Gorki op rockfestival Sas Amateurkunst dient 3 6 Donderdag 10 mei 2007 PZC VRAGEN AAN JACQUES BOONMAN Podium Reimerswaal heeft het Theaterpro gramma voor 2007-2008 al rond. Program meur Jacques Boonman ziet zich genood zaakt enkele spelregels toe te voegen. Naam: Jacques Boonman Leeftijd: 62 jaar Woonplaats: Rilland Beroep: Theaterprogrammeur en impresario door AH Pankow Wat zijn de uitgangspunten bij de samenstelling van het aanbod „Ik wil een afwisselend programma samenstellen met voor elk wat wils. Toneel is vaak wat moeilijk gezien de accommodaties, maar dit keer zit ten er toch weer enkele voorstellingen bij zoals Mata Hari met onder meer Michiel Kerbosch. Daar komen zelfs twee versies van. In april vol gend jaar heb ik ook de Franstalige versie geprogrammeerd, maar die staat nog niet in het boekje." Programmeert u met een dosis idealisme? „Ik zou willen dat daar financieel meer ruimte voor was, maar soms doe ik dat inderdaad. Zoals zangeres Micheline van Hautum. Een paar jaar geleden werd ik uitgenodigd voor een optreden waarin zij chansons van Brei zong. Bij het tweede nummer had ik al kippenvel en besloot ik: 'On geacht wat het kost, die wil ik gewoon in ons programma hebben'. Ze zit er het komend jaar weer in met Nostalgia. Dat is weer iets heel an ders dan wat ze eerst bracht." Bent u een luis in de pels voor bijvoorbeeld de Stichting Theaterexploitatie Zeeland en Uit in Vlissingen? „Neeeeee, dat denk ik niet. Volgens mij genereren wij juist nieuw pu bliek voor de schouwburg. Ik kan dat ook bewijzen. Wij brengen via aanbod in de dorpshuizen mensen in contact met theater die daar an ders nooit kennis mee zouden maken. 'Is dit nou cabaret? Nou, zoiets moet je dan nog maar eens laten komen', kreeg ik bijvoorbeeld een keer te horen van een tevreden toeschouwer. Naast het aanbod in Rei merswaal programmeer ik ook voor Noord-Beveland, Borsele en Tho- len. En ook nog voor Hoogerheide, maar dat is buiten de provincie. In elk geval zijn we volgens mij alleen maar gebaat met een goede samen werking." Een toegangskaartje inclusief drankje én de verplichting van een abonne ment voor vier voorstellingen voordat de mensen kaartjes kunnen kopen voor Jochem Myer en Marc Marie Huibregts. Waarom worden zulke spelre gels toegepast? „Dat drankje heeft twee redenen. Het is een gebaar naar de zaalexploi tanten, zodat ze ook bij voorstellingen zonder pauze wat verkopen en voor de bezoekers verloopt het vlotter omdat er niet afgerekend behoeft te worden. En wat die koppelverkoop betreft: dat is eigenlijk hartstikke tegen mijn principes, maar het is een poging ons eigen publiek in be scherming te nemen. Deze artiesten hebben een groep die-hard fans door heel het land die zoveel mogelijk kaartjes opkopen, zodat ons ei gen publiek nauwelijks nog kans krijgt. Dat wil ik op deze manier voor komen. Voor onze vaste bezoekers zijn die vier andere voorstellingen geen probleem, die nemen toch wel een abonnement." U bent dik tevreden over het huidige aanbod? „Ja, ik ben wel tevreden. Ik geef jong talent graag een kans, maar daar naast wil ik ook enkele publiekstrekkers hebben. Dat is vooral van be lang naar de gemeente toe. Ik moet opboksen tegen een ontmoedigings beleid. De SGP heeft zeven van de negentien zetels in de gemeenteraad en die partij wil dat de subsidie aan Podium Reimerswaal wordt stopge zet. Dat stond letterlijk in het verkiezingsprogramma van de SGP. Ik vind dat echt verschrikkelijk. Ik behandel die mensen toch ook met res pect? Bovendien draagt podiumkunst bij aan de leefbaarheid. Het zou stil worden in de kernen van Reimerswaal als dat zou verdwijnen." Luc de Vos, Van Katoen en Intwine op Rock Around The Bridge. door Raymond de Frel sas van cent - Intwine, Gorki en Van Katoen zijn op zaterdag 16 juni de grote publiekstrekkers van de zestiende editie van Rock Around The Bridge in Sas van Gent. Een dag eerder zijn deejays Dark E, Bas 8t Ram en Yves Der- uyter de grote namen op Dance Around The Bridge. De dansvariant is toe aan de zesde editie. Naast de drie genoemde deejays zullen nog twee dansacts worden gecontracteerd. Ook het programma van de rockdag is nog niet compleet. Net als vorig jaar wordt het rockfes tival bewust niet afgesloten met een grote naam. Waar vorig jaar de Zeeuws-Vlaamse regiorockers De Lamaketta's (inmiddels ter zie le) het festijn mochten afsluiten na optredens van onder andere Birgit en De Heideroosjes, zorgen dit jaar Peter van de Veire en dj Gerrit Kerremans van