Sport Holland Regatta heeft wind in de zeilen Neutraal veld zegen De Meeuwen en Tholense Boys Clausing nu wel in Oost-Souburg Met GRATIS poffertjes en demonstraties van o.a. Weber en Wolf. Ook is de tuindokter aanwezig voor alle problemen in de tuin. Wpzc Donderdag 10 mei 2007 45^ Zeilevenement haalt complete wereldtop binnenboord. door Michiel Baas Amsterdam - Met de komst van een nieuwe naamgever kan de Hol land Regatta - vanaf nu Breitling Regatta - verdergaan met vernieu wen. Het grote zeilevenement, dat van 23 tot en met 27 mei in Me- demblik wordt gehouden, zal van af volgend jaar deel gaan uitmaken van een World Cup-circuit. In het Olympisch Stadion van Am sterdam werd gistermiddag het contract tussen de Regatta en de horlogefabrikant Breitling onderte kend. De duur van het contract is oost-souburg - Frank Clausing is dit jaar wel van de partij bij het na tionaal ranglijstoernooi in Oost-Souburg. Zeelands beste ten nisser meldde zich deze week aan bij het met twee sterren gedoteer de tennistoernooi. Clausing staat momenteel als 39e genoteerd op de nationale rang lijst. Vorig jaar was hij de beste bij het nationaal ranglijsttoernooi (NRT) in Vlissingen, dat dit jaar niet doorgaat. Ook pakte Clausing de eindoverwinning bij het NRT in de TSI-tennishal in Goes. Het NRT in Oost-Souburg moest Clau sing vorig jaar missen omdat hij verplichtingen had om een NRT te spelen bij de vereniging waarvoor hij in de competitie uitkomt. Zijn grootste concurrent zal waar schijnlijk lasper Hunting worden. Hunting won het toernooi vorig jaar en heeft reeds toegezegd zijn titel te willen verdedigen. Het NRT in Souburg kan eveneens re kenen op de deelname van Karen Rombouts, de winnares van vorig jaar. Sven Vermeulen, toernooidirec teur van het nationale toernooi, gaat opnieuw uit van de deelname van minimaal tien toppers. Behal ve de nationale toppers komen er ook internationale spelers naar Oost-Souburg. Twaalf talenten uit onder meer Roemenië, Estland en Letland van Tennisschool Henk van Hulst zullen van 30 juni tot en met 8 juli acte de présence geven. voorlopig vastgesteld op een jaar, met een optie voor een langere ter mijn. Na twintig jaar Spa Regatta en twee edities onder de naam Holland Regatta, ondergaat het evenement andermaal een naams verandering. Het innovatieve karakter van de wedstrijd is ook dit jaar waarneem baar. Zo worden de vorig jaar inge voerde finaleraces verspreid over de zaterdag en de zondag. Vorig jaar werden deze alleen op zondag afgewerkt. „En chauvinistisch als ik ben zullen we proberen de Ne derlandse kanshebbers over beide dagen te verspreiden", kondigde Van der Aat aan. Vanaf volgend jaar gaat de Regatta in Medemblik deel uitmaken van een selectief gezelschap dat samen de World Cup zal vormen. Zes eve nementen - waaronder vier uit Eu ropa - zijn al vastgelegd. Gezocht wordt nog naar een Aziatische par ticipant. „Singapore of Maleisië 'Tachtig procent van de wereldkampioenen zal aanwezig zijn' ligt voor de hand."De Regatta van dit jaar, over twee weken in Me demblik, wordt een interessante ontmoeting voor de mondiale zeil- top. Het is voor de deelnemers de