Speciale avond voor Buijs in Groningen Hamilton en Jaksche geweerd uit Giro Vitesse verslaat NAC nipt: 3-2 42 Donderdag 10 mei 2007 P2C Play-offs Om plaats in voorronde Champions League. FC Twente-AZ 1-1 (0-1). 13. Cziommer 0-1, 48. Bakircioglü 1 -1Scheidsrechter: Luinge. Toeschouwers: 13.250. Gele kaart: Engelaar (FC Twente), Cziommer, Molhoek, Koever mans (AZ). Heerenveen-Ajax 1-0 (1-0). 18. Nilsson 1-0. Scheidsrechter: Van Huiten. Toeschouwers: 23.500. Gele kaart: Hanssen (Heerenveen), Sneijder, Davids, Ogararu (Ajax). Om plaats in Uefa Cup. FC Utrecht-Roda JC 0-0. Scheidsrechter: Wegereef. Toe schouwers: 12.500. Gele kaart: Sibum, Oper (Roda JC). Om plaats in Intertoto. Vitesse-NAC 3-2 (3-0). 9. Benson 1 -0, 26. Junker 2-0, 36. Benson 3-0, 66. Zonneveld 3-1 (strafschop), 69. Zonneveld 3-2. Scheidsrechter: Nijhuis. Toeschouwers: 11.450. Gele kaarten: Verhaegh (Vitesse), Zonneveld, Van Gessel, Van der Broek, Veenstra (NAC). Tweede ronde play-offs om promotie/degradatie. Veendam-Exceisior 0-1 (0-0). 84. Voskamp 0-1. Scheidsrech ter: Haverkort. Toeschouwers: 3251. Gele kaart: Loohuis (Veendam), Bruins, Van Dieren (Excelsior). FC Dordrecht-RKC Waalwijk 2-0 (1-0). 10. Koenders (eigen doelpunt), 63. Alisic 2-0. Scheidsrechter: Wiedemeijer. Toeschouwers: 3210. Gele kaart: Alisic, Van Muylen, Auas- sar (FC Dordrecht), Sektioui (RKC Waalwijk). FC Den Bosch-WV Venlo 1-2 (1-1). 4. Soltani 0-1, 11. Lurling 1-1, 48. Derksen 1-2. Scheids rechter: Van Dongen. Toeschou wers: 5301. Rode kaart: 38. Lur ling (FC Den Bosch) 90. De Regt (VW/2x geel). Gele kaart: Lurling, Uneken (FC Den Bosch), Soltani (VW). FC Volendam-RBC Roosen- daal 3-5 (1-1). 29. Dissels 1-0, 44. Ten Heuvel 1-1, 54. De Lan ge 1 -2, 72. De Lange 1 -3 (straf schop), 74. Dissels 2-3, 86. De Lange 2-4 (strafschop), 90. Dis sels 3-4 (strafschop), 90. Ten Heuvel 3-5. Scheidsrechter: Van Boekei. Aantal toeschouwers: 3029. Rode kaart: 71. Quasten (Volendam). Gele kaart: Ten Heuvel (RBC). ARNHEM - Vitesse heeft gistera vond de thuiswedstrijd in de eer ste ronde van de play-ofFs om een Intertoto-ticket met 3-2 van NAC gewonnen. Het team van Aad de Mos stond in de rust al 3-0 voor, maar zakte na de pauze in. NAC, met de in de twintigste mi- nuut ingevallen Middelburger Ro gier Veenstra, profiteerde daarvan. Verdediger Mike Zonneveld verzil verde een strafschop en scoorde uit een vrije trap. Bij Vitesse was Fred Benson de gevierde man. Hij maakte twee doelpunten. FC Utrecht heeft thuis tegen Roda JC, in de eerste ronde van de play-ofFs waarin vier clubs strijden om één plaats in het Uefa Cuptoer nooi, met 0-0 gelijkgespeeld. De returns zijn zaterdag. Feyenoorder speelt in play-ofFs tegen oude club. door Jan Mennega GRONINGEN - Danny Buijs, Gibril Sankoh en Antoine van der Linden zijn bij FC Groningen vrienden ge worden. Doordat Buijs sinds eind augustus van het vorige jaar bij Feyenoord speelt, verloopt het con tact tussen de Drie Musketiers te genwoordig vooral telefonisch. „We spreken elkaar één keer per week", aldus Buijs. Vanavond, als FC Groningen en Feyenoord zich in de Euroborg schrap zetten voor hun eerste play- offwedstrijd, zien zij elkaar weer eens. „Ik heb al tegen Gibril en An toine gezegd dat ik ze over de om heining schop als dat nodig is." Buijs zegt het lachend. „Op de trai ning schopten we elkaar ook wel eens omver om later lachend met elkaar onder de douche te staan. Hoe de wedstrijd ook verloopt, na afloop zullen we met de armen om eikaars schouders van het veld gaan." Voor Buijs (24) wordt het sowieso een speciale avond. Hij is van avond voor het eerst terug in het stadion waar hij minder dan een jaar geleden nog de lieveling was van het publiek. Zijn inzet, zijn wilskracht, zijn drang om zich te manifesteren en voor FC Gronin gen het