De jacht op Delta-geld is geopend Braakman-Noord blijft vrijwel zeker zoet DREAM CASTLE HOTEL DISNEY® KRAS.NL boek online of bel 0900 - 9697 van de reepe Srétenje geeft Georgië geld pzc Donderdag 10 mei 2007 31 Passion for fashion Grootaandeelhouder provincie Zeeland eist nog meer dividend. door Jeffrey Kutterink middelburg - De maatschappelij ke discussie over de winsten van energiebedrijven klinkt hard door in de Zeeuwse politieke arena. Vorige maand nog veegde het dage lijks provinciebestuur een voorstel van de Delta-directie van tafel om jaarlijks tussen de 40 en 50 pro cent van de winst over te maken aan de aandeelhouders (provincie en gemeenten). Het wilde meer: een uitkering van tussen de 45 en 55 procent, net als bij vergelijkbare energiebedrijven zoals Eneco en Essent. Hoe meer winst het bedrijf maakt, hoe hoger de winstuitkering is de gedachte erachter. Zit het een jaar tegen, hoeft er minder te worden uitge keerd. Gedeputeerde A. Poppelaars (CDA) legde gisteren in de Staten commissie financiën nog eens uit waarom. „We hebben energiebe drijven met elkaar vergeleken. Als we meer van de winst opeisen, ha len we Delta niet het vel over de oren. Bovendien is onze eis geba seerd op de meerjarenbegroting en de positieve verwachting van de Delta-directie over de toe komst." Maar met dat verhaal ne men Provinciale Staten van Zee land geen genoegen. Delta heeft wel heel erg veel geld in de porte monnee, concludeert CDA-Staten- lid W. Saman. „Het is niet nodig om een minimum- en een maxi mumpercentage vast te stellen. Van 2007 tot en met 2011 moet Del ta jaarlijks de helft van de winst uitkeren. En als het helemaal fout gaat met het bedrijf? Dan kijken we op dat moment wat een redelij ke winstuitkering is." Het pleidooi van Saman is direct omarmd door de PvdA, SP, Groen- Links, SGP, Christenunie en Partij voor Zeeland. Want gemiddeld le vert dat een hogere winstuitkering op. De WD sprak zich nog niet De provincie wi! een hogere winstuitkering van Delta. Het da gelijks provinciebestuur wil meer dan de directie voorstelt. Nu wil len Provinciale Staten nog meer. uit. PvdA'er W. van Zandbrink lan ceerde gelijk het idee om een deel van de winst te besteden aan het beter isoleren van woningen. „Dan daalt het energieverbruik en daarmee de energierekening." Het is de vraag wat het dagelijks provinciebestuur gaat doen. Hand haven Gedeputeerde Staten het voorstel om jaarlijks tussen de 45 en 55 procent van de Delta-winst op te eisen, dan stuit ze in de eerst volgende vergadering van Provin ciale Staten op een wijzigingsvoor stel van het CDA, maar een die door vrijwel alle partijen wordt ge steund. GS hebben het eigen voor stel afgekaart met het merendeel van de aandeelhouders van Delta, aldus Poppelaars. Hoe het voorstel van PS valt is nog niet duidelijk. guess R D A Latitude Femme SCHOENMODE I Papegaaistraat S Goes www.vandereepe.nl goes - Het Zeeuws Byzantijns Koor Srétenje heeft zevenduizend euro overhandigd aan presidents vrouw Sandra Roelofs van Geor gië. Zij kreeg het bedrag tijdens de reis die het koor onlangs maakte naar Oekraïne en Georgië. Het geld is bedoeld voor de door Roelofs opgerichte stichting SO- CO, die zich bezighoudt met aller lei projecten op sociaal en cultu reel gebied en onderwijs. Een be langrijk deel van de opbrengst is af komstig van Unicef Koorlid Willy Kaland heeft een winkel in West- kapelle, waar ze tweedehands spul len verkoopt voor Unicef Het ove rige deel is opgehaald via collectes na afloop van concerten door Sré tenje. Het koor zong tijdens de reis in het historische kloostercomplex van Kiev in Oekraïne. Srétenje gaf verder een concert voor Patriarch llja II en zijn gevolg: bisschoppen, hulpbisschoppen en priesters. Dow laat zich niet in een natuurlijk corset dwingen. door Conny van Gremberghe hoek - Gedeputeerde J. van Ginkel (Natuur en Landschap) heeft het overleg met chemiebedrijf Dow en de gemeente Terneuzen over een mogelijke verzilting van de Noor delijke Braakmanpolders voor on bepaalde tijd opgeschort. Van Ginkel heeft volgens Dow-woordvoerder F. Neve te ken nen gegeven tijd nodig te hebben om zich in het dossier over de Westerscheldenatuurcompensaties te verdiepen. Bijkomstig probleem voor Van Ginkel is dat het vorig college van GS zich gecommiteerd heeft aan Dow. Als het bedrijf om gewichtige redenen tegen zoute na tuurcompensatie in