Heerenveen vergeet Ajax af te straffen AZ herstelt zich na verloren bekerfinale Van Gaal: KNVB moet bonus-zaak wél onderzoeken Donderdag 10 mei 2007 Plan voor Touretappe tussen Rotterdam en Antwerpen Tip? sport@pzc.nl Amsterdammers mogen handen dichtknijpen met r-o-verlies. door Dick Sintenie HEERENVEEN - Drie dagen na de zwaarbevochten winst in de beker finale toonde Ajax zich van zijn weekste kant. In de eerste ontmoe ting met Heerenveen in de play-offs waren de Friezen gistera vond op eigen veld de baas. De Amsterdammers mochten hun handen dichtknijpen met de klei ne nederlaag: ï-o. De zege op AZ afgelopen zondag in De Kuip (na strafschoppen) was heroïsch, maar het succesje mocht niet te lang doorwerken in de hoof den van de Ajax-spelers. Daarvoor is deelname aan de volgende editie van de Champions League te be langrijk. Financieel directeur Jeroen Slop rekende al een paar maal voor wat het de club kost (een bedrag dat de tien miljoen eu ro ruim overstijgt) als Ajax voor de tweede achtereenvolgende keer ontbreekt op het kampioenenbal. Het is geld dat Ajax eigenlijk niet kan missen, om nog maar te zwij gen van het prestige. Wie niet beter wist, zou denken dat de voetballers van Heerenveen gisteravond in de schoenen van de Ajacieden stonden. De nummer vijf van de reguliere competitie, die al tevreden is met een plaats in het minder prestigieuze Uefa Cup toernooi, overtuigde als elftal meer dan Ajax. De Amsterdammers had den in Urby Emanuelson, Edgar Davids, Ryan Babel (de volledige linkerflank) en Wesley Sneijder de TW* Doelman Maarten Stekelenburg houdt Ajax in de race voor een vervolg in de play-offs. Slechts één keer wordt hij in het duel met Heerenveen gepasseerd. grootste dissonanten. Misverstan den en slordigheden regen zich in het eerste half uur aaneen. Balverlies van Klaas-Jan Huntelaar in de achttiende minuut vormde de inleiding tot de ï-o. De snelle te genaanval werd opgezet door Da- nijel Pranjic, die Afonso Alves met een steekbal op pad stuurde. Zijn lage voorzet werd door Lasse Nils- son fraai achter zijn standbeen langs in het doel van Maarten Ste kelenburg getikt. Ook daarna kreeg de thuisploeg volop kansen. De Amsterdamse doelman Stekelenburg hield zijn elftal meerdere malen in de race voor een vervolg in de play-offs. Ajax had ondertussen weinig in te brengen. Ajax mag zich met een i-o-neder- laag nog kansrijk achten voor de re turn op zondag, hoewel Heeren veen als counterploeg beter ren deert dan wanneer het elftal van trainer Gertjan Verbeek het spel moet maken. De Friezen wonnen dit seizoen al met ï-o in de Arena. Ajax heeft vier dagen om te herstel len van de tik die Heerenveen uit deelde, een dag langer dan de aan loop naar het duel van gisteravond duurde. Misschien dat dat soelaas biedt. Edgar Davids (rechts) was één van de mindere spelers van Ajax in de play-offwedstrijd tegen Heerenveen. foto Olaf Kraak/ANP Duel met FC Twente in eerste ronde play-offs eindigt in 1-1. door onze sportredactie ENSCHEDE - AZ heeft de teleurstel ling van de gemiste landstitel en de nationale beker redelijk ver werkt. De Alkmaarders zetten gis teren een kleine stap op weg naar de finale van de play-offs voor deelname aan de Champions Lea gue door in Enschede FC Twente op t-i te houden. Zondag is de return in het DSB-stadion. De winnaar treft SC Heerenveen of Ajax in de beslissen de tweestrijd op zondag 20 en 27 mei. Plaatsing voor de derde voorronde van de Champions League zou het seizoen voor AZ nog enigszins goedmaken. Nog geen maand gele den dacht de Noord-Hollandse club serieus in aanmerking te ko men voor drie prijzen. In het uit- duel bij Werder Bremen kwam een einde aan de euforie. De Duit sers schakelden AZ op overtuigen de wijze uit in de kwartfinales van de Uefa Cup: 4-1. Groter was de te leurstelling in Rotterdam, waar AZ op de slotdag van de competitie de titel verspeelde door te verliezen bij Excelsior: 3-2. De tranen van verdriet waren nog niet opge droogd of Ajax zorgde voor de der de klap in korte tijd door na straf schoppen de bekerfinale te win nen. Ai snel bleek AZ weinig hinder te ondervinden van de verloren be kerfinale. Zowel in mentaal als fy siek opzicht. Dat was ook al het ge val na het verspelen van de landsti tel. Tegen Ajax speelde AZ zondag goed voetbal. Plaatsing voor de voorronde van de Champions League zou het jaar voor AZ nog enigszins goed maken. Met een remise tegen FC Twente zet AZ een eerste stapje. AZ was Twente in de eerste helft duidelijk de baas. Al na dertien mi nuten leidde het veldoverwicht tot een doelpunt. Cziommer was alert toen een schot van Jenner werd ge blokt: 0-1. Vooral Moussa Dem- bélé onderscheidde zich in positie ve zin. De jonge Belgische spits is de laatste weken een van de betere spelers bij AZ. Na rust nam TXvente, dat in de eer ste helft Ismail Aissati en Sharbel Tourna met blessures zag uitval len, direct het initiatief over. Bakir- cioglü benutte op knappe wijze een vrije trap: 1-1. Beide clubs kre gen daarna nog kansen op de win nende treffer, maar die viel niet. ENSCHEDE - Louis van Gaal vindt dat de KNVB de uitspraken van Excelsior-speler Robert Braber moet onderzoeken. Hij zei dat de spelers van Ajax geld hadden be loofd als Excelsior op de slotdag van de competitie AZ zou ver slaan. „Ik vind het vreemd dat de KNVB niets doet", zei de AZ-trai- ner gisteren. „Waarschijnlijk heb ben ze twee belletjes gepleegd naar de voorzitters en dat was het dan. In Spanje gebeurt het vaker dat geld wordt toegezegd bij winst op een tegenstander. In onze cul tuur kan dat niet." Speciale avond voor Feyenoorder Buijs

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 43