radiozender Studio Brussel voor het afsluiten de feestje. „Dit doen we omdat de echte gro te namen niet echt meer staan te springen om laat op de avond te Het Sasse festival Rock Around The Bridge kiest voor een after party als afsluiting van het fes tijn, omdat de grotere namen lie ver niet laat op de avond spelen. spelen. Daarom beschouwen we het laatste deel van het festival meer als een afterparty. Op zo'n moment is een goede sfeer en aan sluiting bij het publiek toch het meest van belang", aldus organisa tor )an Vinke. Van Katoen, vorig jaar nog op Pinkpop, speelt strakke nu-metal met Nederlandse teksten. Rock band Intwine timmert sinds 2001 aan de weg. In oktober bracht de band zijn derde cd Pyrrhic Victo ry) uit. Voorganger Perfect werd door radiozender 3FM in 2004 be titeld als beste album van het jaar. De Belg Luc de Vos brengt met Gorki in Sas van Gent veel werk van zijn negende plaat Homo Erec- tus) waarop hij zijn grote held, kos monaut loeri Gagarin bezingt. E39MW- Scène uit The Reaping van regisseur Stephen Hopkins. Van Kampen. Zij is projectleidster van het Weekend van de Amateur Kunst (WAK) dat vrijdag, zaterdag en zondag in vier Zeeuwse ge meenten wordt gehouden: Vlissin gen, Borsele, Reimerswaal en Mid delburg. „De doelstelling van dit evene ment is heel simpel. We willen zo veel mogelijk vormen van amateur kunst erbij betrekken en het pu bliek er kennis mee laten maken. Verder raken de gemeentebestu ren door zo'n manifestatie beter doordrongen van de sociale cohe sie dankzij de amateurkunst", be nadrukt Van Kampen. Ze vindt het motto 'Zeeland wordt WAK- ker' dan ook zeer passend voor dit evenement. Van Kampen zegt zelf ook verrast te zijn van de talrijke activiteiten die achter dit begrip schuilgaan. „Vooral bij beeldende kunst zijn er veel mensen in hun eentje bezig. Met een presentatie als 'kunst in de vensterbank' kun je daar iets van tonen aan het publiek." Scoop ondersteunt de deelnemen de gemeenten met de opzet van het WAK. Iedere amateurkunste naar, groep of vereniging wordt uit genodigd of uitgedaagd met een ar tistieke uiting naar buiten te tre den. „Alles kan en mag tijdens het WAK", volgens Van Kampen: to neelopvoeringen, tentoonstellin gen, kunstroutes, openbare repeti ties, open dagen, workshops, mu- ziekoptreden. „Nog mooier zou zijn als er tij dens dit weekend ook nieuwe ver banden ontstaan tussen amateur kunstaars onderling of met cul tuurpodia, centra voor cultuuredu catie of met professsionele kunst beoefenaars." Scoop wil de deelname aan het WAK elk jaar wat verder uitbrei den. In 2008 gaan in elk geval Schouwen-Duiveland, Hulst en Ka- pelle ook meedoen, volgens de pro jectleidster. Maar eerst dus het komend week end. Cultuurambtenaar Tonie van den Buuse van Middelburg ver heugt zich erop. Beroepsmatig be nadrukt ook hij de economische en sociale belangen. In zijn privéle- ven speelt hij als amateur graag op de gitaar maar bedenkt daarbij nooit dat hij daarmee ook wel eens meerdere doelen zou kunnen dienen. Wat hem betreft moet het WAK in Middelburg vooral het ple Bestuurders spreken over 'sociale cohesie' en 'economische kracht' van amateurkunst. De ware liefhebbers zelf willen gewoon 'hun ding doen'. door AH Pankow Vertedering of bewon dering? Dat is vaak de vraag bij amateur kunst. Toont het pu bliek waardering om dat de amateurdanser, -speler, -schilder of -muzikant of-zanger zo ontzettend zijn best doet, of klappen de toeschouwers omdat ze het echt mooi vinden wat ze te zien en te horen hebben gekre gen? „Amateurkunst is overigens niet in één zin te vangen", weet Jenny van Kampen van het Instituut Scoop voor sociale en culturele ontwikkeling. „Het houdt veel meer in dan je in eerste instantie zou verwachten. Muziek-, dans en toneelgezelschappen in georga niseerd verband, kennen we wel, maar daarnaast zijn er ook heel veel individuele beoefenaars", zegt Studente Katonzyna Piastowska be speelt het carillon. Sjaak Vereist met twee van de hoofdrolspelers zier van amateurkunst uitstralen. „Het programma hier is erop ge richt mensen zelf te laten deelne men", zegt Van den Buuse. Zo mo gen kinderen morgenmiddag bij Poppentheater Parabel aan de He rengracht zelf poppenkastpoppen gaan maken onder leiding van Sjaak Vereist. (Aanmelden: telnr. 0118-552566). Zaterdag tonen wet houder Frank Streng en gedepu teerde Harry van Waveren om 10.00 uur op de Vismarkt hun schilderstalenten. Hier begint om

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 38