de noordelijke Braakmanpolders blijft, dan zal er van een verzilting niets terechtko men en zal de provincie op zoek moeten naar een alternatieve loca tie voor 300 hectare nieuwe na tuur. Oud-gedeputeerde W. van Zandbrink bevestigt dat deze af spraak met het bedrijf is gemaakt. Ook de gemeente Terneuzen is, zo gaf burgemeester J. Lonink giste ren te kennen, ervan op de hoog te. „Dow heeft bij monde van be stuursvoorzitter Gerard van Har ten duidelijk stelling genomen ten Discussie over natuurcompense- rende maatregelen beïnvloedt het investeringsklimaat in Zeeuws-Vlaanderen op zeer nade lige wijze. aanzien van de Braakmanplannen. Het bedrijf wil niet in een natuur lijk corset gedwongen worden. Al leen al de discussie over de natuur- maatregelen beïnvloedt het investe ringsklimaat in onze regio zeer na delig. Ook ik maak me daar grote zorgen over", zegt Lonink. Voor wat de gemeente Terneuzen be treft blijft overeind dat de provin cie met alle betrokken partijen con sensus moet bereiken over de na tuurcompensatiemaatregelen in het Scheldebekken. „Dus niet al leen met ZMF, ZLTO en de Leven de Delta. Ook Dow en de gemeen te zijn partij. De gemeente heeft zich in een motie reeds in 2005 te gen dit voorstel gekant. Dow is ook tegen. Dus de verzilting van Braakman-Noord is volgens mij niet meer aan de orde." BIJ NADER De Middelburgse studente Evian- ne van Gijn staat op 6 juni in de finale van de landelijke mis(s)-ver- kiezing en niet op 6 mei zoals dinsdag abusievelijk in de PZC werd vermeld. De eindstrijd om het ambassa deurschap voor gehandicapten wordt live uitgezonden door de Tros, via de televisiezender Neder land 1. Geen opvangcentrum in Zilveren Schor arnemuiden - Eigenaar Libéma van groepsaccommodatie Het Zil veren Schor voelt niets voor vesti ging van een opvangcentrum voor dropouts op zijn terrein. Dat heeft een woordvoerder van de onder neming gisteren laten weten. „Het Zilveren Schor is niet te koop." De groepsaccommodatie heeft de ruimte nodig voor een bunga lowpark en een jachthaven. Libé ma wil opheldering van de provin cie. vanaf Supervoordelige 3-daagse busreis Frankrijk 1 i1 J waarom zou je verder zoeken 110.000 VAKANTIEWONINGEN, boek ONLINE voor de LAAGSTE PRIJS! Wilt u graag naar Disneyland® Resort Paris, maar rijdt u liever niet zelf? Dan heeft KRAS dé ideale oplossing voor u! U boekt nu al een 3-daagse busreis naar Disneyland® Resort Paris vanaf slechts 129! Bij deze spotprijs is het volgende allemaal inbegrepen: de busreis, verblijf in een 4-sterren hotel én het ontbijtbuf fet! Al uw dromen komen uit in Disneyland® Park met meer dan 50 attracties, shows en parades. Of ontdek de glamourwereld van film en televisie in het Walt Disney Studios® Park, met non-stop actie en coole attracties! Disney land® Resort Paris zal u betoveren... DE COMFORTABELE BUSREIS U vertrekt 's ochtends en u komt in het begin van de middag aan. Dag 2 kunt u zich de hele dag vermaken in het Disneyland® Resort Paris. De derde dag vertrekt u 's middags en komt u 's avonds weer in Nederland aan. VOORDELIGE ENTREEKAARTJES v.a.€30 U kunt kiezen uit verschillende kaartjes. Ter plaatse betaalt u v.a.€ 46 (volw.) en v.a.€ 38 (3 t/m 11 jaar) en bij KRAS boekt u uw kaartje al v.a. 30 (volw.) en v.a. 25 (3 t/m 11 jaar)! Voor meer informatie, zie www.kras.nl/24166. VIENNA INTERNATIONAL DREAM CASTLE HOTEL DISNEY®**** Dit schitterende 4-sterren hotel is werkelijk een droomkasteel en u zult zich zeker als een vorst voelen. Het hotel ligt in Marne la Vallée en met de gratis pendelbus bent u binnen 10 minuten bij de ingang van de parken. Het kasteel wordt omringd door een park met een groot meer, waar u heerlijk kunt wandelen. De faciliteiten van dit hotel zijn o.a. restaurant, bar, een terras, fitnesscenter, massage, binnenzwembad met apart kindergedeelte, binnen- en buitenspeel tuin en gratis parkeergelegenheid. INCLUSIEF: Busreis Disneyland® Resort Paris v.v., verblijf in luxe 4-sterren hotel en ontbijt. Vertrekdata: vrijdag van 1/6 t/m 26/10 Juni v.a. €129 September v.a. €129 Juli v.a.€135 Oktober v.a. 129 Augustus v.a. €155 Toeslagen: entreekaartje v.a. 30, toeristenbe lasting 1,65 p.p.p.d. en 15 reserverings- kosten per boeking. Prijzen zijn per persoon, gebaseerd op een bezetting van 4 personen. Reisnr. EZ 24.166, zie www.kras.nl/24166

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 33