laatste kans om zich te plaatsen voor de wereldkampioenschappen in Cascais in juli, waar kwalificatie voor de Olympische Spelen van volgend jaar in Peking kan worden afgedwongen. Het niveau zal bijzonder hoog zijn, zo is de verwachting. „Want tachtig procent van de wereldkam pioenen zal aanwezig zijn. Net als ongeveer de topvijftien in iedere categorie." Met 704 boten in de verschillende klassen komt het deelnemersaantal boven de dui zend uit. Daarmee komt het dicht in de buurt van het topjaar 2003, toen 1065 zeilers meestreden om de ereplaatsen. Het deelnemers veld telt 62 nationaliteiten. Boven dien kreeg de Regatta in de Finn en Star-klasse nog nooit zo'n hoog aantal inschrijvingen. Onderlinge thuisduels zijn een groot nadeel bij tweedeklassers. door Rudy Boogert goes - Om allebei kans te houden op lijfsbehoud in de tweede klasse van het zaterdagvoetbal mogen Tholense Boys en De Meeuwen van geluk spreken dat ze hun on derlinge beslissingsduel zaterdag op neutraal terrein spelen. Op ei gen veld hebben beide teams im mers niks in te brengen bij elkaar. Met name De Meeuwen presteert in het eigen Zoutelande drama tisch tegen Tholense Boys. Zes keer stonden de ploegen tegenover elkaar, alle zes keren verloor De Meeuwen. Nog pijnlijker: alle zes keren kwam De Meeuwen op het Tholense Boys-De Meeuwen Om 17.00 uur treffen Tholense Boys en De Meeuwen elkaar zaterdag voor een beslis singsduel in Nieuwdorp. De verliezer degra- deert uit de tweede klasse, de winnaar speelt nacompetitie voor lijfsbehoud. De onderlinge duels: De Meeuwen-Tholense Boys Tholense Boys-De Meeuwen 06/07 0-1 1-1 05/06 90/91 86/87 85/86 81/82 0-2 0-3 0-3 0-2 0-5 1-2 2-3 0-1 0-2 0-2 PZC Donja Odijk bron: Rudy Boogert eigen vertrouwde veld niet eens tot scoren. De thuisbalans van Tholense Boys is niet veel beter. Zes keer kwam De Meeuwen op bezoek, één keer werd het gelijk (twee weken gele den) en vijf keer verloor Tholense Boys op zijn thuisbasis. Jan Heshof, voorzitter van Tholense Boys, jullie hadden toch wel liever in Zoutelande gespeeld? „Ach, ik geloof niet zo in zulke din gen. Zal je net zien dat we die ze vende keer zouden verliezen." Kees Roelse, voorzitter van De Meeu wen, een zegen dat jullie op neutraal terrein spelen? Arjo den Dekker wordt trainer van Sluiskil goes - Na het afhaken van Danny Magito heeft voetbalvereniging Sluiskil vrij snel een andere trainer gevonden. De zondag-vierdeklas'" ser, die nog strijdt tegen degrada tie, is tot overeenstemming geko men met Arjo den Dekker. De oud-speler van Kloetinge, Apol- 1o'69 en Nieuwdorp was dit sei zoen assistent-trainer bij het uit de tweede klasse gedegradeerde Vlis singen. Den Dekker, uit Kapelle, wordt bij Sluiskil de opvolger van Pascal Wedage. Birgit Lavrijsen staat weer op het podium IV bellingwolde - Birgit Lavrijssen is in Bellingwolde derde geworden in de vierde tijdrit van de landelij ke Milieui23-tijdritcompetitie. Vo rige week eindigde de wielrenster uit Kapelle in De Heen al als twee de. Tussen deze twee tijdritten in nam ze deel aan de jeugdronde van Denemarken, een meerdaagse wedstrijd over zeer heuvelachtig terrein. In de internationale