vuur uit de sloffen te lo pen, werd hooglijk gewaardeerd Dat de droom een nachtmerrie is geworden, is misschien ook wat te sterk uitgedrukt, maar Buijs zal zich zijn eerste jaar in de Kuip toch wel wat anders hebben voorge steld. „Spijt van mijn overgang heb ik nooit gehad, maar het is wel een zwaar seizoen geworden. Ga maar na. Er waren problemen rond voor zitter Van den Herik, die uiteinde lijk ook is vertrokken, er waren rel len bij de Uefa Cupwedstrijd in Nancy, waarna de Uefa ons uit het toernooi heeft gezet. Er waren pro blemen rond technisch manager Peter Bosz. De resultaten waren slecht, waardoor supporters ons na wedstrijden stonden op te wach ten. Het vertrek van Erwin Koe man. Het is geen moment rustig ge weest." Buijs heeft goed met Koeman kun nen werken. „Ik had liever gezien dat hij nu nog bij Feyenoord zat, dan hadden we een beter seizoen gehad." Over Koemans tijdelijke opvolger Leo Beenhakker heeft hij nog geen oordeel, simpelweg omdat hij hem nog maar een paar trainingen heeft meegemaakt. „Beenhakker maakt veel dolletjes en probeert ons op die manier fris te krijgen in het hoofd." De play-offs kunnen het seizoen van Feyenoord nog iets positiefs ge ven, oordeelt Buijs. „Maar daarmee is ook alles gezegd. Het seizoen is nu donkerzwart, het kan mis schien nog lichtzwart worden, maar het blijft een zwart seizoen." door de fans in de Euroborg. „Maar nu speel ik in het shirt van de vij and", beseft hij. „Hoe ik denk dat de toeschouwers op mij zullen rea geren? Ik hoop op een positieve ontvangst en dat verwacht ik eigen lijk ook. De manier waarop de sup porters van FC Groningen mij heb ben gesteund, is altijd hartverwar mend geweest. Ik bewaar daar heel goede herinneringen aan en ik zal ook heus wel even zwaaien naar het publiek." pw Buijs was zeer verheugd over zijn transfer van Groningen naar Feye noord, een jaar geleden. Maar zijn eerste seizoen in Rotterdam is tot nu toe 'donkerzwart'. Buijs heeft in de Euroborg nog nooit verloren. De enige keer dat FC Groningen er onderuit ging toen hij de kleuren van de Trots van het Noorden nog verdedigde, in de bekerwedstrijd tegen PSV, ontbrak de Alblasserdammer van wege een blessure. „En Feyenoord heeft in de Euroborg nog nooit ge wonnen. Het zal dus wel een gelijk spel worden." Buijs was de koning te rijk na zijn bliksemtransfer naar zijn grote voetballiefde Feyenoord, waarvoor hij als jeugdspeler ook al was uitge komen. „Een droom is misschien een wat groot woord, maar ik keek er enorm naar uit om voor Feye noord te gaan spelen", zegt hij. Feyenoorder terug naar Groningen, waar hij foto Robert Vos/ANP I M Danny Buijs keert vanavond als jaren speelde. Wielerploeg TinkofF schorst twee renners vlak voor grote ronde. door Edward Swier DEN HAAG - De Amerikaanse Tin- koff-kopman Tyler Hamilton en zijn Duitse ploeggenoot Jörg Jak sche zijn geschrapt van de deelne merslijst van de Ronde van Italië, die zaterdag start. TinkofF heeft het duo geschorst, hangende nieu- Zwerver opvolger Blangé bij Nesselande ROTTERDAM - Ron Zwerver volgt bij Nesselande Peter Blangé op als hoofdtrainer van de mannenploeg. De Rotterdamse volleybalclub heeft de oud-international gisteren voor een jaar gecontracteerd. Blangé maakte deze week bekend zich helemaal op het Nederlands team te willen richten. Zwerver as sisteerde hem daar al bij en liep ook regelmatig mee bij Nesselande. Pool wint na lange solo rit in Vierdaagse SAINT-AMAND-LES-EAUX - De Pool se wielrenner Piotr Zielinski heeft gisteren de tweede etappe van de Vierdaagse van Duinkerken gewon nen. Hij bleef na een lange ont snapping op weg van Duinkerken naar Saint-Amand-les-Eaux de Fransman David Boucher in de sprint voor. Boucher kreeg de lei derstrui aangetrokken. Het eerste peloton arriveerde op een kleine achterstand. we