen. Volgens Bram Stoffels, coördinator van de middenstandkoepelorgani satie Coördinatie 8c Management is het aardig dat Intraval die omzet- gegevens in beeld heeft gebracht. „Het is zo dat sommige onderne mers wat aan die gasten verdie nen, maar anderen helemaal niks. Echt shoppen doen die drugstoe risten niet. Binnen de midden stand is de meningsvorming over WJ Horeca en koepelorganisatie Mid- denstand houden zich afzijdig in de koffieshopdiscussie wegens grote verschillen van mening over beleid bij leden. het gedoogbeleid en de koffie shops verdeeld. Wat onze leden wel willen nu, is dat er snel een einde komt aan de parkeerproble men bij het theater en aan de ver loedering van dat gebied. Dat kan de gemeente Terneuzen onmiddel lijk aanpakken. Wat het gedoogbe leid, het aantal koffieshops of het verplaatsen ervan aangaat, ook daarover bestaan binnen onze kring grote meningsverschillen. Een eenduidig standpunt valt van ons niet te verwachten. Dat is een zaak van de politiek", aldus Stof fels. Ook Wessel Leunis, voorman van TERNEUZEN - Een maquette van de tunnelboor die de Westerscheldetunnel heeft gemaakt is te rug in Terneuzen. Het schaalmodel van 3,5 meter lang is gemaakt voor het informatiecentrum van de tunnel. Na het gereedkomen van de verbin ding, verhuisde de maquette naar het Arsenaal in Vlissingen. Samen met andere interactieve infor matiepanelen over de bouw van de tunnel is de boor een maand geleden verhuisd naar het ge bouw van het Portaal van Vlaanderen, op het slui- zencomplex bij Terneuzen. Bezoekers kunnen straks de boorkop zelf in beweging zetten. De ex positie over de bouw van de tunnel past in de vernieuwing van het informatiecentrum over de sluizen, het kanaal en de havens, foto Peter Nicolai sluiskil - De 38-jarige man uit Sluiskil die maandag zijn zoontje gijzelde, had ook twee wietkweke- rijen in huis. Dat kwam tijdens na der onderzoek in het pand aan de Middenstraat aan het licht. Dins dag werden de 298 plantjes wegge haald. Tijdens zijn arrestatie raakte de man maandag gewond. Het ge weld was volgens de politie nodig om de gijzeling te beëindigen. de lokale horecavereniging, wil zich niet in de discussie over loca ties en aantal koffieshops mengen. „Een ding staat voor ons wel vast Wij willen niet terug naar een si tuatie zoals die tien jaar terug was. De verloedering toen was vele ma len erger dan nu, maar dat ont slaat de gemeente niet van haar plicht nu actie te ondernemen. Als ondernemer vind ik het overigens wel vreemd dat de gemeente bij een eventuele uitbreiding van het aantal shops niet denkt aan ande re ondernemers. Die monopolise ring van de handel klopt natuur lijk ook niet." terneuzen - De gemeente Terneu zen gaat gewelddadige herrieschop pers in het uitgaansleven sneller een verblijfsontzegging opleggen voor het uitgaansgebied Nieuw- straat en omstreken. Dat is één van de maatregelen om uitgaan in de Terneuzense binnen stad veiliger te maken. Ook de al door de gemeenteraad goedgekeur de invoering van een sluitingsuur en aanscherping van de exploitatie vergunningen voor horecabedrij ven moeten daaraan bijdragen. Uit een incidentenoverzicht van de po litie blijkt dat in het uitgaansge bied regelmatig verstoringen van de openbare orde plaatsvinden. Een laatste mogelijke maatregel is het invoeren van calamiteitenver lichting of 'paniekverlichting', die op afstand kan worden ingescha keld. Bijvoorbeeld bij incidenten, als de kroegen sluiten, of bij het einde van een buitenevenement. B en W willen echter eerst het ef fect van de andere maatregelen af wachten. ZEEUWSE JE '-IB!! Tip? redactie@pzc.nl Weken achtereen heeft hij heel se rieus over zijn boeken gebogen gezeten. Deelname aan het ver keer vergt namelijk opperste con centratie en inzet, beseft de Zie- rikzeese basisscholier terdege. Dus haalde hij een dikkedikke voldoende voor zijn theorie-exa men en steekt hij tot genoegen van de juf steevast zijn arm uit tijdens de fietstocht naar het gymlokaal. Wee zijn hoon wan neer pa of ma in een gezinsuit stapje naar de stad even te non chalant met de regeltjes om springt! Van de week, aan het ontbijt, was hij iets drukker dan nor maal. Kort na acht uur trok hij de voordeur achter zich dicht en kuierde naar school. Het gevoel iets te hebben vergeten, bekroop hem. Maar hoe hij ook pieker de... Bij het zien van de oranje hesjes op school begon het te da gen. Praktijkexamen. „M'nfiets!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 53