catego rie junior-dames (16 tot en met 18 jaar) werd ze zestiende. Jiujitsuka Wyatt maakt- deel uit van EK-ploeg goes - Tweevoudig wereldkam pioene Lindsay Wyatt maakt deel uit van de jiujitsuploeg, die Neder land vertegenwoordigt tijdens het Europees kampioenschap in Tu rijn. Die titelstrijd wordt later deze maand gehouden, van 25 tot en met 27 mei. De jiujitsuka uit Goes nam vier jaar geleden voor het eerst deel aan een EK en werd toen derde. Twee jaar geleden verloor ze in het Poolse Wroclaw de finale en werd tweede. „Een zegen, ja, gezien de onderlin ge resultaten. Wat mij betreft mag die letter 'n' zaterdag van het woord 'zegen' af voor De Meeu wen." Een verklaring voor de 'thuis- vloek' kunnen de beide voorzitters niet bedenken. Zelfs in de meest trieste situaties voelt De Meeuwen zich op Tholen plots thuis. In 1991 degradeerde De Meeuwen bijvoorbeeld kans loos uit de derde klasse. De enige zege werd (natuurlijk) behaald bij Tholense Boys. In 1982 van hetzelfde laken een pak. Vijftien duels op rij niet ge wonnen. Op Tholen lukte het op eens wel. Kees Roelse en Karei Francke zorgden voor een 0-2-ze- ge. Daarmee werd degradatie niet voorkomen. UITSLAGEN y DUIVENSPORT Sourdun (16252 duiven. Los zondag 09.30 uur met ZZW wind). Samenspel 1: 1,8. S. v.d. Lijke (1242 m/m), 2. L. v.d. Wege, 3. H. Ca- lon, 4. AJ. Scheele, 5. AD. Scheele, 6,7. J. Ver- meere, 9. J. de Smet, 10. B. Provoost. Samen spel 2: 1,2,4,6,9,10. gebr. Scheele (1277 m/m), 3. JP. Hageman, 5. comb. Delzenne/Verpoorte, 7. B. Herman, 8. comb. Roegiest/de Visser. Samenspel 3: 1,5. G. Fijen (1273 m/m), 2. P. d'Hondt, 3,10. A. Thijs&Znn, 4. E. van Damme, 6. J. van Goethem, 7,8. gebr. van Beveren, 9. Th. Casteels. Samenspel 4: 1,2,5,6,9. D. Wagenaar (1274 m/m) 3. H. Koks, 4. A. Geluk, 7. M. v.d. Zande, 8. J. Buise, 10. J. de Witte. Samenspel 5: 1. gebr. Cle ment (1276 m/m), 2,3,5. G. Boone 4. A. Ne ve, 6. D. de Voogd, 7. E. Breen, 8. P. Ridderhof, 9. H. Paauwe, 10. M. v.d. Plasse. Samenspel 6: 1. J. Capelle (1280-m/m), 2,10. M. Laban, 3. comb. Hoek, 4,6,8. P. Laban, 5,7. H. v He- mert-Rijnberg, 9. A. Havermans. Samenspel 7: 1. JP. Hengst (1251 m/m), 2. G. de Nooijer, 3,8. J. Daane, 4. A. Walraven, 5. comb, de Rid der, 6. M. Bugajski, 7. K. Minderhoud, 9. F. Al- bers, 10. P. Offers. IJSHOCKEY Moskou. WK A-landen. Kwartfinales: Rus land - Tsjechië 4-0, Zweden - Slowakije 7-4. WIELRENNEN Saint-Amand-les-Eaux. Vierdaagse van Duin kerken. Tweede etappe, Duinkerken - Saint-Amano: 1. Zielinski (Pol) 190 km in 4.33.17, 2. Boucher (Fra) 0.02, 3. Cavendish (GBr) 0.18, 4. Siedler (Dui), 5. Goss (Aus), 6. Haselbacher (Oos), 8. Rooijakkers (Ned), 18. Tjallingii. Algemeen klassement: 1. Boucher 4.44.17, 2. Bonnet (Fra) 0.09, 3. Bak (Den) 0.25, 4. Mi- nard (Fra) 0.26, 5. Cornu (Bel) 0.28, 6. Engoul- vent (Fra) 0.29, 9. Rooijakkers 0.34, 17. Tjallin gii 0.41, 44. Terpstra 4.42, 75. Giling 5.09, 86. Duyn 5.15, 93. Dekkers 5.20, 106. De Kort 5.22, 112. Pronk 5.33,121. Van Hummel 5.35, 142. Van Dijk 5.52, 157. De Jongh 7.05, 169. Vierhouten 11.02. voor meer uitslagen zie www.pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 47