onderzoeken in de dopingzaak rond de Spaanse arts Eufemiano Fuentes. De Italiaans-Russische ploeg Tin kofF Credit Systems besloot het tweetal na druk van buiten op een zijspoor te zetten. Giro-organisa tor Angelo Zomegan heeft de afge lopen weken meermalen aangege ven dat hij geen coureurs aan de start van zijn ronde wil hebben die op enige wijze aan Operacion Puerto zijn gelinkt. Hij heeft meer- Ook O'Shea gooit 501 met negen darts NIJMEGEN - Ook Tony O'Shea heeft tijdens de IDL in Nijmegen een ne gen-darter gegooid in de partij te gen zijn jonge landgenoot Adrian Lewis (7-4). De Engelsman volgde gisteravond het voorbeeld van zijn befaamde landgenoot Phil Taylor en maakte een leg uit met 7 keer triple 20, triple 19 en dubbel 12. TWee keer zo'n prestatie in een groot tv-toernooi is een unicum. Frings' hart ligt bij Werder Bremen BREMEN - Torsten Frings blijft Wer der Bremen toch trouw. De dertig jarige Duitse international, die na genoeg rond was met Juventus, heeft gisteren zijn nog lopende contract tussentijds met twee jaar verlengd, tot medio 2on. „Ik heb gemerkt dat mijn hart toch bij Werder ligt", lichtte Frings zijn verrassende besluit toe. Hij gaat bij zijn Duitse club wel aanzienlijk meer verdienen. malen bij de (sport)autoriteiten ge vraagd om een geactualiseerde lijst met dopingverdachten. Hamilton, olympisch kampioen tijdrijden in 2004, heeft er al een schorsing van twee jaar opzitten vanwege het gebruik van bloeddo- ping. Hij dacht bij TinkofF aan een nieuwe start te kunnen beginnen. Hamilton is niet meer welkom bij een ProTour-ploeg. Hamilton staat op de verdachten- lijst, die vlak voor de Tour van Wessels ten koste van Haase door in Praag PRAAG - Peter Wessels heeft de tweede ronde bereikt van het challengertoernooi in Praag. De de ze week 29 jaar geworden tennis ser, die zich met succes door de kwalificaties worstelde, won giste ren in drie sets van landgenoot Ro bin Haase. De beslissing viel pas in de tiebreak. Daarin was Wessels met 7-] duidelijk de betere: 6-1 3-6 7-6. Iets minder celstraf ex-soigneur Sergeant BRUSSEL - De Belgische ex-soig neur Freddy Sergeant heeft giste ren strafvermindering gekregen in de beruchte dopingaffaire rond de 'pot beige'. Sergeant zag zijn straf van vier jaar onvoorwaardelijk om gezet worden in een celtraf van vier jaar, waarvan één voorwaarde lijk. Laurent Biondi, de geschorste assistent-ploegleider van de Franse wielerploeg AG2R, werd vrijge sproken. 2006 openbaar werd. Ook laksche, toen nog actief voor Liberty Segu- ros, werd destijds al genoemd. Volgens TinkofF zijn Hamilton en Jaksche buiten de selectie gehou den „vanwege nieuwe omstandig heden en beslissingen. We willen de druk wegnemen bij onze ploeg en de Giro, druk die is ontstaan door recente ontwikkelingen." Al met al starten zaterdag geen ren ners die op de eerste lijst van 58 'Fuentes-verdachten' staan. PSV wil overgang Zonneveld afronden EINDHOVEN - PSV hoopt op korte termijn de transfer van Mike Zon neveld af te ronden. De 26-jarige middenvelder van NAC Breda voer de onlangs een gesprek met trainer Ronald Koeman. Zonneveld is al geruime tijd in beeld bij PSV. Tom van der Leegte, Roy Makaay, Bou- dewijn Zenden en Giovanni van Bronckhorst staan ook hoog op het verlanglijstje van Koeman. AS Roma begint sterk in Italiaanse bekerstrijd DEN HAAG - Het eerste duel van de Italiaanse bekerfinale tussen Inter en AS Roma is gisteren in Rome een spektakel geworden. AS Roma won thuis met liefst 6-2. Donder dag 17 mei is de beslissende tweede wedstrijd in Milaan. Francesco Tot- ti, Daniele de Rossi, Simone Perrot- ta, Alessandro Mancini en Christi an Panucci (2) maakten de treffers namens AS Roma. Hernan Crespo scoorde twee keer voor Inter.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 44